Кошмар в главата!
Здравейте на всички. Извинявам се за правописа но нямам нерви за препинателни знаци.
Моля предимно хора които са имали същия или подобен проблем като моя да споделят опит как са успели да предотвратят всичко.
Накратко младо хубаво и успешно момче почти мъж на почти 24 години.
Имам диагностицирано ОКР и лека до средна депресия в зависимост от външните фактори.
Проблема е там че съм изключително чувствителен към миналото на партньора до мене и понеже вече съм разрушавал връзки заради това чудовище се опитах в последната просто да не питам и да знам.. да пази Господ ако чуя нещо което няма да ми хареса..
Онзи ден с новото момиче което само по себе си ме боготвори и обожава си говорехме..
Искреността ѝ не може да се сравни с нищо друго на този свят откровена, че чак тъпа хаха..
Говорихме, говорихме и тя започна да навлиза в тема бивши, преживявания и прочее и понеже в този момент всичко почва да бушува и вилнее в мене се опитах да деликатно да сменя темата но тя не се усети и продължи и стигнахме до момент в който вече не можах да държа интереса под контрол и започнахме да говориме като я питах основните неща с колко как защо какво и и и..
Чутото не ми хареса естествено защото е доста тежко поради причината че това тежи да го чуеш и боли..
Защо боли ли? Защото едно е 100 човека да са я искали а тя да е допуснала 4-5 само и аз да съм 5 примерно друго е да са искали 100 а тя са е дооуснала 30 примерно.. В първия вариант съм един от малкото за което бих се почувствал специален в другия обаче съм един от многото което ме кара да се възприемам сам себе си малоценен.
За нея не съм такъв пак казвам че тя ме обожава но проблема е че аз самия себе си не се възприемам за специален в тази връзка защото преди мен е имала много.

Знам какви коментари бих прочел:
“Какво те интересува миналото нали сега е с теб”
“Защо питаш като не искаш да знаеш”-защото фантазията ми работи от ши*аното ОКР и по-добре да знам истината как наистина е станало всичко отколкото да се доверявам на фанразията си!
“Нали сега е с теб това е важното”- да но аз поясних проблема си не се чувствам специален въпреки че виждам че за нея съм!

Интересува ме мнение от хора които са имали тази ретроспективна ревност (към миналото) и как са се преборили с нея.

Поздрави!

Коментари

1.   Ако търсиш нещо в другия няма да е зле първо да се замислиш ти можеш ли да предложиш същото.

Познавам хора, които живеят чист живот и се пазят до брака дори, но са вярващи. Поразходи се из църквите - не католическите. Там можеш да намериш чисти хора. Успех.

2.   И аз, и мъжа ми сме имали и дълги, и много краткотрайни връзки. Запознахме се към 30-те все пак. Не се питаме и толкова.

3.   Отивай се лекувай,постой в психиатричните заведения,оправи се /ако изобщо можеш/ и чак тогава мисли да губиш на някоя жена времето
Отделен въпрос е ХАХА че всяка себеуважаваща се жена на такива като тебе като заразпитват какво и що,ще откаже да дава информация

5.   "изключително чувствителен към миналото на партньора до мене и понеже вече съм разрушавал връзки заради това чудовище се опитах в последната просто да не питам и да знам.. да пази Господ ако чуя нещо което няма да ми хареса.. " - това не е порок, за да има сигурна връзка, не трябва да има потаен живот. Не трябва и да подлагаш партньора си на кръстосан разпит, това със сигурност ще разруши връзката. Най добре(според мене) ще е, още в началото да се попита, дали в бъдеще е възможно да се разчуе нещо неморално за партньора, нещо което впоследствие би убило доверието. Умните се досещат какво искам да кажа, а кифлите веднага ще се засегнат. Има хубава поговорка, на каквото си постелиш, на това ще легнеш. Не може да си живял като курва, а после да искаш никой да не пита за неморалният ти живот. Като искате да няма разпити, живейте разумно!

6.   От автора как се преодолява тази ретроспективна ревност, моля хора с опит да пишат...

7.   Според мен многото ти въпроси и желанието ти всичко да е перфектно във връзката се дължи на ОКР-то ти. Ти имаш хубава връзка, едва ли не перфектна, но отново заради ОКР-то продължаваш да търсиш дали нещо несъвършено ще излезе от някъде и мисълта за това те влудява, нали? Правя връзката с ОКР-то, защото и аз имам сходен проблем, като постоянно се самоизтезавам дали решенията, които взимам за живота си са правилните (перфектните) и дали няма да сбъркам с нещо.

Мисля си, че твоята "ретроспективна ревност" се дължи освен на постоянното ти притеснение дали всичко ще е перфектно, в което както казах има пръст ОКР-то, но и ниското ти самочувствие и себеоценка. Ако те бяха високи не мисля, че щеше да те интересува толкова с колко е била приятелката ти преди това. Щеше да те интересува повече как те кара да се чувстваш в момента. Съветът ми е да се съсредоточиш в настоящето и да се опиташ да оцениш това, което имаш, за да не изгубиш и него.

8.   От автора към номер 7
Благодаря ти за изчерпателния отговор, струва ми се че на моменти си абсолютно прав, но от друга страна мисля че е твърде късно с всичко.
Има ли някакъв вариант да продължим контакт само че не в сайт в който сме анонимни.
Бих се радвал ако редакторите позволят да размениме някакви профили във фейсбук.
Ако трябва ще направя фалшив профил за да се намерим там и после ще си разменим на лично истинските профили.