Нещо ми има
Нямам приятели, нямам гадже, нямам никакви социални контакти и това не ми пречи, не се чувствам самотен или по-точно не чувствам нищо. Нямам сексуално влечение към нищо, не ме привличат момичета, не ме привличат момчета, не мастурбирам, не гледам порно. Харесва ми да си седя сам, да няма хора около мен. Нямам никви фейсбукове и такива простотии, даже и скайп нямам напълно изолиран съм от външния свят и това изобщо не ме притеснява.
М18

Коментари

1.   Ами ти си си самодостатъчен. Щом не чувстваш липсата на гореизброените- ок. Сигурно си имаш приятно и завладяващо занимание или хоби с което запълваш времето си и то те е завладяло напълно. Няма лошо. Щом така ти харесва - живей така. След като не пречиш на никого , не е необходимо да се социализираш, само и само да бъдеш като другите.

2.   Добре дошъл в клуба! Ще мине време и ще се "събудиш". Аз живеех така докато бях тийнейджърка. Напълно те разбирам. Няма нищо лошо, щом така се чувствуваш добре и не си в конфликт със самия себе си... И аз продължавам да живея по същия начин. Нямам приятели, които да ме разочароват и разчитам само на себе си. Трудно е, но приемам живота по този начин.
Дора

3.   Само да срещнеш едно момиче, което ще те извади от строя и глей кво става тогава :Д

-Death_Blade ^

4.   Ами и аз съм същата - живея си така още от тийнеджърските години - спестила съм си много разочарования от псевдо-приятели, фалшиви любовници и прочее сапунени сериали. Добре ми е сама и толкова.

5.   Това е гадно. Аз не бих могла да живея така! Само като си го помисля и ми става самотно.

6.   ..... а каква е причината да пишеш тук тогава,че не разбрах..

7.   ... да не бъда крайна.... ама тогава и теб те няма....

8.   .... предполагам, че всеки човек има нужда от самта понякога, но твоето граничи с аскетизъм и не мисля, че така ти е добре. И какво означава да си спестиш фалшиви любовници и т. н... както пише 4... та точно в това е смисълът на живота.... да го живееш, а не да го съзерцаваш... и наблюдаваш.... Убедена съм, че 2 е искрена, собено в последното изречение....

10.   Номер 8, ти кой / коя си и защо реши, че точно ти знаеш какъв е смисъла на живота? А какво се получава, тогава когато живота около теб не те привлича като цяло - трябва ли да се буташ там където не си себе си и не се чувстваш щастлив? ! Просто хората сме прекалено различни, някои от нас са твърде чувствителни и свръх сетивни, това мисля е причината за дистанция от повърхностната реалност около нас!

11.   Здравейте, и аз бях така преди. До оклоло 19-тата си година и ми беше добре. После ми се наложи да отида да работа в предприятие с около 800 души колеги и започнах да се социализирам. И сега ми е добре. Сега съм на 22 години и също съм писала тук преди време за този си проблем. Всъщност смятах, че беше проблем и, че както е написал авторът "нещо ми има", защото виждах как живеят другите и си мислех, че на мен не ми е наред нещо, защото нямах с кого да изляза, нямах приятел (гадже), имах една най-добра приятелка и само с нея си излизах, и... се чувствах добре с този си начин на живот, но не се чувствах добре вглеждайки се в живота на другите около мен. Преди не можех да завържа един разговор с непознат, а сега хората около мен не могат да ми спрат устата (образно казано). Според мен всичко идва с времето, а човек трябва да живее така, както е най-добре за него. Може да си аскет, егоцентрик, социопат, екстараверт, интроверт... можеш да бъдеш какъвто пожелаеш, стига да намираш онзи "ищах", който те води напред към целите, които искаш да постигнеш. Според мен всичко в живота има смисъл и посока. Имаш време да ги намериш.

12.   от номер 8.. до номер 10 и 4... след като ''живота около теб не те привлича като цяло'' или нямаш влечение към абсолютно нищо, както пише автора най-вероятно става въпрос за депресивно състояние. И защо реши, че аз не съм емоционална, сетивна и чувствителна... не си губи времето в стремежа да разбереш, акво се крие зад''повърхностната реалност около нас'', защото става по-сложно, болезнено и.... безмислено. Всеки сам за себе си определя смисъла на живота си и какво да получава от него... но моите възгледи определено са за предпочитане...

13.   Не можеш да се изолираш напълно от хората, колкото и да ти се иска. Освен, ако не отидеш да живееш като отшелник в някоя планина, например. И аз обичам да съм сама, по-голямата част от времето си прекарвам сама и така ми е добре. Но, това не означава, че нямам приятели, на които мога да разчитам в трудни моменти. Защото колкото по-голям ставаш, толкова повече ще имаш нужда от такива хора до себе си и е по-добре от сега да установиш и поддържаш такива отношения. "Адът- това са другите" казва Сартр. Аз много харесвам тази мисъл, но другите са и спасителен пояс (както и ти за тях), когато изпаднеш в беда. Един пример ще ти дам от личния ми живот, по-скоро от този на майка ми. Откриха й заболяване и беше необходима спешна операция, за която за отрицателно време трябваше да организирам определен брой хора да дарят кръв. И сега се вълнувам, когато го разказвам, защото много хора откликнаха (нейни и мои приятели), на които безкрайно благодаря. Благодаря и майка ми, че така е живяла живота си, че задачата ми не беше никак трудна :)