Не проумявам моногамните връзки и не мога да си представя да съм с един и същ човек завинаги
Здравейте! Момиче на 23 години съм и досега никога не съм имала сериозна връзка. Не мога да разбера как може да се "бракуваш" на млади години, и да не можеш да погледнеш настрани, как може да си с един и същ човек месеци, години, дори десетилетия и той да те възбужда, при положение че си го виждал и болен, и във всякакви състояния, и сте влезли в някаква рутина и битовизъм. Не си представям един и същ човек да ме привлича толкова време при всички тези обстоятелства, дори най-прекрасният да е, а ми е ясно, че идеални хора няма. Виждам как всички се "обвързват" и е възприето за неморално и грешно да се огледат настрани, защото е "изневяра". Ами ако този с когото си, не е "твоят човек"? В бъдещето не се виждам като омъжена домакиня и майка, по-скоро като женската версия на "стар ерген" ("стара мома" звучи като негативно понятие свързвано с котки, самота и липса на избор, а аз избор имам). Искам да си живея живота и да му се наслаждавам свободно, да флиртувам с когото си искам, да пия колкото си искам, да експериментирам със себе си и сексуалността си, да ми се случват интересни неща и да не трябва да давам отчети на някой, който ще иска да ме контролира и критикува. Знам, че съм лудичка и може би проблемът е в мен, но не желая да се променям, а и да искам няма как. Чувствам се дори свободна, че заради страх от самота, скрупули и предразсъдъци няма да се заробя с някой тиквеник и да живея живот, който реално не искам.

Коментари

1.   Какво има да разбираш, хората са различни. Пък ти като не искаш, не се омъжвай. По-добре е отколкото да вържеш някой балък и после да му изневеряваш. А колкото до "експериментирането със себе си", ще експериментираш, докато си млада и вървежна. После я има меркалии да "експериментират", я не. Тогава к'во пра'им? Връзваме някой балък?

2.   Не си "лудичка", друго е описанието за теб, но нама да квалифицирам. Само не разбирам за какво са тези безсмислени теми, ако искаш се жени, какво ни интересува. Има хора с проблеми, които искат да решат. Ти също имаш проблем, но явно не искаш да го решиш.

3.   Празни приказки, още не си решила да влизеш в реалния живот. Интересно ще ми бъде да те видя след 10 годшни. Познавам такива като небе, когато бяха млади "шапка на тояга", с подобни разсъждения като твойте. Станаха на по към 33 -35 ни дете, ни коте. Олеле боже, последният влак. Изпоомъжиха се, деца си родиха и мъжите си гледат и отчети дават, и какво ли не. Просто решиха да влезат в живота.

4.   Мила, все едно чета за себе си! Трябва и да има такива жени като нас. Сигурна съм, че сега много от тези с Балканския манталитет ще скочат, ама не ми пука и на теб Нед трябва да ти пука! Живей си живота и бъди независима!

5.   Ми ... добре. Аз съм ОК с това.

6.   И така се зародили курвите...

7.   Щом си толкова лудичка и свободна не би трябвало да ти пука какво казват разни пуритани, нали тъй? Живей си живота, както ти е кеф, съмнявам се на някого да му пука особено, освен на ваще... евентуално.

8.   Прави, каквото искаш. Никой не може да те съди, за такива неща. Сама си избираш живота. Днес си на такъв акъл, утре на друг. Забавлявай се, защото животът е кратък и чуждото мнение не е от значение. Всеки има право да живее, както си иска, стига да не вреди на другите.

9.   Щом така го разбираш живота, така го живей! Щом пиене и секс във всичките му видове са ти интересите- ок, пречи ли ти някой? Няма да взема да ти разправям какво значи да обичаш, безсмислено е, няма да го разбереш, нито ми е работа да ти искам отчети, както пишеш. Затова, давай, пий и се ч-кай колкото можеш! Бъдещето хич не го мисли - и котки и самота дал Господ!

10.   И за какво пишеш тук? Живей си живота, никой не те пита дали одобряваш моногамните връзки.

11.   Аха..... Ние сме овце, а ти просветена. История с цел оправдание на курвенски живот. Ще си представяш, че си някоя от героините от Сексът и градът и ще скитосваш пътищата в евтини токчета и изрязани рокли, мислейки си, че си неустоима. Няма да имаш грижи или отговорности към никого и никому няма да бъдеш нужна. Пожелавам ти го. Само един въпрос. На кого му дреме?

12.   Проблемът е че на дневен ред поставяш " да ме възбужда" , " да ме привлича". Това е само част от живота и е актуално най вече когато сме млади и свободни. Но истината е че това няма да е вечно. Сега имаш голям избор, но с времето това вече няма да е така, а същевременно ще си свикнала на " ритъма" и модела. Това ще те смачка и депресира, ще оцениш истински важното в една връзка - да му пука на някой истински за теб( трябва доста съвместност, време), ще се радваш на чаша донесена вода когато си болна, на простичък жест. Сега няма да ме разбереш, защото си като повечето отървани жени, мислещи само с оная си работа.

13.   Не виждам проблем в начина на живот, който искаш да водиш. Просто не трябва да те вълнува хорското мнение, а то май не те вълнува. :) Единственото, което е важно, е хората, с които имаш отношения да са наясно с това, за да няма наранени. Макар че за това няма гаранция. Може и ти някой ден да хлътнеш по някого. :)

14.   Колко много думи написа за определението на "парясница".

15.   Харесвам такива жени като теб. Розкрепостени, палави, жадни за краткотрайни приключения. Аз също предпочитам да се позабавлявам неангажиращо с 23/25 годишни авантюристки. Като реша да имам семейство обаче, никога не бих имал деца от такава като теб. Симейството е сериозно нещо. Гради се с много любов и желание с години и не се създава с еднодневки от твоя вид.

16.   Ми разни хора - разни интереси.

Може и така да си живееш цял живот. Няма нищо лошо в това.

Проблем е ако си промениш мисленето на 30 , биологичният ти часовник започне да ти думка на психологичната врата, а ти нито ще знаеш как се градят отношения, нито как се обича, нито как се твори здравословна връзка.

Ако си живееш цял живот с нагласата и вижданията, които имаш на 23, няма абсолютно никакъв проблем.
Само че на 23 си зародиш и нямаш никаква реална представа.

Братан.

17.   Номер 15, какъв е този двоен стандарт, един вид жените са курви, когато се забавляват, а мъжете са много вървежни. Затова се отчайвам от българите и гледната им точка над живота? Плюс това жените не сме създадени да “гледаме” мъжа и отчети да му даваме. Ще ме контролира и ще получи един среден пръст в носа. Не съм авторката, моногамна съм, но съм феминистка и напълно отричам този балкански стереотип на връзка/брак.

18.   15, а откъде си сигурен, че свястна жена ще иска семейство и дете от ТАКЪВ КАТО ТЕБ?

19.   Определено на 23 няма нищо по-нормално и естествено да те влекат забавления от всякакъв характер и да се кефиш на свободата си.Ако на тия години нямаш това мислене, то те се превръщат в едно напълно похабено време.
Днешната младеж е толкова недорасла, че няма и накъде повече, и бракове сключени между партньори на възраст 20-32години, в повечето случаи не стигат до никъде, и деца,родени от подобни връзки, обикновено живеят с един родител.
Така че, ти си човекът, който ще реши, дали ще се обвърже и кога.
И обвързването не значи моногамия.Но е много по-яко. вместо да сменяш партньорите и да не им знаеш бройката, да си с един, и от време на време да си пускаш една дозичка адреналин.Усещането е друго и много по-сладко.

Жена съм

20.   Ох, и аз много се смея на такива като №15. Как я размЕта авторката, направо я съсипа, защото, видите ли, ТОЙ бърчи нос от подобни жени, нямало да си даде безценната сперма на такава. Но сигурно всички дами - и леки, и сериозни, си умират за него, затова е застанал на високата трибуна и ги къдри глупостите.

№7

21.   От авторката: Значи всеки, който не е клонинг и е с малко по-различно виждане от матрицата и не иска да живее тъпо и да го мачка някой балкански ганьо и да се зароби с деца, има проблем? :D Защо ли не се учудвам... Излиза, че повечето хора се събират едва ли не, не от любов, ами защото биологичният им часовник тиктакал и умират от самота, което също не ме изненадва.

22.   На 20 годишните обяснявате, че прословутият часовник щял да задумка като станели на 30. А на 30 годишните, като станели на 40. Много сте смешни.

23.   Номер 17, където и да отидеш мъжете не са глупави. Както турците идват в България да са с "независими" българки и се връщат да си вземат сериозно, консервативно момиче за брак, така и немските/българските/английските за семейство избират същото добро/консервативно момиче, а независимите стават зависими от истината която ги е ударила. Това за феминизма даже няма да го коментирам, явно соросоидните медии имат огромно влияние над теб. Феминизма го подкрепят главно к**ви като плеймейтки и подобни. Те са водещите му лица. Тоест жена изявяваща се като месо и оценявана с 1-10 ще се бори за права. Изопачено разбиране за независимост и гордост, изопачено като разбиранията ви. Няма жена завършила добре мислейки като авторката. Феминистка била, фантазьорка е точното описание за теб. Очевидно нямаш реална представа какво стои зад подобни идеологии. Официалното описание никога не е реално, но това са твърде сложни и дълбоки неща за човек с изразни средства като твоите.

24.   Номер 21, ти като к**ва как точно сменяш статуквото. Да не говорим, че промотираните разбирания са точно тези, които описа. Ти не си срещу матрицата, ти си нейн виден продукт. Да се заробиш с деца, децата са робство... ти сериозна ли си? Значи всеки който не иска к**венството да е за пример е Ганьо, защо ли не съм учуден. А децата са естествено продължение на любовта м/у двама души. Или любовта е само секс? Умните хора градят, СЪЗДАВАТ. Тези в матрицата се хвалят с това, че нищо няма да създадат. Продукт на съвременната матрица си тогава когато се мислиш за революционер борейки се с морала и ценностите. Доказателство за безпочвеносста на глупостите които написа са непрекъснатите квалификации без реален аргумент. "Децата заробват", "не съм за моногамието". Ти сама искаш да превърнеш темата в спор, хората ти казаха, че не се интересуват от начина ти на живот. Но изразилите различно мнение веднага бяха етикитирани. К**ви е имало и преди 1000 години, няма да си първата. Те поне са знаели какви са, а вие избягвате очевидното със зле структурирани безсмислици. Подобно ниско ниво на разговор може да допадне само на други типични "борци" за свобода на избора да бъдеш боклук, който между впрочем никой не желае да ви отнеме.

25.   21, ти с неразбирането си и думите от типа "матрица" към моногамните си същата. Какво значение има дали искаш да си моногамна или полигамна? Просто си бъди такава. Какво има да им се чудиш на хората и да им слагаш епитети, че на някого му харесва нещо, което на теб не? Ако ти си израстнала в нездраво семейство и не си видяла любов, това не означава, че има хора израстнали в нормална среда и искат да имат подобно семейство като възрастни.

26.   Авторке, на 23 години си, нямаш житейски опит, затова ти е трудно да проумееш неща, които са за цял живот. Живей си живота и не влизай в сериозни връзки, щом не можеш с един човек. Няма нищо лошо да живееш по този начин, само избягвай сериозните отношения, защото ще нараниш много партньора си, ако той не е с твоята нагласа.

28.   24, какво ми е к*рвенското, била съм с двама само и вторият още ми е гадже?! И да, подкрепям равенството между мъже и жени, защото жената не е покорна на някой смръдльо, да му готви, чисти, пере и слугува като че ли е инвалид при положение, че НЕ Е! Аз пък да ти кажа, аз няма да искам някоя мъжка к*рва, спал с всякакви и да ме снабди с венерическа болест. Щото мъжете за големи играчи се смятате като спите с много жени? Това доказва, че и вие сте евтини, а не искам мъж, дето е спал с всяка фуста. И ще ми имаш претенции за жената до теб. Ходи си в арабска страна с мислене като твоето. Не съм учила, работила много и постигнала нещо, за да ми казва някакъв пикльо в колко часа да се прибера. Когато кажа на приятеля ми, че излизам с приятелки, до там е. Какво ще ходим, правим, в колко ще се прибера си е моя работа. И обратното важи. Не съм родена, за да нося на някой оковите. И да, моногамна съм, който иска много лесно ще изневери, но е факт, че не искам. Ти ми обясни защо жената да е парцал, ако повече е дивяла, а мъжът да не е?

29.   И хора като теб трябва да има, авторке. Но трябва да са малцинство, иначе човечеството ще загине от хедонизъм :) Всичко е позволено, стига да не нарушаваш (значително) законите, а няма закон, който да те задължава да се жениш и да не изневеряваш.

Разбира се, много е вероятно след време да размислиш, както се случва с много хора. Вече като мъж на 33 се замислям за семейство и деца, но докато бях на 22-23 със сигурност такива мисли не ми минаваха през главата.

30.   Странно как наричаш себе си различна (не си клонинг, както се изрази), а в днешно време по-редките са точно обратният тип момичета/жени. Такива като теб с лопата да ги ринеш... Живей си живота, както ТИ намираш за добре. Колкото години са ти дадени - толкова. Важното е накрая да не съжаляваш.

31.   С това "балкански ганьо" се промени обидата "комплексар" която беше модерна преди 4-5 години. Естествено и тогава, както и сега, това се ползваше от разни квачки, без грам покритие.

Забавно е когато видя някоя "феминиска" пък започне да грачи - искаш равенство, АМА РАВЕНСТВО?! Ок, отиди с твоята дружинка да леете бетон и да асвалтирате малко, а не да си оправяте маникюрчето в някой МОЛ. Тогава може да подскачаш. Толкова ви е куца идиологията, че ако се разровиш малко ще разбереш от къде, защо и за какво се пръкна. Ама мозък трябва, а това е лукс в днешно време.

Колкото до к****ката, както я определиха правилно всички - на никой не му дреме как ще си живееш живота, ама грам. Аз, както повечето СВЕСТНИ мъже искаме само едно - ти и сите от твоя вид да си маркирате челото по някакъв начин, да не вземем да се доближим до вас, че хепатит, сифилис, фул екстри. Не мерси!

И дано не залъжеш някой балък и да го лъжеш "ама аз само с двама съм била" пък целия град да те знае като Мара Общата! И ако си мислиш, че си някаква супер яката и възбуждаща 24/7 - ми не, и ти ходиш да сереш!

Поне тия теми ви генерират някакъв трафик, друго обяснение нямам за пускането на тема на един невеж ембрион!

32.   28, последно моногамна ли си или полигамна?

33.   Аз съм 17 и 28 и НЕ съм авторката. А на теб, господинчо, мога да ти кажа, че изкарвам парите си чрез интелекта и не виждам защо да лея бетон и да асфалтирам? Да си учил и ти нямаше да си общак! После къде ще си ги харча е моя работа, защото не ми ги изкарва някой мъж. Я се скрий някъде! Ти си и Ганьо и комплексар! Полигамна е авторката и аз я подкрепям, а аз съм моногамна! Четете малко!

34.   Що за глупости! Ако иска така да живее що да не! И на 45 пак ни искат и млади и стари:) За такива изживявания,които иска авторката.Така че това не е проблем.
Проблема ще дойде след няколко години,когато всичките и приятелки са със семейства и на друга вълна.Когато няма с кой да сподели.
Но пък тя сега така мисли,а влюбването се случва неочаквано и те променя...

35.   Номер 28, поради огромните физиологически разлики м/у мъжа и жената, за мъжа няма такова влияние и да е бил с повече, а за жената е винаги видно когато е била с повече. Подкрепяла равенството. Ние сме равни били винаги, но не сме едни и същи във всеки аспект, което довежда до неизбежни предимства в определени неща за мъжа, и в други предимства за жената. Елементарно, но не и за елементарни. Най-доброто което можеш да направиш е да спреш да пишеш глупости. К**венството е начин на мислене, а в този случай визирах другата к**ве войвода, но явно си се припознала въпреки само двамата с които си била.

36.   Не разбирам какъв ви е проблема, бе хора,че „момата“ иска да ляга с който завърне и мъжете да я ползват за безплатна секс-играчка, която им прави кефа по всякакъв начин и без да има никакви претенции към тях? Даже още по-добре, да няма никога съпруг да го лъже и да му изневерява и да не произвежда себеподобни. Като я влече, няма лошо. Жена за еднократна употреба - е-еш и фърляш, като във вица. Само да се внимава да не се разнасят болести.

37.   до 33

Номер 24 обвинява 21 (авторката), че е курва. Ти му отговаряш "какво МИ е курвенското", обаче не си авторката.

Последно авторката ли си или не?

39.   Толкова ти е ценностната система. Такова явно ти е семейството и възпитанието.

40.   Хората са полигамни и това е доказано от времето с различни случки. Факт!

42.   Аз пък съм обратно на теб. Моногамна, свястна, сериозна. Майка не съм сигурня дали искам да бъда, може би да, но слугиня със сигурност не.

Ж,22

43.   33, ум имаш ама друг път. Интелект като на пиле не се брои, иначе щеше да видиш какво иска да каже 31. Ай карай, но поне се напъни да осмислиш 35, човека ти го е смлял точно за твоето ниво. И защо винаги като ви се каже истината започвате с обиди и с!!! . Това трябва да респектира ли, ква е идеята? ! Във фейса има един комикс "Просто Спас". Авторът е създал и образ на феминистка в него, много точен. Хвърли едно око за да разбереш на какво приличаш. И гледам, че 37 добре те е разкрил - чудя се обаче защо раздвоенията на личността ти се допускат тук....

44.   Не се карайте, хората са различни, за едни е нормално да са полигамни, за други нормално е да са с един партньор. Гледам 6 годишния си син, с едно момиченце са приятелчета от 2-3 годишна възраст и само нея си търси през тези години. Майките им са приятелки и заедно ги разхождаха още с количките. Двамата казват, че искат да се оженят като пораснат. Други момиченца не търси, понякога дори им отказва да си играе с тях. Никой нищо не му е говорил, а и на тази възраст приказки точно по тази тема едва ли биха имали голям ефект. Просто си е такъв още от сега. Има хора, които дори не могат да се влюбят отново след голямата си и единствена любов, за други като авторката е нормално да си сменят партньорите често или да не могат да са само с един.

Ако авторката подхожда открито към партньорите си, няма лошо. Обаче ако лъже някой колко го обича и как е е само с него, докато в същото време се клати с други вече е съвсем различно. В това се състои курвенското поведение и едва ли на някой би му било приятно да бъде лъган. Сигурен съм, че дори и на авторката няма да и стане хубаво, ако разбере, че е била лъгана по този начин от мъж.

45.   Аз се влюбих лудо в една млада лекарка, сън ме не хваща. Цялото ми съзнание е заето от нея. Чаровна, учтива, симпатична. Но е женена. Какво ли ти обясняваш, никога няма да го разбереш.

46.   Номер 33 съм и НЕ съм авторката. Помислих, че напдката е насочена към мен с това “на друг го разправяй, че си била само с двама”. И с повече да бях, какво? Защитавам авторката. А вие, мъжете, които правите разлика между жените и вас само защото едните имат член, а другите - вагина, сте много жалки! Да ви светна, че мъжките к*рви също не са желани. А това една жена да е сменила много мъже, не значи, че им е била играчка. Може пък тя да си е играла с тях, като ви гледам какви сте балъци. И всички нормални развити страни признават равенството, нека арабите, африканците и затъпелите балканци да го отричаме. Кажи и за холивудските актриси, че са парцали, ама доколкото знам те сменят млади момченца и им плащат даже.

47.   Сега си на 23 и не ги разбираш тия връзки. Обаче хората когато се разбират и обичат се женят или дори без брак имат дечица и създават семейство. Като станеш на 50 и нагоре и си стара чанта, всичките ти приятелки и приятели са вече семейни и с деца та може и дори внуци хаха какво тогава? Те ще се събират семейно а ти ще се влачиш ту с тоя ту с оня ли? И накрая ще останеш сама!! Не живей ден за ден! Живота е устроен така, че да създаваме поколение, да оставим нещо след нас. Другото лошо е ако просто си хванеш някой от когото да имаш дете.. тогава идва лошия момент за детето ти. Ще го запознаваш с ралични мъже, ще го объркаш защото мама не е моногамна и не ги разбира тия неща. Никой не е казал, че сега на тия години трябва да си хванеш сериозен и да имаш деца. Мисли и за в бъдеще. Пази си това долу не си я намерила на улицата. И един ден ако имаш дъщеря си помисли какъв пример и насоки в живота ще и дадеш :) Момиче съм на твоята възраст!

48.   А така 46, да си дойдем на думата. Още като ти видях безсмислиците и ми стана ясно, че Холивуд е замесен. Парцали са и тези за които говориш. А държавата в която действат твоите учители, американските актриси, подкрепя точно Саудитска Арабия и др. животни. Между другото обикновено тези като авторката там си изкарват парите. Колко си ограничена, да се смея или плача. Физиологията не ти е силната страна, и да ти обяснявам е излишно.