Фармация или
Привет,

Много съм объркана и Ви моля за съвет....

Харесвам фармацията и много съжалявам, че не готвих за изпитите, когато беше време. Обучението по специалността " Фармация" (магистър) ще ми струва много скъпо (35 000 лв. в най-добрия случай, тъй като имам магистратура по микробиология и нямам право на второ висше държавна поръчка), което е непосилно за финансовите ми възможности. Обмислям вариант да кандидатствам за помощник фармацевт, тъй като ще мога да работя в аптека, таксата също няма да е от най ниските и цялото обучение ще бъде на стойност 12 500 лв., което носи своите предимства и недостатъци.
От друга страна си казвам, че щом не съм се опитала до 2 години след завършване на гимназия да кандидатсвам в Медицински Университет, значи не е моето.
Харесвам микробиологията, но усещам че тази област не е моята, не мога да опиша чувството с думи. Искам интересна и доходоносна работа, което ме дърпа към нови хоризонти, а именно професията "HR" (човешки ресурси). Може би нямам ясна преценка, но ми се струва, че дейността, която вършат специалистите по човешки ресурси е интересна - провеждат интервюта, някой се занимават с ТРЗ, други се занимават с обучения и т. н. Това също ми е интересно, но не знам дали не е просто фантазия - микробиолог с втора магистратура по човешки ресурси... Какво да правя? Накъде да потегля?

Коментари

1.   Стани сервитьорка. Така като те чета, като повечето завършили "висше" в България, за нищо не ставаш.

2.   Написала съм ясно, че се колебая между фармация и човешки ресурси. Защо ме пращаш да ставам сервитьорка? Ако няма как да помогнеш на някого, защо изобщо си правиш труда да пишеш? И моля те, не съди по себе си кой за какво става :)

3.   А защо не кандидатстваш в СУ? Там има факултет по химия и фармация.

5.   Помощник фармацевтите също излизат с висше образование бакалавър. Ти имаш една магистратура държавна поръчка, втора не можеш, защото трябва да я платиш. Но пък за помощник фармацевт можеш да завършиш.

6.   А какво и е на микробиологията?
В ю-туб има една лекарка, рускиня, микробиолог, ами тя е съвършенна.

Вярно, лекар микробиолог, а Във вашия случай е може би само микробиология?

7.   Помощник-фармацевтът е професионален бакалавър. И след като има магистър, не може да учи за по-долна степен на образование.