Искам да Ви попитам..
Здравейте

Преди две години бях изпаднала в депресия. Загубих свой близък човек, който много обичах. След загубата се затворих в себе си. Всеки ден ми се струваше изпитание, нямах сили, желание, ентусиазъм. Не можех да приема реалността. Спомените ме тормозеха с всеки изминал ден. Ежедневието ми беше много просто.
Сутрин ставах с ужасни мъки. Веднага търсих нещо сладко за хапване. Както сами може да се досетите, точно там убивах мъката - в храната. След като се натъпча като свиня, бях готова да отида на работа и лекции. Там също си похапвах стабилно. След като приключа със задълженията си, се прибирам и чета някоя книга, гледам филм или просто слушам музика. Само това. Нищо повече.
Исках да кажа толкова неща, които не бях казала.
Исках да се извиня за толкова грешки, които бях допуснала с този човек.
Исках да кажа, колко много го обичам....
От там се насочих към поезията. Опитвах се чрез нея да излея всичко.
Дните си минаваха.
Болката нарастваше с всеки ден.
Няма да навлизам в излишни подробности.

Е, вече бях депресирана дебелана, която висеше на щандовете за тестени изделия. Мислих за смърт, самоубийство, защото се чувствах слаба, безпомощна. Все едно бях нищо. И така си продължавах.

В работата непрекъснато ме коментираха, заради телосложението и акнето ми. На лекции чувах как ми се присмиваха. Много често докато вървях по улиците чувах подигравки от непознати мъже. Всичко това ме нараняваше допълнително. Сривах се.

Родителите ми настояваха да посетя психолог. Така и постъпих.
Започнах да посещавам редовно психолог. Не приемах лекарства. Започнах да се занимавам с йога. Четях повече книги за самопомощ. Стараех се да прекарвам максимално повече време сред природа. Записах се на танци и фотография.
Смених работата, както и размера на дрехите :)

С много усилия успях да изплувам.

Преди време се запознах с чудесно момче. Добро, интелигентно, мило, чаровно и възпитано. Веднага си паснахме. Харесах го, защото ми се струваше различен. Той започна да ми обръща много голямо внимание, винаги се опитваше да ме разсмива, търсеше поводи да контактува с мен, гледаше ме през повечето време. Няма да крия, всичко това ме караше да се чувствам повече от прекрасно. За първи път се почувствах красива...

Страхувам се, защото никога не съм била с момче. Нямам опит.
Страхувам се, че ще започнат да му се присмиват, че ме харесва.
Притеснявам се. Определено са му говорили за мен и знам, че не са хубави неща.

Искам да Ви попитам, как да се справя с притеснението от хорското мнение?

( Благодаря ти, че стигна до тук и прочете историята ми )

Коментари

1.   Всеки си има глава на раменете, за да прецени дали ще повярва на чужди приказки, или сам ще си изгради мнение. Не ти трябват хора в живота, които не мислят сами. Пък и надали всички коментират само и единствено теб, хората си имат далеч по-големи драми за разплитане и ако изобщо кажат дума по твой адрес, то ще е еднократно и след седмица ще са забравили. Няма как да се харесваш на всички и не е нужно, за теб трябва да е важно близките ти да те познават и да не те съдя... на останалите м*йната им. Ще спре да ти пука, все някога сама ще стигнеш до тези изводи и след това няма да си способна да се впечатляваш от коментарите, че имаш акне или някой излишен килограм. И така да е, това не те прави по-малко човек от останалите. Между другото, всички са имали проблеми я с кожата, я с килограмите, я с друго.

2.   Живота е низ от събития . След всяко нагорнище , следва надолнище и обратно.
Един колоездач.

3.   Той иска да общува с теб и се стреми да те разсмива - очевидно не е дал ухо на нещата, които са му говорили за теб. Само по себе си това е достатъчно, за да разбереш, че човекът си заслужава (решил е сам да те прецени като личност) и освен това наистина те харесва. Не мисля, че имаш повод за притеснение, дори напротив, но знам, че на думи звучи лесно, на практика - не чак толкова. Търси и ти неговата компания, покажи му, че и той ти е симпатичен. Вероятно в началото ще ти е леко странно, но с времето нещата ще си дойдат на мястото. Желая ти да бъдеш щастлива! :-)