Загубих го завинаги
Здравейте! Искам да ви споделя моята история и да ви помоля за съвет, или по-точно да ми кажете как да го забравя.
Момиче съм, на 22 години. От две години имам връзка с мъж, с който ту се разделяме, ту се събираме поради различни обстоятелства и основната причина е, че аз уча в друг град. Връзката ни започна типично както по филмите. Започнах работа в неговата фирма. Никога не съм го крила, че не съм от много заможно семейство, а той води много луксозен и завидлив начин на живот. Всеки ден отивах на работа с огромно желание и усмивка, защото знаех, че ще го видя. Ставах рано, спортувах, приготвях се. С него прекарах най-хубавите си дни. Ходехме навсякъде и той винаги се съгласяваше и съобразяеаше с мен. Винаги ме водеше на места, на които никога не съм била и правехме неща, които никога не съм опитвала. Ходехме в гората, събирахме благотворителности, ходехме в домове и си играехме с децата, на кино, на мачове, на разходки. Всеки ден за нас беше ново приключение. Бях много щастлива.. След което напуснах за да мога да уча и всичко приключи. Започнах връзка с друг само за да го забравя, но не можах. Изпаднах в ужасна депресия, плачех, не исках да се храня, но в един момент започнах да го превъзмогвам. Повтарях си колко силна съм и че ако пожелая мога да го забравя, НО един ден се засякохме случайно и всичко започна отначало! Мисля, че всеки човек би познал влюбения мъж/ влюбената жена само по погледа. Виждах с колко любов ме гледа, както и аз него! Нито веднъж не му изневерих, просто защото съм толкова влюбена в него и не искам да поглеждам друг! Всеки ден ми повтаряше, че ще бъде най-щастливия човек ако му родя дете. Преди 2 седмици обаче му казах, че повече не искам да съм с него и сега съжалявам ужасно много, че го направих! Искам да го забравя. Искам да го изтрия от живота си и да забравя всички спомени с него, но ми е ужасно трудно. Опитвам се де да бъда силна, но когато остана сама не спирам да мисля за него и да плача! Моля ви дайте ми съвет!
PS: Знам, че с него повече няма да сме заедно.

Коментари

1.   Какви съвети?! Мразя драмите и бягам от тях колкото ме държат краката ако ще и за огромни любови да става въпрос. Само като четях и ми се изправи косата. Не разбирам хора като вас, които обожават да се нараняват психологически и емоционално и да страдат. Някакво извратено удоволствие и нужда ли изпитвате от този садо-мазохизъм?

2.   И защо си му казала, че повече не искаш да сте заедно, пък сега страдаш за него?!

3.   На негово място бих си казал, че никога няма да имам нещо общо с теб. Пробвала с друг да го забрави, бъди сигурна, че и той така си мисли, тези неща си личат от далече, а това значи че си супер жалка в неговите очи. После отново събирания и разделяния, права си че няма повече да сте заедно и точно затова е важно да си вземеш поука и при следващ да бъдеш здраво стъпила на земята и да не се поддаваш на моментни чувства. Изтривай от където може, никакъв възможен контакт и малко по малко ще го забравиш.

5.   Нали се чувстваш добре? Защо искаш да го напускаш? Не мога да те разбера.. но ако искаш да го забравиш- блок от всякъде, изтрий всичко, свързано с него и излизай с приятелки. Иначе аз ако съм на твое място и се чувствам добре не бих си тръгнала, сигурно има нещо, което не искаш да споделиш с нас, но не си и длъжна. На първо място се изясни със себе си, след това предприеми нещо за да бъдеш удовлетворена от решението си.

7.   А бе ти нормална ли си? Въобще знаеш ли какво искаш? Или нещо премълчаваш в темета. Да не е женен? Обичаш го уж, после го оставяш и ревеш за него? И какво да те съветваме? Как да си бършеш носа ли?

9.   Аз и на 22, че дори и на 18, никога не съм бил толкова откачен!
Ти разби всичко детско у мен...
Сигуро горкият човек се чуди и се мае откъде на къде му е дошла такава огромна беля на главата, каквато си ти.

10.   О, Боже! Ама ти какъв съвет искаш сега от хората тук? Много го обичаш, обаче го зарязваш. После ревеш. Има нещо, което премълчаваш в историята. Да, и аз ще попитам: той женен ли е?
Ако е женен, а особено пък ако е и по-възрастен от теб, вероятно си му направила огромна услуга. Но не си мисли, че инициаторката си била ти. Някак те е подтикнал сама да сложиш край на връзката просто, защото не му се занимава повече с детинщини.
Навремето и мен един още на втората среща взе да ме пита колко деца искам да имаме. Бях на твоите години. Да, вързах се. А когато прекрати връзката, ми каза: "Ама ти наистина ли повярва, че говоря сериозно?" За да изляза от положение отвърнах: "Естествено, че го приех на майтап". Но се почувствах като пълна тъпачка.
Доколкото чета между редовете, защото не казваш всичко, просто шефът ти се е позабавлявал с младо момиче. Това е всичко. Нищо не си загубила, защото нищо не си имала. Просто мъж, на който му е приятно да се разтовари покрай работата и семейството.