Не вярвам в "съдби", но явно тя е срещу мен
Здравейте! Никога не съм вярвала в това, че съдбата ти дава знаци и, че ако нещо не трябва да се случи, то няма да се случи.
От около година съм хлътнала по едно момче. Познаваме се бегло и компаниите ни нямат много допирни точки. Имаме си само социалните мрежи, но нищо повече.
От един град сме, но и двамата сме студенти в София. Забелязах следната тенденция. Когато аз се прибирам към града си, той остава в София и обратно. Когато реша да пропусна някое мое прибиране, той точно тогава се прибрал. Почти цялото лято прекарах в града си, отидох за 2 дни някъде другаде и се оказа, че той той точно тогава се е бил прибрал. Когато, при някакво огромно чудо сме по едно и също време в нашия град, той качва история в инстаграм, че е на дадено място, половин час след като и аз съм била там. И изобщо не мога да го засека. Само веднъж се оказа, че сме в едно и също заведение, а аз бях с гръб и на другия край на помещението.
Моля, кажете какво мислите, дали това е само в главата ми, но вече започва да ме хваща яд, а ня мога да го предотвратя

Коментари

1.   Ако чакаш само нещо да стане без да се опиташ да го предизвикаш да стане, има дълго да чакаш. Знам че за повечето жени е табу да направят първата крачка, но в тази ситуация на какво се надяваш иначе ? Съдбата няма нищо общо с това, че ти живееш пасивно в света на фантазиите и чакаш нещо да ти дойде наготово. Съдбата трябва да управлява 7 милиарда човешки същества едновременно, като всеки от тях иска нещо различно. Няма решение, което едновременно да удовлетворява всички. Така че все някой трябва да понесе разочарование, за да може друг да постигне своето. Ако съдбата може да помогне на някого, то по-скоро ще е на този, който активно търси и се опитва да промени нещо.

2.   Защо не му пишеш във фейсбук? Ако чакаш на съдбата да ти реши живота, ще се озовеш бездомна под някои мост. Човек трябва да се бори, за да постига целите си, а не да стои пасивно и да чака нещата да се нередят от самосебе си. Когато огладнееш, да не би да отваряш уста и да чакаш от съдбата нещо да падне в нея? Не. Ти отиваш до магазина и си купуваш храна. Така е и с всичко останало в живота.

3.   Щом му имаш инстаграма, пиши на човека бе...

Година, тя милата, следи дали ще е в някое кафе... стегни се.

Пиши му, завържете разговор и после или ще иска да се видите, или няма.

Братан.