Колко дълго трае любовта?
На 24 съм.. Прекратих първата си по сериозна връзка преди 1 седмица, защото човекът не беше за мен. Нашата връзка нямаше бъдеще, само се измъчвахме взаимно. Тогава той ми каза, че няма да ме търси, но ако имам нужда мога винаги да му се обадя. Много ми е трудно, плача всеки ден, липсва ми адски силно, ръката ми е на телефона постоянно, все още не съм му звъннала, но не знам докога ще издържа. Мразя се за това, че съм толкова слабохарактерна. Някои хора като кажат край - значи е край, а аз... И най лошото е, че ако беше той този който да ме зареже, може би щях да се чувствам по добре.. Но в случая съм аз. Направих първата крачка и Прекратих отношенията, искам да продължа напред. Колко време боли? Кога ще мога да погледна друг отново, защото на този етап имам чувството, че дори не мога да приема факта, че няма да целуна или прегърна този човек повече.. Знам, че постъпих правилно че прекратих всичко, но много боли

Коментари

1.   А защо сте се разделили?. По написаното изглежда, че го обичаш и то силмо.

2.   "Любовта трае три години", Фредерик Бегбеде. Доста истини са казани вътре, макар че е написана в сравнително "лек" стил.

3.   Даммм, ще боли, мен ме боли още, след 1г. 5 м въпреки, че аз направих крачката да прекъсна връзката, обичала ли си го ще те боли, разума е надделял над сърцето, но сърцето ще кърви

4.   Не се шашкай, може и цял живот да не го прежалиш. Но, ако устискаш, до 1 год макс, ще се заглеждаш отново и ще имаш чувства за друг отново. Това не значи, че ще си го забравила!

5.   Жена на 24 години си, а задаваш въпроси като малко момиченце. Никой не може да ти каже „ любовта трае толкова и толкова“ или „ще те боли 2 месеца още“, примерно. За всеки е различно. Стойността на нещо/някой се разбира щом го загубиш. Ти си се вкарала в някаква връзка без развитие, както казваш, очевидно не те е обичал достатъчно, после си я прекратила, сега пък ревеш. Ами не се прави така, това да ти е за урок. Нещата в живота понякога се учат по трудния начин. Ако можеш, поне запази някакво самоуважение и воля и не го търси.

6.   Има книга "Любовта трае 3 години" :)

7.   Не знам както ти точно разбираш под "любов", но влюбването продължава 2, максимум 3 години, някои хора рапортуват за 5, но лично на мен не ми се вярва..
Ако за това време не създадете стабилно партньорство, приятелство, взаимно уважение - пиши работата бегала!

8.   Тези неща се случват постепенно и без срок. Може след месец да си добре, а може още половин година да сънуваш и мислиш.
Първо спираш да плачеш, после спираш да си спомняш моменти ежедневно, след това боли по-малко от спомените... а накрая идва вечер, в която си лягаш и изневиделица осъзнаваш, че отдавна не те е боляло за въпросния човек и всъщност се чувстваш добре.
Минава време, запознаваш се с някой нов и усещаш всички любовни трепери сякаш за първи път. Впускаш се в една вихрушка от глупави усмивки, неловки докосвания, чакане на следващата среща и разбираш, че вече си готов/а да се отдадеш.

9.   Любовта трае вечно ако е правилният.

10.   Времето лекува

13.   Ти усещаш ли се какви глупости пишеш. Човекът не бил за теб, а сега адски много ти липсва. И пак глупости, знаеш че си постъпила правилно като си прекратила вашите отношения, а сега не можеш да приемеш факта, че няма да целунеш и прегърнеш този човек. Ти не си слабохарактерна, ти си слабоинтелигентна и то прекалено слаба, че даже не се усеща. Приятелят ти сигурно много се радва, че си прекратила вашата връзка, но разумно си мълчи. Ако аз направя грешка да имам, макар и кратка, връзка с такава като теб, при раздяла аз ще почерпя всичките си приятели, че съм се отървал от жена с празна глава. Няма и да се сетя за теб

15.   Боли, боли ама ще мине. Намери човека за теб вместо да си губиш времето да страдаш за неподходящия!

17.   При някои трае за цял живот, а при други е временна. Много фактори влияят относно това дали двама души ще се разделят или ще са заедно докрай.

18.   От авторката
Благодаря на всички коментирали, благодаря за съветите. Чела съм тази книга преди години "любовта трае три години", бях я забравила, благодаря за припомнянето. Хубаво е, да има хора, макар и непознати, които да се отзоват по някакъв начин на нуждаещ се човек.
До номер 13 - не разбирам как по влюбването определи интелектуалните ми възможности, но за Бога, как ще знам, като съм 'слабоинтелигентна'. Един съвет - интелигентността се определя с думите 'нисък' и 'висок', понеже самата тя се измерва в числа. Сега освен, че съм слаба, разбра че съм и остроумна. Благодаря и на теб за коментара, пийни с приятели, то явно и в училище само това си правил, щом не можеш едно словосъчетание да изградиш.

19.   На 24си не си малка между любовта и омразата има много тънка граница на твоята възраст и хора който правят връзка с главният знаят че любов няма има интереси и понякога се бърка между любов и омраза. Не си на 12 нали да си да ти обясня как стоят нещата. Моля да публикувате отговора ми