Млад баща? Това ли е краят на връзката? Депресия...
Историята е следната:
Аз съм на 18, а приятелката ми е на 27. Тя е перфектното момиче за мен - визуално и като характер. Имал съм приятелки преди нея, но никое момиче не съм обичал така както нея, нито пък съм се държал към тях както с нея. От нейната страна също получавам любов и обич, и двамата сме си верни, разбираме се чудесно, а сексът е повече от невероятен. Нищо притеснително както повечето бихте се замислили, но ето, че в момента усещам краят на нещата. Всичко е там, че тя вече е готова и иска дете. Аз не, че не искам дете и тя да бъде майка на децата ми и да сме в семейство, но сякаш тя се чувства несигурна. Като цяло никога не ми е било проблем да стана баща на 20 години. Принципно имам планове за бъдещето, които биха ни подсигурили сигурност. Не мога да я загубя, камо ли да я виждам как тя е постигнала мечтата ми за семейство с друг мъж. Доста силен характер съм и никога не съм толкова страдал за загубени хора, но просто не виждам как ще ми продължи живота без нея... само при мисълта, че мога да я загубя желанието ми за живот се изпарява. Ще оценя всякакво мнение по въпроса! :)

Коментари

2.   Нищо не разбрах. Как така нещата отиват към край а пък ще правите деца а тя е несигурна?
Не знам как седят нещата но ако се обичате и сте сигурни, бъдете заедно и като решите си правете семейство

3.   Познавам семейство, съседи, разликата им е 10 години.

Той стана баща на 24 и на 26.
Децата им вече са студенти в момента.
Здрава връзка, поне отстрани е така.

Много народ се " упражни" да ги раздели.
Децата обожават родителите си, направо много интересно.
Според мен просто са се намерили стари сродни души.

4.   общо взето мъжете не се грижат и не участват в живота на детето поне първите 4 год. , някои бащи и след това . Така , че ти нямаш грижи . Приятелката ти я разбирам , 27 е добра възраст за деца . Родих на 32 , и да си призная бямам осуър за детето и парка. Щом ти е добре и е твоята сродна душа , защо да губиш времр в глупави размисли?!

5.   Или ти е фалшива историята, или си много грозен, за да те отбягват 18 годишните красавици.

(Подозирам, че дъртата разгонена изритана пачавра пак си фантазира.)

6.   Доста силния ти характер е доста слаб,не си приписвай качества,които нямаш

7.   Принципно имам планове особено в България въобще не е някаква сигурност. Всеки има планове но понякога реалноста е доста по различна. Ако правиш минимум 1500-2000 лв може и да може да създадете семейство,.

8.   Тя може ли да издържа дете сама . Ти предполагам искаш да учиш . След училище едва ли ще взимаш много пари . На мен ми е странно , че се е забъркала с 18 годишен . Ти сега я искаш , но след някоя година може да не е така . Виждам , че външността те привлича предимно . Иначе баща ми на 22 е станал баща .. Детето не е спирачка , има и млади бащи ... Отговорноста по гледането предимно е женска , мъжа си продължава живота както преди .

9.   С тая голяма разлика в годините какво очакваш?

10.   Момче, съпругът ми цял живот тегли от това, че е станал баща на 21 години. Какъв опит имаш ти? Ами че на теб всеки секс ще ти се стори "невероятен", защото досега си се натискал с разни малолетни пикли по градинките. Не знаеш нищо за жените. Не знаеш нищо за отговорностите към семейство и дете.
Ще ти разпиша сценария, защото разликата в годините между моя мъж и бившата му жена е същата.
Значи. Детето ще се роди. Ти ще си на върха на щастието. Разбира се, няма да получиш образование, защото ще трябва да работиш и да издържаш жена и дете. Въпросната жена ще ти сервира, че така и няма да работи, защото трябва да отглежда детето. Ти ще поемеш втори ангажимент, за да можеш да ги храниш. Няма да можеш да си вдигнеш главата от работа, но парите пак няма да стигат. Ще започнат скандали. След 4-5 години отношенията ви ще охладнеят до такава степен, че няма да може да се търпите един друг у дома, но ще живеете някак "заради детето". Сексът отдавна ще е в миналото. Секс просто вече няма да има или ако има веднъж на два месеца, ще е такъв, че по-добре изобщо да не си го правил. След това ще срещнеш друга жена. Отново ще се появи надеждата да си щастлив. Ще се разделиш с предишната и ще се впуснеш в новия живот. Да, но миналото ще те преследва, защото имаш дете. Така че половината ти доходи ще отиват при предишното ти семейство, а новата ти съпруга ще работи като вол, за да издържа и себе си и теб. Докато не й писне. Тогава просто ще те изхвърли. И оставаш между два стола на земята. Без образование, без една стотинка зад гърба си, но със задължения и месечна издръжка, която докато детето ти стане на твоите години, си длъжен да плащаш. Единствената ти перспектива тогава ще е някоя лелка да те прибере на отглеждане срещу известни деликатни услуги. На нея също ще й омръзне да те хрантути и ще търсиш друга лелка и т.н. Имам приятел, който от години се прехранва по този начин, свиква се.
Така стоят нещата, момко.

11.   Много си млад още, ако след 10 години още си с нея и я искаш за жена, оженете се.Но не сега.

12.   Ето това ви е проблема на вас мъжете че сте страхливци,теб те е страх да имаш дете,не само от нея ами като цяло,и друга да беше на твоите години ако щеш пак щеше така да реагираш.

13.   Чедо, тебе трябва да има кой да гледа, а баща искаш да ставаш... това дете няма да се храни със сополите си, нали знаеш? Представям си колко й е акъла на тая твойта, щом ще разчита на 18-годишен да изхранва две гърла...

14.   Та ти си смучеш още биберона бе памперс.. Какво. дете и за какво да е сигурна... Да не говорим за смешната разлика.

15.   Знаеш ли, пич, на какво ме нучи живота - КОЛКОТО ПО-РАНО (с децата) - ТОЛКОВА ПО-ДОБРЕ!
Човек си мисли: "Сега съм на 18 и ще си "поживея" още 10-12 години, пък тогава ще му мисля са семейство!", обаче се оказва, че това е груба грешка! Задомих се на 30, а мой добър приятел на 20... Сега сме малко преди 50-така. Неговите деца са вече големи, изучени и работят. А моите са бесни тийнове...
С жена си карат втора младост, защото на 40 и няколко не са предъртели, пк ние с моята се мъчим като грешни дяволи и търпим постоянно тийнейджърски глупости и изстъпления.
Та за въздухарите, курварите и т.н. може да е много важно 10-15 години да въртят гаджета, преди да се задомят. Но за сериозните хора, които са моногамни и наистина държат на половинката си, 20 години е прекрасна възраст за родителство!

Изобщо не слушай идиотите тука, които ще ти напълнят главата с глупости как трябва да си поживееш, да опознаеш и н'ам си к'во. Хващай си каката, правете си семейството, отгледайте си децата и на 40 и няколко ще сте и с кариера, и с пари, и с големи деца, пък другите ще си пишат тука "На 40 съм, а още съм сам/а!" и ще ронят крокодислки сълзи...

16.   15, като станал баща млад съм абсолютно съгалсен. Докато моите набори ебяха курви, аз гледах семейство и деца. Вярно, че на младини ми се еба майката, обаче пък се калих и израстнах рано. Сега вече децата ми са големи и се оправят сами, а ние с жената вече сме свободни, имаме и малко натрупани спестявания и обикаляме света и се чувстваме по-живи от всякога. Едно време наборите ми се бъзикаха с мен с реплики от типа "той направо се ожени и направи деца, не се занимава с глупости", ама сега като ги гледам как се мъчат на стари години с тийнейджъри, чак ги съжалявам. Аз вече от там се връщам, както се казва, а те тепърва на стари години се мъчат. Човек, когато е млад, има енергия и не му тежи, ама на 50 да се занимаваш с тийнове си е тежко начинание. Тя природата не случайно ни прави най-фертилни през 20-те, а не след 30.

Според мен човек точно на около 50 живее най-добре, когато е свободен. Защото като си млад, живеенето е само пиене и курви, а на 50 имаш спестявания, узрял си и можеш да си изкараш обогатяващо, обикалящо и можеш да оцениш нещата много повече след всичко, през което си минал. На 20 няма как да оцениш нещата по-същия начин и със същата дълбочина, просто защото вятър те вее на бял кон.

19.   Колко сте жалки , ходене по курви бил живота ..това ли значело да си поживееш ...

21.   Да, това е краят на връзката. Причината е разликата в годините и съответно вие искате различни неща от живота. Споко, ще ти мине. Тази не е за теб.

23.   до 22

Убеден съм, че ако те питам за конкретни аргументи защо смяташ така, няма да ми дадеш смислен отговор, освен че си се припознал/а. Затова няма и да питам.