Въпрос към мъжете - защо изневерявате?
Здравейте! Жена съм, на 28 съм, смятам се за привлекателна и интелигентна. От 1 година съм необвързана, след като сложих край на 7 годишна връзка. Защо ли? Ами баналната причина - разбрах, че той ми е изневерявал многократно. Когато го разбрах бяхме сгодени от месец. Няма да ви отегчавам с детайли, ясно е и че много ме заболя и все още не съм го превъзмогнала. В момента ми е добре така - сама, защото мога да разсъждавам над нещата по-трезво. Наблюдавам хората и се плаша. Един колега си качва всеки ден снимки с приятелката си във Фейсбук, ходят навсякъде за ръка, много влюбени, но случайно разбрах, че редовно спи с една разведена дама. Преди няколко дни отново по някаква случайност засякох собствения ми брат в един бар с чужда жена. Много конфузно се получи. Той е женен от 3 г. и жена му е страхотен човек - освен, че е много красива. А тая с която беше... ами типична курвичка - големи цици, руса коса, нарисувани вежди... Вече имам чувството, че нищо не разбирам. Не вярвам на никого, не знам дали изобщо някога ще се осмеля да се отворя пак сърцето.
Имам въпрос към всички мъже, които са изневерявали на половинките си и се надявам на честни отговори. Защо, кое ви кара да го правите? Защо рискувате да нараните стойностния човек до себе си? Защо ако официалната ви връзка не ви удовлетворява, не поговорите с партньорката си или да потърсите помощ, а вместо това изневерявате със случайни жени? Моля ви отговорете ми....

Коментари

1.   Стига с този тип въпроси. Всеки може да каже каквото поиска, но за мене главно изневеряват комплексарите, особено ако е многократно. Има момент на доказване тука, не е толкова заради секса. Други са разочаровани от нещо и стават единични грешки.

3.   Защото може би връзката не ги удовлетворява. Приятелката може да е супер красива, секси и прочие, но за него да е просто удобна, или да го потиска по дадена причина. Или да иска да има обожание от много жени. И аз не разбирам как има хора, които парадират с връзката си, със статуси и снимки, а си въртят любовници. Просто сигурното не им се напуска, защото остават сами.

4.   По точно би било да попиташ-хора, защо изневерявате. Не се отнася до пол, и в двата пола има курви. И аз като №1 мисля, че не е толкова заради секса-нали всеки изневеряващ си има партньор за секс в къщи. Криворазбраното чувство за тръпка, емоция води до изневяра. Не се учудвай на брат си и колегата-обратно на това клише, че се изневерява с по-млад и красив от законния в болшинството случаи е точно обратното.

5.   Най-точният и откровен отговор на този въпрос ще получиш от самата себе си. Не ти пожелавам да ти се случи, но никой не е застрахован от обвързване с неправилния човек. Случи ли ти се обаче неминуемо ще дойде момента, в който ще забележиш някой по-добър, а ако и този по-добър те забележи, нещата са ясни и това важи както за мъже, така и за жени. Ожених се много млад, също както в приказката за сляпата неделя - скоро се роди и първото дете. Не знам дали жена ми си е била такава или се е променила след като се е почувствала сигурна, че съм и в кърпа вързан заради детето, но започна да си показва рогата. Не ми се изпада в подробности, не ми се спомня за капризите, безпричинната ревност, истеричните пристъпи, постоянните претенции, скандалите от нищото и т. н. Не съм търсил и не съм си мислил за изневяра, не се и стигна до такава ако за изневяра не се брои това, че се запознах с едно момиче и много ми се искаше да стигнем до интимност с него. Бързо изтрезнях и до развода не съм бил с друга жена, но не исках да съм и с моята. Когато пораснах малко разбрах, че изневярата не решава проблемите в една връзка, виждах какво се случва около мен, жената изневерила, мъжът тръгнал да и отмъщава с изневяра и така колелото се върти, а кой е курвата в случая не се знае. Предпочетох да не съм курва, дадох достатъчно много шансове на съпругата си да се вземе в ръце и когато се убедих, че това няма да се случи се разведохме. Чоглаво ми беше през първите месеци, но ми беше много спокойно - сега се чудя защо толкова време съм стоял в тази скандалджийска отмосфера.
Искам да ти кажа да не търсиш вина само в околните, използвай времето за да анализираш себе си и поведението си в твоята връзка. Постарай се да си направиш изводите и да не допускаш същото да ти се случи и в следваща връзка или не дай Бог брак.
Не оправдавам изневеряващия, но със сигурност той си е имал причини и те не са само лош секс, може да си прекалено емоционална или пък недостатъчно емоционална, може да не умееш да водиш разговор т. е. много да мълчиш или много да говориш, може да си прекалено съсредоточена в работа, битовизми, дребни неща, може да си скучна или депресираща, а може да си и прекалено отворена и общителна, най-вероятно и ти като бившата ми съпруга си се пуснала по течението, решила си, че не е нужно да полагаш усилия във връзката ви, престанала си да се епилираш, а преди си го правила, в къщи си като плашилище, а за вън се контиш и т. н. неща, за които мога само да предполагам.
Този човек е минало и няма защо да го обсъждаш и анализираш - съсредоточи се върху себе си, направи така, че да се харесваш и търси себеподобен, именно търси, а недей лежа в самосъжаление.

6.   Ще ти отговоря аз защо най-вероятно ЩЕ изневерявам.
Все още не съм, но в близките години сигурно ще.

На 25 съм, приятелката ми е на 23, връзка на две години, от половин година живеем заедно.
Като хора си пасваме, обичаме се, живеем добре.
Преди да заживеем заедно сексът беше наистина на ниво, спирали сме с колата отстрани на пътя защото ни се е приискало, редовно, навсякъде, почти пълна програма и раздаване и от двамата.
От както заживяхме заедно и вече има къде при поискване сексът намаля драстично, позите са точно 2 и други не иска, защото ала-бала, на други места извън спалнята не иска защото ала-бала, френска ми се случи последно на рождения ден преди 2 месеца. Разговорите помагат ''за деня'' или най-много утре, но виждам, че го прави на сила, което на мен ми убива кефа. След това е същото. Иначе като отношения извън това връзката ни е супер и сме толкова време заедно, че друг е практически невъзможно да има.
Ето затова, аз съм на 25 години, ако сега ми се отказва какво мислиш ще е след няколко години? След 10, 15, ами след 20?
Аз имам един живот и на него мога да се радвам и да си угаждам, следващия не знам какъв ще е....

7.   Всеки си има своя причина и морал. Точно толкова безотговорно (погледнато от страни) изневеряват и дамите. За мен причината почти винаги е и в двамата. "Говорене" ... Ами почти не става с говорене. Понякога просто се пропуска (волно или неволно) някаква съществена фраза. Друг път се заорава в някоя случайна ...Партньорът трябва да се наблюдава, проучва ... Не бива да се неглижират неговите желания, защото се разминават вашите.
А ако неговите желания са просто повече, различни жени, ако сте достатъчно наблюдателни, би трябвало да го разберете навреме и да го зарежете своевременно.

8.   Мъжете изневеряват основно за разнообразие. Заможено ни е в природата. Вероятно си чувала поговорката, че до всяка красива жена има мъж, на когото му е писнала до смърт.... не може да бъде казано по-вярно.

9.   Номер 8 а стига с това тъпо обяснение! Заложено било в природата... де@а тая природа! То ако всеки си подгони кура хептен Содом и Гомор ще стане. Нали все има нещо по което се различаваме от животните... или бъркам? Авторке всичко е до човека. Аз съм късал два пъти, в момента в който усетя че тая връзка вече не ме прави щастлив или пък почна много да се заглеждам по чуждо но не съм изневерявал! А жените ми се лепят като мухи, харесват ме. Но за мен е въпрос на принципи ии на мъжественост да бъда честен и да си подбирам много добре партньорките.

10.   от природата е заложено да се стремим да разпръскваме гените си максимално много на различни реципиенти = биология

11.   Ако приемете, че хората просто не сме моногамни по природ, имам предвид като биологичен вид, този сайт просто нямаше да съществува или щяхме да си говорим тук за философия и политика. Аз съм жена. Напълно ясно ми е, че не мога да вържа мъжа си до полата ми у дома. Той има желания, има нагон, има фантазии, които аз просто не мога да задоволя, защото не съм "три филипинки и той по средата". Затова и не изисквам от него вярност. Разбира се, и аз съм свободна да осъществявам желанията си. Всяка втора тема тук е за тая пуста "изневяра". Ами да не му е гумен, че да се изтрие? Ще изчука някоя шматка и после ще се прибере. Аз поне така разбирам нещата.

12.   Защото хромозомата Y не определя социалния стандарт за мъжественост.

Мъжки путенца бол, мъже по-малко. Уловка има обаче - тази путкавщина е двуполова. И аз мога да питам жените защо по-бившата ми беше такава лъжлива отрепка, защо тази преди нея се оказа буквално курва, защо тази преди предната пък си разкрачваше краката дори за кучето Роко. Някоя тук ще ми отговори ли? Не? Така си и мислех.

Получаваш това, което има наоколо. Има ли само тиня, тогава трябва да преосмислиш социалния кръг. Аз имах късмета да бъда с бившата ми. Тя бе прекрасна, но целите ни се разминаваха. Сега съм с бъдещата ми годеница и планираме брак догодина. Никога няма да ѝ бъда неверен, ако ще Армагедон да следва. Знам какво е, знам последиците, знам колко мразя такива неверни боклуци и колко бих се мразил, ако аз го повторя.

Защо го правят? Характер, липсата му наистина.

13.   Не съм мъж, но ще ти напиша моята гледна точка. Голяма част от мъжете не успяват да правят секса, който желаят с жената, която обичат. Някак психологически не успяват да обичат *к*рвата* и да правят животинския секс, който желаят с жената, с която споделят огнището. Говоря за точно този тип мъже, леко ниско интелектуални, които биха изневерили. Един мой бивш ми беше споделил, че един от приятелите му не искал жена му да целува детето му, защото му била... сФирила арии.

"Не оправдавам изневеряващия, но със сигурност той си е имал причини и те не са само лош секс, може да си прекалено емоционална или пък недостатъчно емоционална, може да не умееш да водиш разговор т. е. много да мълчиш или много да говориш, може да си прекалено съсредоточена в работа, битовизми, дребни неща, може да си скучна или депресираща, а може да си и прекалено отворена и общителна, най-вероятно и ти като бившата ми съпруга си се пуснала по течението, решила си, че не е нужно да полагаш усилия във връзката ви, престанала си да се епилираш, а преди си го правила, в къщи си като плашилище, а за вън се контиш и т. н. неща, за които мога само да предполагам. "

Всичко в този коментар ми харесва, но ако приятелят ми започне да се двоуми дали да ме напусне или не, защото не се чувствам добре и съм се занемарила, то е ясно, че не е бил подходящият.