На 33, без никога да съм имала истинска връзка
Здравейте. Ще бъда кратка. На 33 години съм, жена. Никога през живота си не съм имала сериозна връзка. Най-дългата ми връзка е била 9 месеца. Мъжете, които са влизали в живота ми са имали нещо общо помежду си: обичали са бившата приятелка, а за мен е неприемливо да служа като предмет, които помага да забравиш стара голяма любов. Друг проблем е бил прекомерна ревност от тяхна страна към мен. Няколко думи за мен: спазвам хигиена, спортувам умерено и съм добре финансово. Стремяла съм се винаги към сериозни отношения още откак съм встъпила в полова зрялост, но може би и затова не съм успяла да завържа такава връзка. Иска ми се да имам вече спокойна и хубава връзка и семейство. Ако зависеше от мен бих родила много деца, определено съм много семейно ориентирана. Опасявам се обаче, че вече много съм закъсняла, тъй като на 33 години не знам дали вече мога да срещна някого, а дори и да срещна няма гаранция, че нещо може да се получи. Не знам как другите успяват да срещнат някого и с лекота започват връзки и създават семейства. За мен това е мисия невъзможна. Изключвам като вариант просто фа бъда с някого, за да имам семейство. Трябва да има някаква любов и взаимно уважение, за да не създаваме и отглеждаме нещастни и психически нестабилни дечица. Надявам се да получа мнения за това какво бих могла да направя, за да променя положението си. Моля, без съвети за външен вид: средно изглеждаща жена съм и вече правя всичко необходимо, за да извлека максималното от това, което природата ми е дала. Благодаря!

Коментари

1.   Според мен прекалено премисляш нещата и за това не ти се получават връзките.

2.   Не си намерила правилния човек затова. Само ще ти кажа че в евангелските църкви е пълно с младежи и млади мъже точно като за тебе. Хора с правилни разбирания търсещи брак с една жена докрай. Да й дадат всичко и да се грижат за нея и да си създадат дечица и да си ги обичат. Такива са хората там. Не пушат не пият не бият не псуват. Джентълмени и уважаващи ближния хора които ще помогнат на всеки във всеки един момент.

3.   Моли се!
И вярвай!

Ще го срещнеш, скоро!

5.   До 2
Моли се да се изкараш от сектите бързо

6.   А стига, бе! Да си търсят мъже по дискотеките (авторката е старичка за там), по сайтовете (почти безнадеждни образи), по курсове и школи за танци, знам, но в църква не ми е идвало на ума. Много иновативно.
Само малко ми е чудно защо ли прекрасните джентълмени там не са се обзавели с жени и приятелки досега?

7.   Ще ти го кажа като сгодена жена. Първо - примири се, че голямата любов като по филмите е сигурно нещо много рядко, 1 на 100. Искайки семейство не може всичко да ти допада в твоя партньор - дали нещо във външността или характера, все ще е нещо. Според мен имаш много високи критерии. Аз например обичам човека до мен, но има доста неща, които ме дразнят в него.

8.   Ох най-накрая, някой като мен... Мила, разбирам те и аз съм по същия начин. Аман от бивши, аман от това да съм утеха и параван за преминаване към следващата, с която да създаде семейство. Аз също като теб, спортувам , работя и се старая да изглеждам повече от добре. Знам ли.... просто когато срещнеш някой го подпитай кога е приключил последната си дълга връзка и дали още има нещо към бившата, не че ще ти каже "да, не съм я забравил", но поне ще знаеш, че ако е скъсал с нея преди повече от година, вероятността да я е забравил е по-голяма. Писна ми от мъже с емоционално товар от бившите...

9.   номер 2, защо й говориш да ходи на евангелски църкви. Тя е атеист и не ще да чуе за религии пък и да ходи на църква. Абсурд.

11.   Бъди общителна , отворена към хората . Няма ли познати мъже , които ти допадат визуално и са свободни ? В онлайн пространството ?

12.   От авторката: Благодаря сърдечно за коментарите на номер 2 и 3, които ми стоплиха душата и ме обнадеждиха. Разбира се, освен окуражаване, приемам и градивна критика, бих предоставила и допълнителна информация, ако има конкретни въпроси. Не знам как някои от коментиращите (визирам номер 9) решиха, че съм атеист: това няма как да е по-далече от истината. На мнение съм, че вярата в Бог и молитвата, съчатана с правилни действия, дава най-хубавите резултати. Въпросът е, че ситуацията ми в момента показва ясно, че не съм избирала правилните действия. Ще ми бъде интересно да чуя странични мнения. Виждам, че има коментари, чакащи одобрение. Искрено се надявам да не са нападки към останалите коментиращи, защото това никому не е от помощ. Благодаря.

13.   Че те днешните жени след 35 започват да се оглеждат за сериозна връзка, не се отчайвай тъй... Само че се изискват специални... "умения" след тая възраст. Можеш да почерпиш идеи от една съседна тема "Забременяване чрез измама"...

Иначе по-сериозно, така е в днешно време. Няма как да има нито сериозни връзки, нито дори сериозни приятелства, просто щото живеем несериозен живот. Дето се вика, родени сме със сребърната лъжица в устата, особено на повечето - доста им личи, и като няма сериозни проблеми с които да се бориш в живота - няма и сериозно отношение. Навремето приятелствата са се раждали на фронта, и хората са мрели да защитят семейството и децата си. Днес киснат по фейсбук, и "драмата" е кой кого "лайкнал" или каква снимка качил. За съжаление това социално разложение, се отразявай най-вече на децата. Докато нашето поколение поне видя нещо като култура, като ценности, като цели (но като цяло не "попи" кой знае какво ), то днешните деца които се раждат, виждат само ей това което имаме днес. Вярвай ми, ако имаш някакви морални ценности, не искаш да имаш деца... Аз лично съм достатъчно наясно със себе си и живота да знам, че не искам...

Иначе как да хванеш някой по-нормален. Никаква идея... Според мен един нормален човек в днешно време може да е единствено нихилист. Може би трябва да погледнеш към "контролирано ненормален". В тая категория бих сложил разни религиозни люде, като тия дето се появиха тук. Хубавото е, че сравнително лесно можеш да влезеш в тия среди, и запеете заедно kumbaya. Само трябва да им научиш 2-3 мантри които да повтаряш, и хората ще те харесват, даже истински... Или поне по-истински от тези във Фейсбук...

14.   Авторке,

Разбирам те напълно М28 съм и ми е напълно достатъчен така написан поста ти за да намеря сходство в мисленето ти с моето.

Пуснал съм тема в същия раздел "Красота, поквара и елегантен упадък" прочети я и ще разбереш надявам се за какво сходство говоря и, ако ти допадне написаното в нея бих искал да разменим контакти!

15.   Аз съм мъж на 33, без никога да съм имал сериозна връзка, спортувам умерено, търся любовта, финансово съм добре, общо взето като теб, но съм мъж.
Ако не успеем да създадем семейство, ще се наложи да намерим друг смисъл в живота, но какъв?

16.   Номер 9, откъде знаеш какви са религиозните разбирания на авторката като не ги е споменала никъде? От любопитство питам.

Авторке, казваш, че все попадаш на един и същи тип мъже. Вероятността това да е случайност е малка. Помисли какво те привлича в един мъж. Какво е било семейството ти като дете, дали от тогава не ти е останал неправилен модел, който несъзнателно повтаряш?
Ако ти е трудно да самоанализираш, може да пробваш при психолог.
Извади си лист на качествата, които търсиш у един мъж и какво категорично не би приела. Така, черно на бяло, ще ти е по-лесно да отсееш това, което търсиш.
Любовта е сполучлива тогава, когато сърцето и разумът в синхрон ти дават зелена светлина.
Успех!

17.   Номер 15, аз съм номер 8 давай да се запознаваме

18.   Слушайте финладнската алтърнатив група Poets Of The Fall ("Поети на упадъка"). Много е в съзвучие с мислите на № 13, примерно :)

19.   Малко си позакъсняла. Ти вече не може да се промениш. Изграждала си други приоритети досега, които ти пречат сега. Е на това му се вика никога да не си се учила да бъдеш ЖЕНА. Ето, резултата е, че ти продължаваш да си мислиш, че всичко ти е наред и в мъжете е проблема. Всички сме такива, да знаеш!
Много сте ми сладки като почвате да се самоописвате, по детски. Все едно сте в някой долнопробен сайт за запознанства или попълвате лексикони. Не знам къде си живяла досега, но определено се разминаваш с реалността по много точки. Но, каквото си посяла, такова ще жънеш.

Мисля, че на този етап ще ти е по-лесно да започваш да се примиряваш, че няма да имаш никога деца и че никога няма да имаш семейство. Така ще ти е по - леко. Също така поне няма да правиш други по-фатални грешки в живота си, в които да въвличаш и други родени и неродени люде.

20.   Според мен щом попадаш на един и същи типаж мъже най-вероятно си си изградила система от погрешни убеждения, чрез които си привлечена от тях/ги привличаш. Според мен е най-добре да:

1. Не си мислиш, че ще ти падне от небето. Ходи по школи, спортувай, разширявай контактите си
2. Напиши на един лист какви са твоите ценности, като каква се самоопределящ, какви са предимствата, недостатъците ти, какво искаш от живота, каква е твоята цел, какви са плановете и мечтите ти; а след това напиши какво искаш от мъжа до себе си- какви качества, ценности трябва да притежава.

Това е важно, защото според мен ти си приела ролята на Майка Тереза, позицията на спасителка, в резултат на което неглижираш това какво искаш от мъжа до себе си. Това, което правиш, е да си хващаш приятели, които не са преодолели предишната си връзка, ти ги утешаваш вероятно, служиш като патерица и това ти носи... чувството, че си полезна, че си помогнала.

Не знам колко е вярно това, което предполагам в точка 2., но при всички случай горещо препоръчвам НАЙ-НАПРЕД:

3. Отиди на психотерапевт (не на психолог)!

Успех!

23.   Обичай се и се радвай на живота ,каквота има да става ,то ще стане ти само продължавай да искаш нещата да се случват.Сигурна съм ,че си прекрасна жена,ОБИЧАЙ СЕ!!! Това за грижите за себе си е нормално,но моят съвет е да го даваш по -леко ,този който ще те хареса,няма да те хареса само заради външния ти вид ,а и заради умът ти,поведението ти ....той просто ще те обича !!!Не приемай това ,което съдбата ти подхвърля ,търси това ,което наистина искаш и ще го намериш

24.   Абе, я стига сте говорили глупости, на 33 ѝ било късно... Късно, ама друг път!

Само като се замислиш, звучи комично. Филмираш се. Просто не се притеснявай, че пропускаш нещо кой знае какво и нещата ще се случат от самосебе си...

Аз пък съм жена на 30 и съм пример за обратното - имах си една-едничка страхотна дълга и смислена връзка и виж докъде доведе тя...

Преди една година, точно преди рождения ми ден, приятелят ми, с когото бяхме щастливи заедно цели 7 години, ме заряза. И развали годежа ни.

И познай защо - защото му било прекалено рано (! ) да се обвърже завинаги. За протокола - той тогава беше на 30... И така, уж си бяхме най-голямата любов един на друг, но ето че човекът размислил.

Както можеш да предположиш, 3 месеца ревах като луда, страдах по него и исках да остана сама до края на живота си, защото "друг като него няма да намеря".

После пък изведнъж си втълпих, че вярно ще остана сама, ама не по избор, а защото съм стара (:D) и никой няма да ме иска на тая "преклонна възраст" от 30 години...

Сега ми е смешно като го пиша, но така разсъждавах доскоро.

Мина известно време, в което се самосъжалявах, и изведнъж ми просветна, че аз по-млада няма да стана, но че и че не съм на 90 егати... И нещата сами се промениха, около мен се завъртяха мъже, които ме харесват.

В момента излизам с едно момче (казвам момче, защото е с 5 години по-млад от мен). Не знам какво ще излезе от тая работа, но имай предвид, че със сигурност ще се намери някой (или няколко човека), който ЩЕ ТЕ хареса заради теб самата, а не заради ЕГНто ти...

А ако си с мъж, който не те харесва достатъчно и само те ползва за заместител като статист в живота си, тегли му една майна, както си правила досега.

Какво толкова, ако останеш още мъничко сама... И какво лошо има в старите моми дори. Да не би да си убили човек, егати...

Между другото една моя роднина, която още на младини е загубила мъжа си и дълги години беше вдовица, си намери нов мъж на 65 и вече десетина години си живеят заедно старите...

Пожелавам ти успех от сърце, дано намериш твоя си човек, който много да те обича!