Влюбен съм много
Здравейте,
Преди около три години най- добрият ми приятел си намери приятелка. Бяха заедно около година и излизахме заедно. После тя си хвана друг и до сега е с него. Изгубих всякаква връзка с нея, дори не си казвахме здравей. В началото на тази година се записах на извънкласни уроци и тя беше там. Малко по малко започнахме да се сприятеляваме пак и да излизам с нейната компания. Всичко беше супер, имах само приятелски чувства, но започнахме да си пишем всеки ден и не след дълго се влюбих в нея. Признах и чувствата си, тя го прие доста нормално, въпреки че беше разочарована, че не съм и истински приятел, за какъвто тя ме мислеше, а я харесвам. Продължихме да си пишем, аз се привързвах все повече към нея и и го казвах. Тя ме уверяваше, че чувствата ми ще спрат, ала напротив. Аз много ревнувах, когато тя прекарваше време или си пишеше с гаджето си. Излизахме с компанията, ама аз не можех да го понасям. Преди да се влюбя в нея, го имах за истински приятел, но така се получи, че го намразих. За чувствата ми към нея знаехме само двамата, но другите ни приятели започнаха да се съмняват, че я харесвам. Казах и че я обичам и ще се боря за нея, но доста често се чувствам наранен и ми е супер гадно. Наистина значи много за мен, но си вредя много. Постоянно я мисля.
Въпросът ми е да продължа ли контакта си с нея и да се боря или да прекъсна всичко, за да я забравя.

Коментари

1.   Това момиче явно не те харесва и нямаш шанс за нещо повече от приятелство с нея. Колкото и да се бориш, нищо няма да постигнеш, освен да й досаждаш и накрая да те блокира и изтрие от живота си. Приеми отказа с достойнство и си насочи усилията към друг обект.

2.   Ако искаш ще ти напиша по-детайлен коментар, но съветът ми е да спреш да опитваш с нея. Първо, защото тя не те вижда така в момента, има си приятел, и просто правиш живота и на двама ви сложен. Второ, защото животът е странен, и точно ако спреш да и се обясняваш тя може тогава да те хареса. Недей да влагаш много надежди, че някога нещо ще се получи, но да спреш да и се обясняваш ти е абсолютно печелившия вариант в момента. Излизай си с която компания искаш, гледай други жени, и се кефи на живота.