Нашата голяма и невъзможна любов
Здравейте, днес искам да споделя с вас една много красива но и болезнена история. Знам, ще ме съдите, ще ме обвинявате, ще ме ругаете, но поянкога живота е твърде несправедлив с нас и ни поднася неочаквани неща. Влюбих се, влюбихме се адски много. Всичко стана без да го осъзнаем. Познаваме се вече 3 години, от самото начало адски много си паснахме и станахме големи приятели, винаги съм го чувствала като по-голям брат, а той ме приемаше като неговата по-малка и наивна сестричка. Преди време бях срещнала един мъж, всичко беше само секс, така се бяхме разбрали и така и трябваше да бъде, но с течение на времето всичко се обърка. Появиха се чувства НАЙ-ГРЕШНИТЕ ЧУВСТВА В ЖИВОТА МИ, за които съжалявам дълбоко и този човек който аз приемах като свой брат, беше неотлъчно до мен, даваше ми съвети, но уви аз не възприемах и накрай разбира се, той се оказа прав за всичко. Както и да е, това го написах за да ви поясня малко или много до колко близки бяхме и все още сме. От известно време, аз усещах ивиждах, че той има по-силни чувства към мен, просто си личешепо погледа му, по държанието му, поабсолютно всичко. Не исках да повярвам на това, и все си виках ТИ СИ ЛУДА, Я СЛЕЗ НА ЗЕМЯТА НЕ СЕ ФИЛМИРАЙ ИЗЛИШНО, и така месеци наред се заблуждавах, че това е просто в моята глава, но с всеки изминал ден чувствата му към мен бях все по явни, но това започваше да ме радва. Чудех се какво ми ставва, защо съм се радвала за това, знаейки че това нещо може да провали прекрасното приятелство което имаме, а аз не исках това да се случва. Мина известно време, започнахме да ставаме ощеи още по-близки, започнах да се питам какво се случва. Защо ми беше толкова хубаво, спокойно и топло когато съм до него, защо исках все да съм до него, защо постоянно мислех за него, докато един ден не осъзнах, че не мога да заблудя себе си колкото и да искам, и че аз също съм адски влюбена в този човек. Мълчах си, опитвах се да не го показвам, но очите ни издаваха всичко. Една вечер купонясвахме (ние сме в една компания), и тогава неочаквано той ме целунна. Вече бях удебена, че не се заблуждавам, а че всичко което виждам и усещам е истина. Имахме доста дълъг разговор и изяснихме всичко онове което сме крили толкова много време. Признахме за чувствата си един към друг. Той ми каза, че няма да се откаже от мен, а и аз не искам да се отказвам от него в никакъв случай, макар и да наем какви могат да бъдат последиците. Незнам какво да праве, побърквам се. Постоянно той ми е в главата, постоянно си звъним пишем си, не можем един без друг. ИСКАМ САМО ДА ПОДЧЕРТАЯ, ЧЕ НИКОГА ДО СЕГА СМЕ НЯМАЛИ СЕКСУАЛЕН КОНТАКТ (казвам това, за да избегнем злобните коментар от типа ТИ СИ К****И Т. Н. ). Просто се влюбихме до такава степен един в друг, че тази любов ни побърква. Не исках да става така, повярвайте ми не исках, но сърцето мамкаму не се командва. Нито аз мога без него, нито той без мен, какво даправим? Дайте ми съвет, някога попадали ли сте в такава ситуация? Побърквам се с всеки изминал ден, повечеи повече!!!

Коментари

1.   Само не разбрах какво ви пречи да се съберете?

2.   Забварих само да добавя, че той е семеен и има прекрасно семейство, което аз по никакъв начин не желая да руша. И точно там е проблемът, дайте ми съвет.

3.   Е, и какво? Да не ти е брат, та любовта ви да е невъзможна? !
И не сте спали? Вие наред ли сте? Хората спят по повод и бе повод, дори без да се обичат, понякога ей-така да борят скуката и самотата, а вие толкова да се обичате и нищо?
Сами се вкарвате във филми, да знаеш. Цялото това криене, непризнаване, липсата на секс... Самобичувате ли се за нещо?

4.   И аз не разбрах, какво ви пречи?

5.   Здравейте, отново съм аз. Много се извинявам, но забравих да добавя, че той е женен и има прекрасно семейство което не бих искала да разрушат. Ето това е проблемът

7.   Знаеш ли какво ти пречи? Ти не искаш да изгубиш вярното си кученце, което да е винаги до теб. Той не е достатъчно добър за теб, за да е твой партньор. Само му губиш времето на момчето. Ти си неуверена и неориентирана.

8.   Е къв ти е проблема в крайна сметка? Омръзна ми да пиша историята си при всяка такава подобна на твоята. На кратко, вашето приятелство или преминава в любов и връзка, или умира когато единия от вас си намери друг партньор и се влюби в него. При мен стана така, най-добрата ми приятелка - момичето за което умирах и бях готов на всичко, по същия начин като теб не искаше да види чувства ми, докато в същото време тя тичаше подир своята голяма, но нещастна любов. Почти две години я чаках, направо се бях пропил през това време, докато в един момент просто се отказах.
Стана така, че си намерих друго момиче, влюбих се силно, но този път споделено, а приятелството ми с най-добрата ми приятелка приключи скоро след това, защото застрашаваше новата ми връзка.
Съвет- действай максимално бързо, а глупостите относно приятелството ви просто ги забрави. Няма по-хубаво нещо от това човекът до теб да ти е едновременно и любим, и най-добър приятел. Успех!

9.   Нищо не разбирам. Той женен ли е? Въпреки че и това не е непреодолима пречка. Като прочета за "невъзможна любов" и ми става смешно. Няма невъзможни неща, а невъзможна любов пък най-малко. Ако знаеш, авторке, с мъжа ми през какво минахме само и само да сме заедно, сама ще си изтриеш темата.

10.   Трябва да спите, за да се каже, че имате връзка. Ако няма секс, все едно няма нищо. Такива платонични любови вървят само в литературата.

12.   Ако бях на негово място, до сега десет пъти да те бях напил и наебал!

14.   След като изплю камъчето, че този мъж е женен ще те посъветвам само едно-ако е истина, че още не сте стигнали до секс най-добре е изобщо да не стигате. Такива връзки никога не завършват добре, винаги има някой дълбоко наранен. Според мен ще си ти.

15.   И двамата сте свободни, познавате се отдавна, уважавате се и сте влюбени, но не можете да сте заедно, така ли?
Какво? Страх ви е, че ще си развалите приятелството?

Слушай сега, преди години и аз имах един много добър приятел. Познавахме се около година, бяхме в обща компания. Той си имаше гадже първите месеци, после се разделиха. Аз страдах по една любов, но ми мина. С този мой приятел излизахме в компания, а всяка вечер си писахме. Започнахме и да си говорим по телефона. След това излизахме насаме. На мен ми беше приятно, бавно и славно се влюбвах в него. Поведението му се промени, гледаше ме различно, не се държеше с никого по начина, по който се държеше с мен. Един прекрасен следобед се разхождахме в парка, наоколо нямаше хора. Седнахме на една пейка. Тогава той ме целуна за първи път. И аз се изплаших много, но му отвърнах. С него поговорихме. И двамата се страхувахме, че ще си развалим отношенията. И познай? Ние вече бяхме прекрачили една определена граница, имахме чувства един към друг и повече не можеше да се говори за чисто приятелство. Няколко дни писахме, излизахме, говорихме по телефона. Не беше същото. Опитвахме се да спазваме дистанция, а много ни се искаше да сме по-близо един до друг. Тогава аз му казах, че нещата по този начин няма да ги бъде. Вече беше късно да се правим на големи приятели. Можеше да изживеем тази любов или да спрем да контактуваме. И опитахме. Бяхме заедно няколко месеца, но с него имахме безкрайно много различия във всяко едно отношение. Тогава бяхме тинейджъри, не знаехме как да се държим, какво искаме и направихме една манджа с грозде. Ако можех да върна времето назад, щях да променя само онези няколко дни, в които се правихме на приятели, а бяхме влюбени. Защото това беше безсмислено. Вярно е, че се разделихме, но ние се помним с хубаво и до днес сме в нормални отношения. Чуваме се рядко, но при нужда си помагаме. Ако се срещнем на улицата се поздравяваме, а не се подминаваме. Приятелството ни не беше здраво, любовта ни също не издържа, но винаги сме се уважавали и сме имали добро мнение за другия... това не се промени.
Минала съм по твоя път и те съветвам да се обадиш на момчето, да излезете навън и като големи хора да започнете истинска връзка и да дадете абсолютния си максимум. Може след 10 години да имаш дете от него, а може след година да си с разбито сърце, но твоят приятел никога няма да ти бъде само приятел от сега нататък. Отношенията ви никога няма да бъдат такива, каквито са били преди 2 години. Късно е да го мислиш, сърцето не пита, затова го остави да те води в тази конкретна ситуация. Вие в момента се измъчвате напразно. Дайте си шанс. Познавам хора, които са били най-добри приятели 2-3 години, а към днешна дата са женени, щастливи и имат ненормално здрави отношения помежду си. Имай малко повече вярва във вас!

16.   Невъзможната любов винаги е голяма. Това е заложено в човешката психология. Дори в литературата винаги се помнят невъзможните, забранените любови. Възможната не е вълнуваща, тя омръзва с времето, става досадна. Но забранената винаги е идеализирана, впечатляваща, обгърната в загадъчност, неизживяна и респ. се възприема като голяма, защото в най-голяма степен ангажира вниманието.

Мога да си заложа главата, че ако всички забранени любови се съберат и всички препятствия отпаднат, точно след 5 г. поне 90% от тях отдавна ще са се разделили/изчерпали.

17.   Да, била съм в тази ситуация, само че от другата страна - като съпругата в любовния триъгълник.
Искаш съвет - ето ти един, предложи му да ти докаже любовта си, като толкова те обича и не може без теб да се разведе и да се съберете. Така ще направите голямата и невъзможна любов напълно възможна. Гледай как ще започне да се усуква като мокра връв и ако имаш нещо в главата си направи извода сама.

18.   № 15 - "момчето" е женен мъж. Свободна е тя, той - не. Тази подробност авторката премълчава в темата си, после я допълни в коментар, но той по някаква причина изчезна.

19.   Модераторите, ние тук сами ли си говорим? Задавам въпрос: човекът женен ли е? Публикувате го след три дена, като междувременно авторката вече е изяснила, че да, той е женен, но нейният пост също се публикува след три дена, но преди моя. Т.е. аз с моя въпрос изглеждам като идиотка. Абе нали сте редактори, бре? Е, как да си бъдем полезни един на друг в този сайт, като ние просто не можем да водим нормален разговор?! Днес, видиш ли, ще ти разкажа един виц, а като се видим утре, ще те чуя как се смееш - така се получава.
По въпроса. Авторке, никак не те съветвам да се впускаш в тези отношения. Сама казваш, че този мъж Е доволен от семейството си. Аз самата се разведох заради мъж, който НЕ беше доволен от съпругата си. Да, обаче вече години наред той е непрекъснато обвързан с предишното си семейство. В момента сме пред раздяла, защото ми писна аз да издържам него, за да може той да издържа бившата си жена и детето им. В момента си вярваш, че и в сламена колиба би живяла с "любовта на живота си", но, повярвай ми, когато реалността се срине върху теб, картинката в твоето съзнание ще се промени. Накрая ще се докараш до моето положение - с разбити нерви, здраве и празно портмоне. А и замисли се, като му е толкова "прекрасно" семейството на джентълмена, защо се е юрнал да се натиска с колежки? Това почтен човек ли е според теб?