Любовна фрустрация
Здравейте,

Имам следния проблем - не мога да се влюбя, не изпитвам нищо. Жена съм, 35-40, необвързана, нямам деца, нищо. Имам ухажори и предложения, но не мога. Не харесвам никой, не ми допадат, все нещо ме дразни. Ако някой реши да ме хване за ръката или целуне, се дърпам, не ми е приятно. Изпитвам вътрешно напрежение. Предпочитам да си седя в къщи сама, вместо да ходя по срещи. А трябва да си намеря моят човек. Изглеждам доста добре, но това не ме кара да се чувствам щастлива.

Това може би се случи, защото хора, които аз обичах ме отхвърлиха, преживях една тежка раздяла и една болезнена несподелена любов, за която мисля всяка вечер и плача, но знам че е невъзможна. Не мога да се отпусна и да се доверя на никой. Нямам тръпка, а само досада. Поради тези неуспехи, самочувствието ми е на нула и доста се затворих в себе си. Прекъснах контакти с хора и се изолирам. Между хора, започнах да мълча, а преди не спирах да говоря. Чувствам се самотна. Нямам желание за нищо.

Не искам и едва ли бих могла да бъда с някой без любов, не мога да си го представя въобще да лягам с такъв човек.

Моля ви, дайте ми съвети, защото съм доста притеснена за себе си. Само сериозни коментари и без обиди, благодаря!

Коментари

1.   Имаш класически симптоми на депресия. И аз имах, освен нещата, които изброи елементарни неща взеха да ми се струват трудни и безсмислени, нямах тонус, никакъв ентусиазъм за нищо, нищо не ме радваше. По едно време и ходене до магазина ме натоварваше, толкова не исках да говоря с никого. Оправих се с помощта на психолог и спорт. Не се оставяй дълго в тази дупка.

2.   Така, както си я подкарала или поне както го описваш, скоро не очаквай развитие. Мъжете на твоите години са или женени (дето стават за нещо) или разведени (с проблеми) или стари ергени-егоисти и особняци или позастаряващи плейбои /женкари. Плюс момчетиите, търсещи кака да ги отрака и старци, търсещи домашна помощница-болногледачка.. В коя от тези категории виждаш ТВОЯТ човек? Защото изборът се свежда основно до това. Като си самотна, вземи си животно (най-добре куче, средно голяма порода), по-вярно и обичащо от всеки човек. Като го разхождаш ще излизаш, ще те забелязват и заговарят (в т.ч. и мъже, затова кучето е желателно да не е дребна "дамска" порода) и ще осъществиш някакви социални (евентуално и други) контакти. Добре е да се погрижиш и за хормоналния си баланс в периода преди менопузата.

3.   Вземи си котка. Чувал съм, че помага на стари моми.

4.   За всеки влак си има пътници!
Спокойно!

Иначе, започни да си правиш чай от жълт кантарион и слагай парче джинджифил в него.
Иначе, ако си прави сок от лимон и джинджифил с мед, ще се отпуснеш и пак ще се върне самочувствието ти.

Повярвай, всичко е настройка.
И какво значи несподеленена любов, глупости!
Забрави и търси! Успех!

5.   Б@си, на 40 те пратиха в менопаузата :D. Пробвай да махнеш миналото, щом не се е осъществило, най-вероятно не е било за теб. Айде, утре си напрви едно кафе, гримирай се малко и наблюдавай живота. Лека полека може да се довериш, не търси връзка на всяка цена, а приятели и споделеност.

6.   Ще ти мине. Захвани се с нещо което ти е приятно спорт хоби развлечения. Жовота не се върти само около това да си намееиш партньор. Да си свободвн си има предимства и то доста.

7.   И аз бях същата мрънла, докато не попаднах на един пич, който много ме харесваше и много бързо скъси дистанцията с мен. Чукаше ме всеки ден и още първия месец ме забремени. Пое си отговорността човекът. Сега сме семейни с дете на 2 г. и бременна с второ дете. Много съм щастлива.
Искам да ти кажа, че идва момент, където не трябва много да се чака, а за се впусниш по течението.
Ж36

8.   до 7

защо трябва да използвате масово тази грозна дума "чукане". Разбирам да я използваш за някой, който си забърсала в бара, ама това съпруга ти и бащата на децата ти за Бога. Ти да не си някаква проститутка, че да те "чукат". Използвай поне "правехме секс". Айде чак за "правехме любов" няма и да споменавам, че ще ми се смеят. Те днешните хора само от "чукане" разбират. Явно и твоите разбирания за любов и семейство се изчерпват предимно с "чукане".

9.   8, ти не схвана ли, че 7 е мъж - един скучаещ дъртофелник, дето само цвъка глупости из сайта, представяйки се за жени на различна възраст. Просташкият му изказ винаги е явен....

11.   Авторката
Да, и аз мисля че съм в депресия и то от доста отдавна, защото съм така много време. Излизах наскоро с един мъж, много свестен, добър, но не изпитах нищо, макар че се опитах да дам шанс и на себе си. Не мога дори да си представя да ме целува. Не се чувствах привлечена. Не знам как има жени, които влизат във връзки и не желаят човека, а само поради някакви качества и т. н. Как хората се намират и се влюбват взаимно, като аз такива трепети не съм изпитвала от десет години и вече си мисля че е невъзможно.