Януари
Здравейте, моята история е малко странна.. Момиче на 18г. Живея си нормално нищо не ми липсва. Е, или поне така мисля. Имам приятел на 29, е разликата е доста, но няма значение.
Когато се запознахме всичко беше тооолкова хубаво, знаете все едно приказка. Но ето, че всичко с времето си. Напоследък тази връзка е еднообразна... нямам думи с който да обясна думата ”еднообразна”, нищо в тази връзка не липсва любов, грижа, споделеност, опора всички хубави неща събрани на едно място, но все едно вече нищо не чувствам. Не мога да кажа, че не го обичам, защото го обичам. Но нещо съвсем не е наред. Все едно тръпката е изчезнала. Година и 6 месеца разбирателство и спокойствие. Просто все едно ми доскучава. Не се случва нищо.. ще си кажете „ти какво очакваш да се случва„, смисъл това което беше в началото вече не е сега. По-често се замислям за миналото си, дори и да е имало лоши моменти все спомени изплуват в главата ми било с него или някой друг. Заспивам и се събуждам с тях. Ежедневието ми минава в мисли за началото на запознанството ни, тайните ни срещи и късните вечери, дългите разговори и приключенията. Вече ги няма. И до тук си правя извод, че ми липсва тръпката. Няма ги късните разговори до 4 сутринта, няма ги тайните ни срещи, тръпката когато се целунем както в началото. Все едно живея най-еднообразния живот.. Липсват ми думите „красива си„, „добро утро единствена„... Все едно е друг човек. Този в началото и сега са двама съвсем различни мъже.
Дано сте схванали нещо от това и ми дадете съвет. Благодаря ви предварително

Коментари

1.   Съвсем нормално е една връзка да не е като в началото. Сега си прекалено малка, но с времето и опита ще го разбереш. И не чакай само приятелят ти да се старае да поддържа огъня, а прави и ти нещо по въпроса. Подготвяй романтични изненади, планирай спа уикенди, направете си пикник сред природата.

2.   Добре де, душичка... какжи ми, какво очакваш от човека, при положение, че си потресаващо неграмотна? Ама сериозно? Звезди, пиленце се свалят на хора, които си заслужават. А като те чета, ми се приисква да си прережа вените, честно...

3.   Първо... на 18 си зародиш...

Второ... айде не всички, но повечето жени имат нужда не от любов, стабилност и разбиране, а от емоции, драма, "криене" и тръпки. Нищо ново под небето.

Съвет... колкото по-бързо разтуриш отношенията с човека, толкова по-добре. Ти не можеш да му дадеш това, от което той има нужда, а той е надраснал, най-вероятно, хлапашките ти прищевки.

Братан.

4.   Ами като си се захванала с батко, какво очакваш?Това е голям мъж, мъж за женене , да няма да те дондурка тебе вечно? Хем ходите с батковци, хем плачете после.

5.   Тая тръпка и тайниоте ви срещи хиляда пъти написано....всички сте такива жените...все тръпката ви липсва...и какво и друг да си хванеш пак ще мине време и пак същото...по тая логика цял живот тръпка ли ще търсиш от мъж на мъж...?!

6.   Номер 2 какви ги дрънкаш? Къде точно виждаш правописни грешки и неграмотност в това което е написала, пиленце? На мен ми идва да си прережа вените като чета коментари като твоите. А Братан като започне жените тва, жените онова. Честно казано, навсякъде по света е пълно с мъже и жени на които им доскучава когато една връзка е хармонична. Това е до човека, а не до пола. За съжаление хората сме така устроени вечно да търсим нещо и да сме неудовлетворени, било то тръпка, било то по-голям успех и т. н. Но винаги се намира група комплексари на които все жените им виновни за всичко. Жените търсели това, жените търсели онова. Всъщност всички хора търсим нещо цял живот. Това е в човешката природа. Не казвам, че винаги е нещо хубаво. Понякога даже е лошо. Но това е положението.
Авторката-може би трябва да се разделиш с него. Само да не съжаляваш после и да разправяш как си изтървала най-прекрасния мъж. Но има огромна разлика между вас и тя е именно тази, че ти си на 18, а той на 29. Ако той беше по-незрял и инфантилен може би щяхте да си подхождате, но очевидно нещата не стоят така. Ти имаш нужда от нови емоции защото си млада, да не кажа малка, а той има нужда от други неща вече.

7.   И какво става януари?

8.   От авторката:
Благодаря на хората, които ме разбраха и ме посъветваха и ме извинете ако съм допуснала грешки при писането. Ще се опитам да говоря с него. Знам, че разликата е голяма и ще ме критикувате било за това или онова. Знаете всеки човек е различен.. имах преди него двама 'уж' сериозни приятели, но единият при всеки спор ми посягаше и, реших да сложа край. А другият ми изневери без никаква основателна причина. А в този човек намерих покой и разбирателство, уважаваме се разбира ме, се не си поставяме някакви забрани. Не съм поредната лигла за, която ме мислите или някакъв пубертет. Не си изневеряваме както на днешни дни някой хора го смятат за нормално. Номер 6 каза точно това, което аз исках да обясня. Не съм тук за да ви чета негативните мнения все пак исках разбиране. Мислих да спра да проверявам дали някой е коментирал, защото наистина се отчаях от някой коментари.
Но все пак всеки мисли по свой начин и има свое разбиране за нещата. И пак благодаря на номер 6 и 1, че се постараха да ме разберат. Бъдете здрави!

9.   Не става въпрос за разговор с него, защото мъжете по принцип изпълняват това, което жените искат. Тъй че просто трябва да установиш ти какво искаш и да го организираш (предполагам, че не комплиментите са това, което ти липсва). Интересувай се от концерти, или от разходки в планината, или изложби, или каквото ти е интересно, и излез с предложение пред него. Така става.