А сега на къде?
Здравейте. Запознах се с един човек преди 9 години. Първите 3 години животът ни беше песен. Купихме си жилище заедно, постигнахме успехи в кариерите си, подкрепяхме се много. След това обаче той се очужди. Оженихме се, но нямаше разлика. Нямаше си друга, просто работата му беше много натоварена. Аз се чувствах отхвърлена в продължение на година. Един ден на работното ми място дойде един клиент. Влбих се от пръв поглед в него. Поддържахме връзка 5 години. Той не е българин и не живее в България. Всеки миг мислех как да съм до него. Не посмях да напусна България, тъй като тук имам много приятели и не знаех как ще се оправя в друга държава. И така продължавах толкова много години. Един ден съпругът ми разбра. Изяснихме се. Обясних му защо съм го направила и как съм се чувствала. Истинската причина беше, че бях ужасно много пренебрегвана от него, а любовникът ми ми даваше всичко от което имах нужда. Той ми се извини, че се е държал така, каза, че не иска да ме загуби и сега отношенията ни са перфектни. Мислих си, че всичко е прикючило с другия, защото спрях да комуникирам с него. Мислех си, че истинската причина да имам нужда от него е, зашото съпругат ми не и е давал това от което съм имала нужда. Сега обаче го получавам. Но любовта ми към другия не отминава... Постоянно се сещам за него, когато остана сама и ужасно много ми липсва. Оказва се, че съм вклюбена в двама. Не знам какво да правя, не искам да нараня съпруга си, а другия също не искам. Но не мога да продължавам повече така. Вече не. Моля, ако някой е имал подобен случай или има трезвен поглед върху нещата да ми каже как да процедирам!

Коментари

1.   Проблемът не е в мъжа ти, а в курвенската ти природа.
Това оправия няма. Жалко за човечеца.

Братан.

2.   Братан - типично разсъждение на един мъж! Заради такива като Вас жените са на това дередже! Защото мъже не останаха!

3.   Скъпа мила моя, ти си ужасно проста за да наречеш отношения перфектни-такива няма, а твойте са трагични

4.   Идея нямам защо мъжът ти не ти е бил шута със страшна сила веднагла след като е разбрал. Трябвало е да го направи!
Пренебрегването от негова страна е само оправдание, за да не се чувстваш виновна, изкарвайки него виновен. Това е абсолютно редовното шаблонно оправдание на всяка жена, която е изневерила. Ако си искала да бъдеш с готиния чужденец е можело да се разведеш хиляди пъти, вместо да лъжеш мъжа си....а и да го изкарваш него виновен.
Елегантно решение на твоя проблем е да им кажеш на двамата, че ги обичаш и да си прекарваш време с всеки от тях. Може и да ги събираш от време на време, за нещо по-групово. Според мен мъжът ти ще се навие и на това.

5.   В случая Братан е прав. Пет години мишкувала и се чукала с друг, защото мъжът ѝ не и давал нужното внимание. А тя какво му дала? Рога? Като не ѝ е било добре в семейството - да се изнася при онзи. И лъже, че не можела без приятелите си, не е сигурна в тъпкача, дали там няма да я разкара. Да, курвенско е да изневеряваш. И сега го прави пак, емоционално, ако оня дойде, ще започне и физически. И не е влюбена в мъжа си, просто не може да живее сама, търси сигурност. Горкият ѝ заблуден съпруг!

6.   Боже, как нападате жената. Бас държа, че всеки от вас е пипвал чуждо, но се изкарвате морални същества. НЯМА някой, който да не е изневерявал! В един момент във всяка връзка е необходимо разнообразие и тя го е потърсила. До авторката: Опитай да сложиш на кантара и с плюсове и минуси прецени кой от тях е по-добър за теб! Не мисли за никого - ти си си най-важна. За да оцелееш в този живот трябва да си егоист!

7.   6, това, че ти си курва (без значение от пола) и си изневерявал/а, не значи, че всички сме като теб. Аз, например, никога и за нищо на света не бих изневерила. Няма по-долна, подла, мръсна, гнусна, предателска постъпка. Непростимо е. Причини мога да ти изброя стотици, но като ти чета ляйняните "разсъждения", съдя, че няма смисъл.

8.   № 6 - не съди по себе си за ВСИЧКИ. От това, че на някои к... и им се приискало да ги клати друг за разнообразие и плюят на семейството си, не значи, че светът е населен само с лъжливи боклуци. Връзка, в която единият тръгне да се разнообразява с друг е умряла, фалшива, безсмислена и трябва да се прекрати. Другият, когото са мамили също има право да търси щастието си с някой по-достоен човек. Защо той да не трябва да е егоист и да ѝ бие шута да оцелява сама? И какви плюсове ще слага героинята, като любовникът ѝ се е изнесъл, зарязал я и вече може би си живее с друга? Не ѝ предлага да я вземе в чужбина с детето, доколкото разбрах? Впрочем бащата има право да откаже съгласие детето да излиза зад граница.
Никой не би я нападал, ако щом обича друг се раздели цивилизовано със съпруга си и не му изневерява. Тя и в момента прави същото- изневерява му емоционално и го лъже, че го обича. Ако го обича няма да мисли за друг. Изобщо - фарсът продължава. До следващото „разнообразяване“. И няма защо да я съветваш да бъде егоистка - тя е такава, щом поставя кефа си над всичко.

9.   До 6. Женска солидарност. Не бъди толкова категорична, че всички изненеряват. Мъжът на авторката е простил 5 години изневяра. Колко мъже биха простили? Проблемът е, че авторката не обича съпруга си, но я е страх да го напусне, заради неизвестното, но трябва да рискува. Това е истината.
Авторке напусни мъжа си и отиди при любовника си. Ти не обичаш двамата, а само този от чужбина.