Връща се с пълна сила.
Здравейте.
Много дълги години се борих с депресията, негативизма и всичко останало. Успях да изляза преди известно време, може би месеци, но ето, че пак падам в дупката.
Миналия път разкарах всичко токсично от живота си, включително и бившия си приятел(беше много болезнено), започнах да мисля позитивно и се оправих, чувствах се наистина щастлива.
Не знам какво не ми е наред, нямам токсичност в живота си, освен Фейсбук, който не мога да разкарам заради университета. Бях толкова надъхана да вляза, да уча специалността, която съм избрала, толкова се радвах и...сега нищо. Буквално. Имам чувството, че няма да мина дори и един изпит. Нямам сили да стана, както беше преди.
Тъжно ми е, защото искам да се върна при бившия си, но знам, че не трябва, защото той наистина е ужасен човек. Не знам тая тема в кой раздел да я сложа дори, повръща ми се от тъга, единственото което искам е, да се върна при него, да го прегърна и да ми каже, че всичко е наред.
Не знам защо се сривам така, нямам никаква причина. Опитвам се да държа нещата под контрол, но не става. Не огладнявам вече, не ям, трудно спя, редовен студент съм, ходя и на работа, и на работа ми е трудно да ходя.
Не искам да мрънкам, наистина не ме разбирайте погрешно, но аз рядко споделям на някого, дали на родители или приятели, няма значение. От хубаво семейство съм, с малко над средния стандарт на живот, но се блъскам на работа, защото не искам да бездействам и не искам пари от нашите, иначе бездействието ще ме завладее и ще стане още по-зле.
Утре е събота, абсолютно свободен ден ми е, нямам нито лекции, нито съм на работа, а не знам тоя ден какво да го правя, сигурно ще лежа цял ден, гледайки филми.
Имам приятели, не е като да нямам, разбирам се с колегите си, всеки аспект от живота ми е добре...да не би да е нещо хорнонално? С поликистоза съм и пия Ясмин, може би това има значение. Психолога не помага, наистина.
Дали защото е октомври или защото идва зима, или...не знам
Наистина имам нужда от съвет, мразя я тая депресия, не искам да съм в това състояние.

Благодаря ви ако сте прочели

Коментари

1.   Чети, вместо да гледаш филми. Спортувай, танци.... Оз съм против противозачатъчните, това също ти влияе.

2.   Възможно е защото идва зима, сезонът е малко потискащ.
Преди години имах тежка раздяла с момиче, заради която аз си бях виновен и като осъзнах грешката си вече беше твърде късно, та тогава осъзнах че съм загубил момичето на мечтите си и потънах в тежка депресия.
Още се появява от време на време но като че ли вече е значително по-слаба и по-лека и лека полека започва да изчезва.

Не знам какво да ти дам като съвет, ако през уикендите смяташ да гледаш филми си изтегли купчина комедии, разведряващи са и разсейват от негативизма.
Слушай някаква весела музика, ако решиш пък си покани и приятел/приятелка и гледайте заедно някоя комедия да се посмеете заедно.
Гледай да си позитивна и когато си депресирана/тъжна да си мислиш за някоя весела случка или момент от живота ти който е страшно смешен, че само като се сетиш те напушва на смях, потискай негативизма с позитивизъм! Рано или късно ще я пребориш.
2:00 е и не знам какво точно пиша, дано съм бил полезен поне малко. :D

3.   Здравей! Прочетох това, което си написала и искам да ти кажа, че и аз съм минала през този ужас. Депресията е от тези състояния, които имат склонността да се завръщат.
Първо, е наистина важно да установиш причината за нейната поява. Няма депресия без причина, може да е нещо на подсъзнателно ниво или наистина да става въпрос за хормонален дисбаланс. Вече има изследвания на хормоните, които отговарят за това, съветвам те от там да започнеш. Ако не е хормонално, може би имаш нужда от истинска любов в живота си.
Това, което аз мога да споделя с теб от своя опит е, че с години се чувствах много зле, но не спирах да търся начини да се справя с това състояние. Опитах психоаналитична терапия, която не се оказа ефективна за мен. След година почивка от терапевт, направих серия посещения при психолог, който работи по методите на когнитивно-поведенческа терапия. Тази терапия наистина ме дръпна много напред, но преди да стигна до нея, положих много усилия сама. Човек трябва да обича и да се грижи за себе си, тогава и щастието се появява. При мен и спортът и излизането сред природата оказаха огромно въздействие. Не спирай да общуваш с приятелите си и не се страхувай да споделяш с най-близките си за това как наистина се чувстваш. Приятелите също могат да ти окажат голяма подкрепа и помощ. Успех и не се давай на депресията!

4.   Разбирам те много добре как се чувстваш. Аз по начало съм дълбоко депресиран човек, никога в живота ми почти не е имало период, в който напълно да я няма депресията. На 21 съм, момиче. Първо, поздравления за смелата постъпка, да изхвърлиш токсичните хора от живота си. Разбира се, сега са настъпили вторичните последствия след всичко това - депресията. Аз мисля, че рутината те убива. Доколкото те разбрах, всеки ден е горе-долу едно и също - работа, учене, вкъщи. Мен би ме съсипало още толкова това. Направи нещо, което не си правила. Аз например обичам да пътувам. Зависи и колко пари имам. Понякога мога да ида до близка държава за 2-3 дни, понякога до друг град или някое село с влака и да се разхождам сред природата. Излизай и в твоя град на разходки, сама. Аз всеки ден го правя, дори и да съм се разбрала с приятели, все пак отделям време на себе си. Научи се да обичаш собствената си компания. Отначало може да ти е странно да се разхождаш безцелно сама, но после ще свикнеш и ще се влюбиш в това. Правя го от 14-15-годишна. Промени нещо във външния си вид - нова прическа, грим, нови дрехи, каквото ти дойде. Хубав парфюм. Поглези се с нещо, може с храна, някакво пиене. Не се застоявай вкъщи. Друго, което можеш и препоръчително да правиш, е да спортуваш. Може и вкъщи да си правиш упражнения. Аз си пускам музика и съм си измислила определени движения на музиката, то става като танц, но го наричам само гимнастика :D. Чувствам се винаги по-освежена, здрава, бодра. При спорта се отделят хормони на щастието. Може и на фитнес да се запишеш. Само не се застоявай вкъщи сама, защото тогава идват най-черните мисли, особено късно през нощта. Лягай си по-рано, ако не го правиш. Ако имаш приятели, които те разбират наистина, споделяй им как се чувстваш. При мен положението с приятелите винаги е било непостоянно - в един момент имам винаги с кого да изляза, в друг няма никого. Тези периоди продължават с месеци или години понякога и като настъпи момент, в който нямам с кого да излизам, просто откачам. Не може човек да е постоянно сам. Аз също оставих крайно неподходящия за мен партньор, не бих казала, че беше станал токсичен, но натам вървеше - избра марихуаната и препиването с компании пред мен. Признавам, че го държах особено в последно време, само защото знаех, че ако го скъсам, живота ми ще тръгне в съвсем друга посока - няма да има много с кого да излизам, защото доста мои приятели бяха заминали на някъде, а други просто не ме разбираха. Бившия ми ме водеше често в неговата компания, привидно ме приемаха, ходехме на купони, на дискотеки, преди да пропадне винаги се държеше добре с мен, изслушваше ме, разбираше ме. Но за жалост всичко това се промени и скъсах с него. После и аз дълго време си носех кръста - по-голямата част от времето стоях сама, него го виждах как продължава да си ходи по купони и не му пукаше за мен. Но стиснах зъби, въпреки че самотата ме убиваше. Сега поне като ме приеха да уча, това ме развлича. Имам какво да правя и не бездействам. Събота и неделя съм си в родния град, ходим с приятели на кино или на кафе и така. Права си, че бездействието е убийство. Но и рутината също, затова смятам, че там трябва да промениш нещо. А пък натам вече, когато откриеш правилен човек, нещата съвсем ще се подобрят. Знам в момента колко ти е трудно, и аз бях така, но само не се отказвай.

5.   Това е проблемът, на хора, които наистина страдат от депресивни състояния, а не е онази "тренди" измишльотина, в която всеки втори си мисли, че е в депресия, само щото му е "криво".

Депресията е сериозно състояние, което се "отключва" от най-малкото, дори когато се третира. Депресията е меланхолия и нихилизъм на кокаин.
Смисълът се губи, от там и самоубийствените тенденции...

Единственото, което помага е допаминът. Той действа като натурални анти-тела за депресията.

Щастливи моменти, шоколад, секс, безрасъдство.

Аз съм на мнение, че не се лекува, просто човек трябва да се старае да пълни живота си с повече допамин.

Братан.

6.   Братане, понякога имаш попадения, но това мнение е много далеч от истината.

7.   Номер 5, хората се докарват до депресия главно чрез безрасъдство в различни видове. А смисъла в живота няма да дойде като правиш безсмислени неща.

8.   Неразбирам търсещите съвет тук защо не четат подобни теми за своя проблем. Има си архив със хиляди случай, в полето за търсене . 3-4 страници напред има три поста за депресията със десетки коментари. В "да поговорим за депресията" е описано, че депресията се поражда от червата и липсата на серотонин, а не на допамин, както твърди 5./братан/ . Серотонина от своя страна представлява 5хидрокси триптофан. Това е незаменима аминокиселина, която се приема само с храна. От друга страна поликистозата за която съм писал се поражда от болни бъбреци!!!! Чревното замърсяване води до чревна токсикоза, чрез кръвта води до бъбречна токсикоза, а тя до гинекологични блокажи с цел невъзможна бременност. Целта е предпазване от токсикозна смърт на жената докато няма плацента/12 седници/. Оправянето е по обратен ред. Прочистване на менюто, червата, от там бъбреците, следва изчезване на кистите и на депресията. С по-прости думи немога да ви го обесня. Това е чиста физиология и диетологичния способ е единственото цялостно решение и психолозите наистина немогат да ви помогнат по никакъв начин.

М 1964

9.   П П Даже темата за депресията е 9 теми по-долу

10.   8/9, разбрахме вече, че всички проблеми - физически и психически, се зараждат в червата и са обусловени от неправилно хранене, според твоите теории! Но не мога да те приема на сериозно, мъча се и не мога - толкова си неграмотен езиково, как да повярвам на медицинските ти твърдения?!

11.   8, като даваш акъл, поне го прави грамотно!

13.   От 8. Това не са мой теории, тези неща са доказани много отдавна, но само "неграмотните" ги намираме и разбираме. Грамотните за да ги разберат цял живот си плащат на титуловани лекари, които никога няма да ги излекуват, а само ще ги доят, като добитък и третират с медикаменти, като опитни мишоци. Но каквото си пожелаете, това ще ви се случи. За разлика от животните, човек винаги има избор.
Отхвърляте нещо само защото не го разбирате -ващ проблем. И даже поради още по-нелепа причина-ваш проблем.
Успех на всички!
М 1964

14.   Виж, причината за сегашното ти състояние всъщност я знаеш, дори си ни я написала - мислите за бившия ти. Взела си правилното решение като си го разкарала. Сега трябва да се настроиш и на емоционално ниво.
Като се сещаш за него опитай да си наложиш да мислиш за всичките негативи, които притежава този човек и всичко негативно, което ти е причинил.
Ако трябва вземи напиши на един лист всичко негативно свързано с него и всичките негативни изживявания, които сте имали заедно, и като ти влязат в главата някакви сладникави спомени вади листа и почвай да го четеш.

15.   Понякога депресията се дължи на липса на витамини B9 (фолиева киселина) и B12. Те стоят в основата на регулирането на хормоните на щастието. Няколко мои познати вече ми споделят, че с приема им са се оправили. А от личен опит знам, че и жълтият кантарион помага. Аз лично съм го купувал като билка от аптеката и съм си го варял в тенджера, за да стане на чай. Може да го комбинираш с витамините.

16.   Ако водех твоя начин на живот, само учене и много "блъскане" на работа и аз щях да изпадна в депресия. Хората изпадаме в депресия когато усещаме липса на положителни емоции в живота ни. Във депресия си защото ти липсват любов/секс, хубави/интересни/вълнуващи моменти. Този Работохолизъм няма да те измъкне от депресията, а обратното.