Съществува ли жена/мъж на живота Ви?
Привет!

Наскоро се замислих върху следния леко философски въпрос: има ли понятие като мъж на живота или жена на живота за един човек? Или хората си измисляме подобен род определения за половинката, защото имаме нужда да вярваме в идеалната и вечна любов.

Как смятате? Вие открили ли сте мъжа/жената на своя живот?
Ще се радвам да споделите.

Коментари

1.   Всеки има, който няма ще срещне.

2.   Зависи в какво вярва даден човек, какви са ценностите му, идеалите му.

В този контекст съществува, разбира се.

За други хора, това е безумие и ще контрират с това, че има 7 милиарда човека на света и може човек да има много мъже и жени на живота им.

Така че... е относително.

Говорих си един път с таксиджия, видимо на около 50-55 години.
Та същият ми разправяше за любовта на живота му, като е бил на 28.
Каза, че още я мисли почти всеки ден.

Та него ходи го убеди, че не съществува такова понятие като човек на живота.

Братан.

3.   Имах преди години.

4.   Много като латино сериал звучи "жената на живота ми", но бих казал, че имам такава дама до мен, но не като сексуален партньор а просто като много добра приятелка. Да, приятелството между мъж и жена съществува. С нея се познаваме от 5 годишни, а вече сме на по 30. Тя е омъжена и има дете, аз имам сериозна връзка. Живота постоянно си прави майтапи с нас. Цял живот се оказвахме съученици, колеги, съседи и тн. Често са ни мислили за двойка, но никога не сме били такива. Винаги ще я обичам и уважавам.

5.   Не спирам да мисля за една лекарка - никога не съм виждал по-уникална жена. Смятам, че бих остарял с нея. Ако не се боиш да умреш за някого, значи да, това е. Истина е то

6.   Съществуват само чикиите в моя живот, ще си умра сам. Жена едва ли някога ще докосна

7.   Не. Дългогодишните връзки се базират на взаимопомощ. По-лесно е да вървиш през живота с някого до себе си, не сам. Родителите си отиват, децата порастват. Този до теб СТАВА човекът на живота ти, но не идва в него като такъв.

8.   Съществува! Категорично, защото имам такъв човек до себе си.

9.   Да! Но затова трябва и ти да искаш и да го търсиш. Има хора които са егоисти, не искат да направят нещо за друг, вечно претенции. Те няма как да срещнат партньора на живота си, защото не го искат. Има много трогателни истории, вчера гледах за двойка която е 70 години заедно. Толкова мило, такава хармония.

10.   За мен мъжа на живота ми е този, с когото споделям любовта и живота си. А не тези, в които съм била бясно хлътнала за някакъв период в младежките години.

11.   Дори да има, едва ли повечето хора я срещат. Понякога дори умира.

12.   Здравейте!

Интересен въпрос. Аз също съм мислил и разсъждавал върху него и ще споделя някои от изводите, до които съм достигнал.

Съществува, разбира се, но не за всеки. Аз лично познавам няколко такива семейства, едно от тях беше семейството на дядо ми и баба ми, които вече не са сред нас - Бог да ги прости!

Имам предвид семейства - тоест ситуацията, в която хората са срещнали и са се оженили/омъжили за "човека на живота си".
(Няма да анализирам несподелената или неосъществената любов, защото за мен такива ситуации означават, че това не е бил "човекът на живота ти". )

Според мен не може да се получи така, че всеки човек да срещне "човека на живота си" по няколко основни причини:

Първо - има хора, които нямат предразположение да създават семейство и си остават цял живот сами.
Второ - има хора, които са прекалено егоистични и никога не могат да обикнат друг човек повече от себе си (или поне колкото себе си), което е необходимо условие.
Трето - идеален човек няма, и който търси "идеалния" - никога няма да го намери.

А за да се получи - просто трябва да обикнеш другия човек такъв, какъвто е, с неговите плюсове и минуси. И това трябва да е взаимно.
Но само това не достатъчно - виждаме много случаи, в които след известно време "любовта" отминава и всичко свършва. Защо става така?

Отговорът е прост и ясен - защото това не е било любов, а страст.
Любовта е възвишено и прекрасно чувство, което в съвременния свят се бърка с влюбването и със страстта да притежаваш другия човек, и с други пошли и низки страсти.

Други важни неща, освен взаимната любов, са: да имате духовна близост и еднакви или поне сходни приоритети и духовни ценности.
Това ще ви помогне винаги да бъдете единни, единомислени и заедно да преодолявате всички проблеми, трудности и препятствия в живота ви.

Може и още неща да се добавят, но ще спра дотук.

Странник

13.   Аз имам въображаема приятелка. Представям си разни неща, които правим заедно, например че излизаме в парка, но не изговарям нищо на глас. Всичко е в мислите ми. Де да беше истинска :(

14.   Не съм бил с много жени, но тези, с които съм бил винаги съм мислил, че са жените на живота ми. След това страдаш, после пак продължаваш и накрая срещаш друга жена, която също мислиш за такава. След това 3-та, 4-та, 5-та и накрая започваш да се чудиш дали има такова нещо..
Последната, с която бях ми се струваше, че сме създадени точно един за друг, че ако сме заедно ще стигнем много далеч и т. н.. накрая се скарахме заради някакви глупости.. Все си мисля, че тя е жената на живота ми, но сега като знам, че не е до мен, предпочитам да мисля, че няма такова понятие. Силно се надявам да е така, но вече няколко месеца не искам да търся друга..