Той и изневерява, а тя му вярва
Една от най-добрите ми приятелки се е хванала с такъв лъжец, а му вярва. Заедно са от няколко месеца, и още от началото и казахме, че не е за нея. Той е от едно село, живееше на квартира тук, а тя има собствен апартамент от техните. Как я омая не знам, но се нанесе у нея да живее с целият си багаж. Искал семейство, но бил против брака. Казахме и, че е използвач, но тя ни каза, че завиждаме. Все пак не исках да се караме, знаем се от малки. Но той почна да сваля мен, и други от компанията ни. Предлага открито секс, само тя да не знаела. Казах и, а тя смята, че аз и другите искаме да и го отнемем, да ги разделим. Той бил любовта на живота и, много добър и верен мъж. Случайно го видях в едно кафене с друга да се натискат, и се разрева и ме моли да не и казвам. Не и казах, защото знам, че нямаше да ми повярва, и пак щях да излезна лошата.
Снощи с нея си писахме, и каза, че го чакала да се прибере. А беше близо 12 часа посреднощ. Оправял фактури с някакъв колега. А този е без работа поне от месец. Когато и казах, че я прави на глупачка, че живее при нея да не плаща наем, се скарахме жестоко. Не искам да я губя като приятел, но не искам и да я използва някакъв. Да я оставя ли да си троши главата? Ако сте били в подобна ситуация, как сте постъпили?

Коментари

1.   Намери доказателство. Проследи го и ако е с друга снимай ги заедно.... измисли нещо

2.   Проблема не е твой, остави приятелката ти да си чупи главата

3.   Запишете гласа му на телефона, докато прави такива опити и после й пуснете записа.

4.   При жените винаги излизаш виновен ако се намесиш така че трай си и я остави да си троши нервите.

5.   Оставяш я да си пати, после й бършеш сълзите. Не можеш да й налееш акъл в настоящия момент. Ще стане по-лошо. Ще се скарате и ще спре да общува с теб, защото си мисли, че е перфектен. Просто бъди търпелива. Освен ако не го докажеш, не виждам как.

6.   Явно е прекалено влюбена в момента и не може да приеме реалната картинка. Освен на калъп да го хване, на този етап няма да повярва. Дори и тогава като нищо да му прости. Сигурно и с телефона да го снимаш, онзи пак ще измисли оправдание, на което тя да повярва. Изчакай няколко месеца малко да и мине влюбването, че белким прогледне малко.

7.   По-добре е да не се намесваш. Това са лични техни неща, колкото и да сте си близки и да не искаш тя да бъде наранена, не си между тях, за да знаеш какво точно се случва. Жалко за моомичето, дано сама открие на кого е попаднала и да си тръгне. Аз бих се притеснявала от болести, но ситуацията е деликатна и не се знае как ще възприеме доброжелателството ти.

8.   Снимай го или запиши на запис. Ако и тогава не чува, да си гледа работата. Тя е глупачка. Не можеш да й налееш акъл, но после да не идва да реве на твоето рамо.

9.   Да си троши главата, направила си всичко за да й отвориш очите а тя не те слуша.

10.   Дори да си й най добра приятелка нямаш права над решенията й в живота. Ти може да не искаш да я използва някакъв, но само тя има право да избира дали да я ползват и да прецени сама дали се чувства използвана.
Казала си й веднъж два пъти, това е достатъчно, решението е нейно, дали да прости изневяра решава всеки сам за себе си.

11.   Благодаря за коментарите. Тежко е да гледаш как близък човек го използват, но нищо да не може да направиш. Реших да я оставя да си чупи главата, дано само да прогледне скоро.

12.   Ако е малко по-умна ще се вслуша в думите ти, колкото и да е влюбена-та нали сте приятелки от деца. Един истински приятел не би гледал спокойно и с безразличие как мамят негов приятел. Ти си се опитала да и заостриш вниманието-тя го е приела като завист, като желание да я разделят с него. Повече не се опитвай да правиш нищо-помага се на човек, който се вслушва в съветите и думите ти. За мен не е никакъв приятел тоя, който гледа отстрани сеир, бих го отстранила незабавно от обкръжението си. И на мен близка приятелка ми отвори очите за изневяра на мъжа ми. Колкото да не ми беше добре, колкото и да обичах мъжът си се вслушах в думите и-оказаха се абсолютна истина. Браво на теб, че се тревожиш за приятелката си, но като не и увира главата-оставяй я да си я троши и да я използват. Вече си се опитала да направиш необходимото.

13.   Никой не е по-сляп, от този, който не иска да вижда. Така че по-добре не се бъркай, най-много да станеш крива както вече си го забелязала. Остави я да си чупи главата, после сама ще дойде при теб. Някои хора трябва да научат някои неща по трудния начин.

14.   Вземи го снимай. Тогава вече, ако не повярва, значи просто е глупава!

15.   Нямаш право да се месиш в чуждия живот.

16.   И аз познавам такава жена, не ми е приятелка просто позната. Разликата е, че с въпросния "сериен лъжец" са семейство и имат две деца, наясно е с всичко, горката а си мълчи. Питаш ли я, отговаря че не би понесла децата й да растат без баща и щяла да направи всичко по силите си да си запази семейството . Просто не иска да проумее, че това не зависи само от нея, и за семейство са нужни двама стабилни родители. Ами, ако утре се появи някоя по-млада, по-добра, по - богата дори и господина реши да гради дом и семейство от начало. Да се чудиш да се възхищаваш или да ги съжаляваш такива жени, единственото, което му остава на човек е да стой на далеч и да не се меси.

Авторке щом държиш на приятелката си със сигурност ще си до нея, когато всичко и се проясни, бъди готова да я подкрепиш. И нонстоп да й говориш няма да те послуша до момента в, който сама не си отвори очите.

17.   Поредното доказателство, че хората вярват в това, което искат да вярват. Очевидно много иска жената да вярва, че е срещнала принца на бял кон и ти в един момент ѝ казваш "ама той е курвар". Ами как да иска да ти повярва, като това означава да ѝ се разбият всички илюзии за принца? Особено ако дълго време е чакала любовта и тъкмо сега най-после има възможността да повярва в сбъдването на мечтата си.

Прави са горе, като казаха, че няма по-сляп човек от този, който не желае да прогледне. На сила можеш да вземеш, но не и да дадеш/помогнеш.

18.   И друг път съм давала съвет, ако е възможно, нагласи нещата така,че тя да види със собствените си очи.

19.   Щом не ти вярва, остави я, не й казвай нищо засега. Рано или късно тя така или иначе ще разбере сама.

20.   Не въпроса че е изневерява на кралицата и на магарицата една. Лъжата е подлост