Постоянни караници.Бил изнервен
Здравейте. Пише ви момиче на 21 г.
От година имам връзка. В началото всичко беше перфектно. 24/7 заедно (разбира се не сме пренебрегвали приятелите си и се виждахме и с тях), правеше ме много щастлива. Още преди да се съберем правеше какво ли не, за да ме спечели. Отне му година и нещо докато успее да ме спечели и не се отказа. Няма да изпадам в много подробности и ще се опитам да го карам по на кратко. Преди него бях с друго момче, което ме беше сринало психически. Много бях преживяла, но благодарение на сегашният ми приятел го преодолях. Проблемът е, че сега сякъш всичко отива по дяволите. Още преди да се събера с него си мислех, че ако му дам шанс той ще се възползва от мен. Знаех си, че ще тръгнем и всичко началото ще бъде, като в приказка и после ще се изгаври с мен. Просто след бившият ми приятел останах с тази нагласа.
Сега с приятеля ми много се караме. Не че е спрял да ми показва обич, а по скоро е доста нервен и си го изкарва на мен. Обижда ме, постоянно къса с мен за глупости... после идва и ми се моли и ми реве да му простя. Бил много изнервен и не знаел защо. Сякъш съм му виновна за нещо. Аз винаги му прощавам и нищо не казвам въпреки, че ми е наговарял какви ли не глупости.. не искам да го оставям, защото го обичам, но това момче започва да ме изтощава. Чувствам се зле постоянно, затворих се в себе си.. не знам какво да правя. Мисля да се отдръпна и да се държа по - студено с него, за да му покажа, че не съм даденост или играчка и не може да се отнася по този начин с мен. Вярно е, че прави много за мен от нищо не ме е отказал, но понякога имам чувството, че това момче има цикъл и за това от време на време се държи, като ущипана недоволна госпожица.

Коментари

2.   Така е, който преследва жена. Като жената сама дойде, приказката е друга. Обаче мачкаш ли си самочувствието да търчиш година и половина след някоя пък биля тя и топ мацка, всичко избива с обратен знак. Приеми го, че ти го връща за усилията му през това време. А за по просто вземи го разкарай и си търси ти мъж а не теб да те гонят - ясно, че този ти е под нивото.

3.   2, ти си психично-болен. Лекувай се.

4.   „Мъжете преминават през хормонални цикли. Това е добре известно за науката... както при жените, така и при мъжете се наблюдават месечни изменения в нивата на тестостерона в съчетание с фазите на Луната.
Проби, взети от слюнката на мъжете, демонстрират най-високи нива на 18-тия ден от 30-дневен цикъл... “

5.   Изритвай го!

7.   Напротив, номер 3! Номер 2 е уловил много тънък психологически детайл. Представи си, че две години усилено си спестявал за нова кола. Полагал си всякакви усилия, лишавал си се от много и.... накрая си я купуваш. Обаче на тази кола не й работят чистачките, примерно, има повреда в двигателя, не се отварят прозорците и т.н. Е, няма ли да си ядосан?! Цялата "изнервеност" на въпросния момък идва от това, че е мечтал за едно, а е получил друго. Но защото темата е пусната от авторката, която е обект на това недоволство, би трябвало на нея да помогнем. Съветът, който аз мога да й дам, е да изчезне за известно време. Предлог винаги може да се намери. Тогава ще проличи дали тази връзка има бъдеще.
Директно към теб, авторке: ти си го разочаровала с нещо. Провокирай честен разговор и изяснете това. Зная, че си опитвала без резултат, но може би си струва по-сериозно да поставиш проблема. Когато ние с мъжа ми имаме конфликт, аз постъпвам по следния начин. Регламентирам времето, казвам: имам нужда от един час, в който да обсъдим еди какво си. Обсъждаме го. После никога не повдигам пак въпроса, като съм си направила съответните изводи и съм осъзнала собствената си грешка, ако е имало такава. А ако "повредата не е била в моя телевизор", то настоявам мъжът ми да поправи своята грешка, което той и прави.

8.   Някой 'да ти го връща' за 'усилията'- ми т'ва си е мега откачено...
Психологически или друг детайл - тоя трябва да се научи да приема действителността.
А ако не може - да започне да приема някакви хапчета.

Авторке, зарязвай го и не си хаби най-хубавите години с няк'ви нервни.
Още един съвет - гледай какво коментират хората в теми, пуснати от мъже с някакъв проблем с половинката си. Там коментарите са винаги по-подкрепящи и смислени.
Ето погледни тази тема:
Изнервена
http://spodeli.net/4/story-144383.html