Аз ли трябва да я потърся?
Аз ли трябва да потърся любовта?
Преди няколко месеца се разделих с бившата ми приятелка. Бяхме в сериозна връзка, около 4 години. Никой от нас не е изневерил, разделихме се по взаимно решение. Кофти е да разбереш, че човекът, с когото си бил толкова дълго време, всъщност не е за теб. След раздялата имах няколко трудни периоди, в които се сещах за времето, когато бяхме заедно, гледах стари чатове и снимки (ОГРОМНА грешка). Имах шанс с друго момиче, но нямах чувства към нея. Сега съм сам, запълвам времето си с работа и приятели, но ми липсва да имам момиче до себе си. Ироничното е, че докато бях обвързан имаше стотици момичета около мен, а сега няма нито едно. Странно нещо е животът. Загубих увереност в себе си, не търся контакти с други момичета, все си мисля, че правилната ще се появи в даден момент, но съществува ли изобщо този момент? От мен ли зависи да намеря любовта, или тя сама ще ме намери, когато е време?

Коментари

1.   Близките отношения с неправилните за теб хора - създават болка. По-добре сам, отколкото с неподходящи. За правилната... нямам идея. Мога да ти напиша куп неща, които съм чела за сродни души, души-близнаци, кармични връзки... Няма смисъл да давам идеи, защото аз съм сама и не търся никого. Писнало ми е.

2.   Излизай в нови компании, запиши се на някакъв спорт и не си поставяй за цел на всяка цена да си намериш гадже.... просто се оглеждай за подходящо момиче и когато я видиш - действай :)

3.   Не знам какво да ти кажа, .. В същата ситуация съм, разделих се и аз с приятеля си преди няколко месеца, 4 години връзка. Неописуема мъка. Не мога да погледна на друго момче по такъв начин, макар че той си беше чист боклук.
Предполагам, с времето ще намериш момиче. Дай си време, и не го мисли, обикновено се появява когато най-малко го очакваш.
Не си прави регистрация в Тиндър, няма смисъл

4.   И аз съм бил в дълга сериозна връзка, която приключи.
Работата при мен беше, че се стараех да не си поставя за фикс идея намирането на нова приятелка. Възползвах се от свободата си. Имах повече време за хобито си, излизах с приятели и се развивах.
Нарочно дори почти не посещавах социалните мрежи като фейсбук и подобни. В един момент се появи едно момиче, което се присъедини към компанията ми. Започнахме да излизаме, да завързваме разговори, и нещата се подредиха от самосебе си.
Както се казва- На сила хубост не става.
Време му трябва, да ти отрезвее главата. Наистина не гледай стари чатове и снимки. Няма смисъл да се връщаш в миналото.