Защо мъжете лъжат?
Здравейте, бих искала вашето мнение как е възможно да има толкова ужасни мъже. Да, има и прекрасни, аз лично съм била с такъв, но по стечение на обстоятелствата нещата не се развиха. Чудя се обаче как може да съществува обратното- мъже които те омагьосват, говорят всякакви мили приказки, казват ти колко те обичат, колко им липсваш, как не могат без теб, как си им влязла в кожата и са влюбени в теб, после всичко сякаш спира. Как може да ви доставя удоволствие, как може да имате съвест да лъжете и наранявате жените, просто не знам. Бих искала вашето мнение. В крайна сметка никой не се ражда лош, не иска да бъде лош, не иска сигурно да лъже, да наранява, толкова ли съм проста и наивна? ! Нещата не спряха след самия секс, а по други причини попринцип, но все още не мога да разбера този човек. Мислех си, че ако наистина един мъж обича и една жена няма да наранява. Защо има такива мъже, това не ми дава мира. Благодаря на всички. Надявам се да получа възможно най-много отговори. Не искам приказки, просто мъжа който искам да не си играе с мен.

Коментари

1.   Това че те лъжат си е техен проблем,не твой.Лъжа сеят,лъжа ще получава-просто е

3.   Ами, защото са долни твари. Нямат морал, сърца, съвест, чувства. От мъжете по-големи курви няма. Запомни го завинаги.

4.   И жените лъжат. И децата- също. Всички лъжат. Така е устроен този свят.

5.   Защо ли? Защото знаят, че подсъзнателно на жените им харесва да ги лъжат

8.   Такива лъжци са просто използвачи. Проблемът е в тях, не в теб. Има много изкусни в лъжите, дори да не си наивна, ще се вържеш. Дребни, мръсни душици. Но в един момент всичко излиза наяве, щото на лъжата краката са къси, казва народа. Не се ядосвай, винаги имай едно наум.

10.   Всичко е заради естествения отбор и еволюцията на мъжа и жената.

Ген, който подтиква мъжа, който го притежава да прави секс с много жени, бързо се разпространява в генофонда на популацията, защото такъв мъж би забременил много жени и би имал много деца. Така всички тези негови деца от мъжки пол биха имали същия ген и същото желание за секс с много жени.

От друга страна жените имат ограничен брой яйцеклетки, могат да раждат по едно дете на всеки 9 месеца, след което трябва да губят време и ресурси в отглеждането му. А когато самотен родител отглежда дете, има вероятност то да остане недохранено и да не доживее до полово съзряване и така няма да успее да предаде гените на майката. Докато през това време мъжът може да е оплодил още 20 жени и шансът неговите гени да продължат живота си е много по-голям, защото все някоя от тях може да се справи със задачата по отглеждането на детето сама. Следователно успешни са тези жени, които избират внимателно мъж, който да остане с тях и да им помага при отглеждането на потомството.

Това е фундаменталната разлика между мъжете и жените.

След като уточнихме това е лесно да се разбере защо лъжат мъжете. Мъжете са еволюирали така, защото чрез лъжи и манипулации най-лесно се вкарва жена в леглото. Просто трябва да и се каже това, което иска да чуе. Докато жените развиват способности за разпознаване на тези лъжи. Например не си лягат с мъжа на първа среща (или поне гледат да не забременеят още от първия секс с мъжа), а изчакват няколко дни или месеци, за да направят проверка дали нещата, които говори той са истина и дали той ще им е верен и ще държи на тях.

11.   10< какво е "естествен отбор"? Аз знам само за спортни отбори. Като ще изнасяш лекции, поне научи термина.

12.   Аз се чудя толкова ли много са отритвали номер 3, че във всяка тема трябва да пише, че мъжете са курви... После как да сме толерантни към гейове и лезбийки като всички са толкова злобни и комплексирани...

14.   Номер 11 и подкрепилите го, наистина терминът е "естествен отбор". Някои употребяват и "естествен подбор", но и двете форми са приети в българския език, макар втората да е по-неправилна. Освен от спорт, не е зле човек поне на училищно ниво да се поинтересува и от генетика и биология.
Напълно подкрепям коментара на номер 10. Всичките ми приятелки просто обожават мъжа ми. Защо? Защото той се обръща към тях с думите "Какво става с теб, красавице?", "Радвам се да те видя, хубавице", "Подай ми солта, чаровнице" и т.н. На него просто отвътре му идва. А те се разтапят, нищо че някоя е 120 килограма, а друга е на два пъти повече години от него. Пак им е приятно. Но това не са точно "лъжи", а просто начин да предразположиш жената. Инстинкт, както казва номер 10.

15.   Интересно защо според авторката и н.1 и 3 всички мъже са еди какви си, всички жени са други... Аз съм мъж, никога не съм лъгал жена за да си легна с нея, никога и не съм изневерявал. Когато не ме е кефило момичето просто съм я разкарвал, дори и със сълзи на очи са ме молили за секс, но просто не ме кефеше идеята да я изклатя и да я разкарам. И не разбирам защо според коментиращите 1 и 3 трябва аз да плащам, защото някой ги е излъгал и изклатил съответно? Ако бях свободен (какъвто отдавна не съм) и попадна на такава, след първите номерца или лъжи директно и намазвам ските и си заминава. Така че оценявайте хората индивидуално, а не според някакви набити клиширани тъпотии.

16.   На мен пък винаги заучени фрази като "Какво става с теб, красавице?" са ми били селски. Да направиш комплимент на място е едно, но това е селско.

до 15 "дори и със сълзи на очи са ме молили за секс"

На това се смях сигурно 5 мин и още не мога да се удържа. Просто си го представих как жената е легната в краката ти, раздирайки се от сълзи и крещи "омолявам те, наеби ме". Благодаря ти, имах нужда от малко разведряване.

20.   Шопският мъдрец Вуте е казАл:
"Жената ребе да се ЛАЖЕ! Ако ти я не лажеш, оне че оди ОН да я лаже!"
та затова...

21.   Лъжат ни, защото им вярваме. Вярваме, защото искаме някой да ни обича. И вземаме желаното за действително. Най-лошо се лъжем сами, правейки грешния избор.
Една жена

24.   Всички лъжат. Вече имаш опит, опарила си се, научи си урока и различавай лъжата от истината, и не се ядосвай, животът е твърде хубав, за да си губив времети в нерви!