Гаджето на най-добрата ми приятелка
Пиша тук, защото просто няма на кого да споделя. С какво заслужих да харесвам и бих казала да съм влюбена в гаджето на най-добрата ми приятелка. По принцип повечето мъже не ме привличат, но той е нещо различно. С най-добрата ми приятелка се познаваме от 8-ми клас и през ум не ми е минавало, че дори може да намекна за нещо такова. Понякога си мисля, че е някаква шега, но кой може да контролира това чувство. Попадали ли сте в такава ситуация и как реагирате?

Коментари

2.   * Не съм попадала!

* Изпитваш увлечение към него,просто и ясно като бял ден.

* Предполагам ,че си някоя тийнейджърка,за това ти казвам,че това не е любов.

* Няма значение дали е приятелка ,защото към всеки може да изпиташ тези емоции.

* Не се обвинявай,но не прави грешката да признаваш нито на нея,нито на него.

* С времето ще отмине,бъди търпелива - УСПЕХ!

- Maryjane

3.   Много банална ситуация. Като се има предвид колко струва женското приятелство , съвсем разпространена. Мислене от типа „ с какво пък тя е по-добра от мен, че този готиния я предпочита?“, „що пък тя да има готино гадже, а аз-не“. Накрая - ни гадже, ни приятелство. Случи ми се някога, една уж приятелка се натика в моя връзка, верно доста повърхностна (връзката) и тръгна с мъжа. Той излезе такъв боклук, че съм ѝ благодарна, че ме е отървала от него, прекара я и я остави. След време по ирония на съдбата нейното гадже тръгна с мен и той я заряза и се оженихме. Тя сега е разведена и сама. Излишно е да ти казвам какво стана с приятелството.
Където са двама, третият е излишен, просто стой настрана и си намери и ти някой, вместо да се навираш между тях.

5.   Нали беше влюбена в онзи, който си видяла в нон-стоп магазина в Пловдив. Последно в кого си влюбена?

6.   Случи ми се... Не си струва да си жертваш приятелството.

7.   А и спри да излизаш с тях.

8.   Момчето изобщо не е специално. Просто покрай твоята приятелка си го опознала повече и ти харесва как стоят двамата и затова го искаш. Дай шанс на друго момче да бъде в твоето обкръжение и ще станат нещата.

10.   Тук играе стадния принцип при жените, тя има гадже и ти ги виждаш как си прекарват добре и ти искаш същото, защото жените са като едно стадо - накъдето тръгне една, хайде всички подир нея, затова и има модна индустрия, в която да им казват какво да обличат в дадения момент. И ти така, досега не си се сещала, но щом видя, че това е "модерно" и се прави в твоя малък социален кръг и ти реши, че го искаш същото. Защо? Заради стадния принцип и воденето според моментните усещания вместо според разума. Сега разбра ли причината? Въпреки това е безполезно моето обяснение, защото ти търсиш причината не за да се ръководиш от разума а за да рационализираш своето поведение, да му придадеш някакъв смисъл с който да оправдаеш постъпките си, мамейки себе си, че действаш разумно, вместо да признаеш пред себе си, че действаш хаотично и нерационално водена от емоции, моментни настроения, от това което е на мода и от това което поискаш на момента.