Искам да стана монах
Здравейте на 17 съм, и много съм мислил за това, гледал съм филми за монаси и искам и аз да съм такъв. Знам че няма да мога да правя секс и да ям много скъпи неща, но ми харесва да живея в катедрала, да нося такива дрехи на монах и да медитирам. Това може ли да стане и трябва ли да не ходя на училище и да не пускам брада, както и да имам нет? Мисля, че като монах ще съм много секси и там все пак ще идват жени, които ще си падат по мене, ще ме уважават всички и според мен е престижно да помагам на другите. Моля за инфо как да стане това?

Коментари

1.   Здравей! Виж какво, най-важното в случая е дали вярваш в Бог. Защото ще живееш сред вярващи и ще се срещаш предимно с такива, а и ще провеждаш молитви. Това е същината на призванието на монаха, а не престижът. Също така трябва да си католик, за да бъдеш монах в катедрала. Източноправославните живеят в манастири.

2.   Или е някаква шега, или си умствено изостанал. Учи си уроците и не се занимавай с такива сложни за теб неща.

3.   Божкеей...

4.   Пробвай, но яко дупе трябва ако ме разбираш...

5.   Секси монах, а?

6.   Ти първо няма да живееш в катедрала..... А в манастир. Второ - няма да медитираш, а ще се молиш. Медитират будистите. И трето - няма да е като по филмите. Успех.

7.   Ще падна....

Black Sabbath

8.   7 е фалшивата Black Sabbath.

9.   Лично познавам един такъв ненормалник. Дори е подстриган за монах-беше пуснал ритуала във фейсбук. Казвала съм му, че това е огромна отговорност и себеотричане. Отиде там в манастир, и скоро след това го гледам тика бебе в количка. Попитах го негово ли е-каза да, имам дъщеричка. Викам му-абе човек, нали си монах, каква жена, какво дете. Знаете ли какво ми каза-никъде не пише, че имам дете-в смисъл детето не е припознато и се води на името на майка си. Какво да добавиш повече?

10.   До къде ни доведе HBO...

11.   Кога пък си живял в катедрала, та ти "харесвало да живееш в катедрала". Незнам смешно или плачевно е. Умрял някой за тебе, че да те уважава.. пък за жени да не говорим. Точно пък в попове и свещенници няма нищо секси!

12.   Абе, монашеството не е като по филмите - песни на Ения и хубави млади монахини. Монашеството е доброволно заробване и отричане от всичко в замяна на пълно себеотдаване. Монасите не само се молят - те се трудят тежък физически труд и не по 8 часа на ден а по 16, и никой не им плаща нито стотинка за това. Ако не си готов за това просто дори недей опитва.

13.   Номер 9, за монах в Православието няма специална прическа, която трябва предварително да имаш. Външносста не е най-важното, но типичната е дълга коса. А секси е последнота нещо, което някой го интересува там. Виж при др. религии, например някои източни, трябва да си с гола глава.

14.   Монах тъмен,непознат и бледен
над лампата жумяща,
пишеше наведен.

15.   Ами пич, аз като ги гледах монасите по телевизията със секс скандалите, всички имаха нет, имаха регистрации в сайтове за секс запознанства и се плющяха едни други като ненормални. На времето имах един съквартирант, който учеше в Богословския в Търново. Бая истории ми е разправял за манастирите. Хетеросексуалните монаси често имали незаконни деца.
Аз лично съм посрещал делегация от украински попове и монаси. Какво да ти кажа... Коли за по 100 бона, последен модел айфони и златни кръстове и бижута. Поповете ги придружаваха млади и красиви жени, какво са правили по стаите не знам.
Абе всичко е тотално извращение. Не се занимавай с глупости.

17.   Автора съм.1во нямам проблем с никоя религия,изучавал съм ги и нямампроблем да съм католик или будист,харесва ми и да медитирам и мисля че всеки монах трябва да го прави!Обичам и големите храмове и катедрали и за мен е романтично да си правя духовни практики и жените да знаят че не могат да ме имат и да мислят за мен.А и монаха може да си ходи без бради,които аз мразя и плюс това нямам,може да излиза навсякъде да се среща с хора,да е влогър ,да си тренира и всичко което иска.
Аз искам да съм точно такъв монах секси и с много голяма култура,да си развивам духа и физиката и да постигна много повече колкото да уча или да работя някъде нещо скучно.За мен е предизвикателсво да съм духовно извисен и да съм мистичен,нормално е да имат респект от мен.Готов съм за това само ми трябва някой сенсей да ми каже как да го постигна?

18.   До №13-преди да пишеш за прическите на монасите вземи се образовай малко. Това подстригване е символ на отричането от земното, игуменът три пъти казва на бъдещия монах"вземи ножници и подай ми я"-тоест той три пъти подава сам ножицата в ръцете на игумена в знак на безпрекословното му съгласие да се замонаши, като последния път ножицата се поставя на Евангелието и игуменът я взема оттам-все едно сам Христос му я е подал. Подстригва кръстообразно монаха и това вече означава, че той е приключил със всичко земно, че няма да има никаква собственост и ще се посвети единствено на Бог. Така че, преди да пишеш не е зле и малко да почетеш. Хайде със здраве-№9

19.   Какви сенсеи, какви гурута, лами, какви 5 лв? Вятър те вее тебе. Тука е България и има православни манастири. И преди да станеш монах, ще бъдеш послушник - ще работиш буквално като слуга и общ работник, без пари и ще си длъжен безропотно да изпълняваш каквото ти наредят, може и животни да гледаш, ако имат, и в кухня да работиш и по поддръжка, плюс, че ще изучаваш православна религия, ще спазваш канона, ще се молиш и т. н. Няма да ходиш където ти искаш, а където ти кажат, даже няма и ядеш, каквото искаш. Мине ли туристическия сезон и посетители няма. Едва ли ще изкараш и един месец и ще вдигнеш гълъбята.
Ако искаш да си будистки монах- събирай пари и заминавай за Азия, ама там ще си още по-зле.

22.   А защо мислиш, че е нужно да си монах, за да си духовно извисен?
Истинската духовна извисеност е, когато можеш да живееш сред хората и да си осъзнат. Това как те наричат (дали монах или сладкар или нещо друго) и къде спиш (дали в манастир или си под наем или някъде другаде) няма никакво значение. Чувал ли си будистката поговорка: "Преди Просветлението - цепиш дърва, носиш вода. След Просветлението - цепиш дърва, носиш вода"?

А по отношение на изказването ти, че искаш да си "секси монах, който жените не могат да имат"... според мен трябва да помислиш защо искаш да си някой, който жените не могат да имат. Хем искаш жените да те харесват, хем да не може да имаш отношения с тях. Това е първото нещо, което трябва да разгледаш. Как се развиват отношенията с момичетата ти в момента? Какви са отношенията с майка ти и баща ти? И тн. Замисли се над това, защото мисленето ти не е реалистично, нито адекватно.

25.   Автора съм. Не ме разбирате! Искам да съм монах примерно като в сериала From 5 to 9, защо нищо да не е като по филмите? Нали затова има вяра в нещо за да стане така както ти искаш? Аз не искам да съм монах заради пари или секс, нищо такова! И съм казал че съм секси монах в този смисъл, че един монах трябва да се грижи за тялото си като храм и да е красив човек както е красив духовно, така мисля аз. И жените могат да имат всеки, но ще мислят за мен и това е виша форма на любов.

Отговарям на 22 с момичетата съм ок и те ме харесват много повече когато не им обръщам много внимание постояно ме търсят те, и това ме кефи много ясно. Както аз обичам и харесвам много майка ми но не мога да имам нищо повече с нея искам и другите жени да ме убожават и това че съм монах да им е още повече романтично и секси. Искам и да имам много време да мисля да се осъвършенствам и да стигам до големите духовни нива. Човешките прости неща не са ми интересни, аз мисля че съм стигнал някакъв друг левел на играта и ми трябват други challenges. Мисленето ми е суперреално, а и един монах не значи че трябва да е тъп да носи кофи с вода, когато може да ги пробие и да не носи нищо, и това да го оцени неговия учител! Задръстените монаси са останали в средновековето аз ще съм от тия които са реалните монаси с различно мислене и поведение, мисля да променя много неща!

26.   Как да стане ли? Всичко по реда си нагласата я имаш бръснеш главата слагаш си точки и отделяш няколко хиляди евро да те учат в манастра шаолин. След някой друга година ще излезеш с грамота пияната тояга. Моля коментара ми да бъде побликуван

27.   Номер 22, автора със своето мислене е точно за будист. А в манастир се ходи защото средата е по-благоприятна. И живота е в името на братството и помоща за бедните. Не може да си правиш каквото искаш като така наречените будисти, с "изпразнено съзнание".

28.   Номер 18, първо си послушник и това послушание може да продължи буквално до 5-6 години, а дори и повече. Преди да станеш монах с титла, подобно подстригване не се прави. Браво че четеш, но и под номер 9 показа, че явно не е достатъчно.

31.   Ако си мислиш, че си идват жени тип Джулиана Гани и Сузанита......ХАХАХА! Не случайно давам пример с тези двете, защото с леките жени имате безброй фантазии.

35.   Случайно попаднах на тази тема и умрях от смях, честно...кога ще видите вие монах да говори за challenges, романтични и секси неща, сериала From 5 to 9 и прочее глупости...искал жените да му се лепят. Пич, това да не ти е публичен дом, извинявай? Не се разиграва толкова лесно „Птиците умират сами“в реалния живот...а коментар номер 31 ме разбри :DDD

36.   Секси монах :D
Май ще си глътна езика от смях :D

37.   Монашеството е особено трудна духовна практика на православието и ако не си готов да се отречеш от всички светски съблазни и утешения в живота, просто нямаш шанс. По - добре е да отидеш при свещеник, който е изповедник и да проведеш разговор с него. Той ще ти даде полезен и мъдър съвет, но знай, че монаха няма своя собствена индивидуалност, той следва наставленията на игумена, който за него е повече от господар. Пости в дните и седмиците за пост, моли се постоянно, причастява се редовно, смирява се, когато го хулят и обиждат, дълготърпи, когато с него стават несправедливости и дори е готов да жертва себе си в името на другите. Това е дълъг и труден процес на себеотричане и себевладеене на чувствата, разума и силите. Така, че не си прави труда, честно казано бъди си монах в света.