Изневяра? - Да, ако не ме хванат...
Здравейте!

Имам стабилна връзка и много обичам човека до себе си. Но се боя, че просто не умея да бъда моногамна. Има моменти, както сега, когато много ме изкушава идеята за секс с друг мъж - просто заради самата тръпка от промяната, от забраненото. Но се въздържам по 2 причини - 1. наистина обичам мъжа си, чувствам, че това е човекът, с когото искам да остарея; 2. последното, което искам е да нараня моето слънце:( А, ако се случи нещо и той разбере, ще бъде съсипан, това ще убие и двама ни. Защо природата е толкова жестока? Обичаш си човека, но не можеш да превъзмогнеш напълно инстинктите в себе си...

Коментари

1.   В главата на твоя човек вероятно се въртят същите мисли :) Моето разбиране за нещата е малко по-различно. Смятам, че двама души могат да се обичат и да имат здрава и хармонична връзка и без задължението да не си доставят удоволствие с други хора (което вие наричате изневяра). Ако го няма това задължение и желанието за изневяра няма да е толкова голямо, защото ще липсва тръпката от забраненото. Когато обичам някой, аз го обичам заради самия него и съм щастлива, когато той е щастлив. Разбира се, това трябва да е взаимно. Ако съм с партньор с различни от моите разбирания и имам желание да му изневеря, бих го направила тайно и ще положа всички усилия да не разбере, за да не го нараня. Но, мисля че една изневяра в такъв случай е по-полезна, отколкото неосъществените желания да си останат такива и някой ден това да избие в неудовлетворение, изнервеност и непоносимост към партньора.

2.   Това моногамие и както и бракът май са останки от миналото който все повече се обезсмислят. На всички е ясно че моногамни хора почти не съществуват и всичкото това е един театър. Съвременните хора и младите поколения все повече се отказват от тези безсмислени общоприети ограничения и си живеят живота. Просто е още малко рано напълно да се сложи край на този театър брака където всеки се жени с ясното съзнание че ще си кръшка пък и намерили по-добра партия ще се разведе и ще се събере с новата половинка. Аз лично не виждам смисъл от целия този фарс.

3.   Ако мъжът ти е пич, и е на определено ниво на духовна зрялост, би трябвало да няма нищо против "изневерите"/разнообразието - както своите, така и твоите. Понякога една забежка влива доста свежа струя в отношенията между двамата. При скандинавските народи, известни със своята сексуална разкрепостеност, не само е негласно обществено допустимо всеки от партньорите да си има забежки, но дори понякога двамата коментират това, споделят си и се смеят на кой колко му бил дълъг и т. н.
При нас това с криенето, "хващането" и целомъдрието е малко ориенталска и средновековна работа. Сега, когато повечето жени са финансово независими, е ясно че никой никого не може да задържи насила, най-малкото пък със сръдни, упреци и натяквания.
Та ако слънцето ти е толкова ранимо, а ти - токова разкрепостена, едва ли имате (дълго) бъдеще заедно. Освен това, никога не казвай "с този човек ще остарея", защото нито знеш Съдбата какво ще ти предложи, нито пък знаеш ти каква ще станеш след време... Живей за мига, взимай и давай максимума от себе си в настоящето. Бъдещето никой не знаедали и как ще се случи.

4.   Ако двама човека НАИСТИНА се обичат, нямаше да мислят за изневери.
*Яса

5.   хора, реалността е такава - ако авторката изневери, край.
Няма изневяра, която рано или късно да не излезне на яве, а и ще ти се промени поведението към мъжа ти.
виж малко, фантазията не е изневяра, не може ли да се ограничиш до тук?

6.   Напълно съм съгласна с мнението на Яса.
Ана

7.   *Яса, не бъркай обичта с егоизма и чувството за собственост върху партньора. Или те вървят ръка за ръка?
Мисля, че авторката пределно ясно е посочила, че ОБИЧА човека до себе си, но въпреки това мисли за изневяра.

8.   Напълно подкрепям Яса!!!
Поешо

9.   И аз подкрепям Яса. Нека бъде отживелица, но когато обичаш някого, той ти е напълно достатъчен и не изпитваш нужда от други хора.

10.   *Яса, не мисля, че тези без опит могат да говорят кога има обич и кога не. Много е лесно да си идеалист докато гледаш от страни.

11.   10, има нещо такова, всеки от коментиралите ако си каже годините, още от сега мога да предвидя какъв ще е резултата :)

12.   До авторката: Природата не е жестока. Просто има нещо сбъркано в нас. И докато някой се чудят кое е правилно и кое не, изпускат момента. Други се хвърлят през глава и съответно си я чупят. Така че всеки си гледа от своята камбанария. А, ако някога ти хрумне да изневериш, естествено, че няма да казваш. Запази го за себе си.

13.   Това не е инстинкт... за твоето положение си има друг термин, с който не бих желала да те назовавам.

Anonymous

14.   *Яса и всички, които я подкрепят едва ли имат навършени 14-15 години. Деца, тука не е детската градина дето вярваме в Дядо Коледа и бъркаме реалността с желанията си... Взимайте кофичката и лопатката, и марш на пясъчника да си играете. Като пораснете ще разберете, че може човек НАИСТИНА да обича партньора си и от време на време да мисли за нещо друго.

15.   Номер 14 - можеше да си изразиш мнението, без да съдиш чуждите. Отделно предложенията ти за пясъчника, детската градина и тн са хипер не на място.
Никой не отрича, че може да се заглеждаш по-чуждото, но баш да изпитваш такова силно привличане и да мислиш за изневеря - на мен ми се струва странно (може би, защото аз до сега не съм го изпитала). И определено не смятам, че ако не изпитваш нуждата да изневериш, то значи ти не живееш в действителността, а в един илюзорен детски свят.
Всеки е различен. Едни хора са по-моногамни от други. Други имат нужда от повече разнообразие. Няма лошо, но и двете са еднакво възможни и реални.
Ана

16.   Никога не съм разбирала хората, които обичат половинката си, а й изневеряват (или поне имат желанието да изневерят).

17.   Аз винаги съм подкрепяла теорията, че самат мисъл за изневяра е изневяра... Където има обич-няма грях!
п. с. И не съм на 15....

18.   Според мен някаква инцидентна изневяра не е чак такава непростима грешка в едни продължителни взаимоотношения.. Ако обаче "планираш" да си го слагаш периодично с други, бих те посъветвала да се замислиш за някои неща: дали наистина обичаш човека си, или просто ти е удобен по ред причини (добър, кротък, вярва ти безусловно), а също и - ти би ли му дала подобна свобода. Това последното е много важно. Желанието за повече освободеност би трябвало да е двупосочно - искам за себе си и давам на другия.
Ако ти е трудно само с един партньор, въобще - ако еднократната забежка не би ти била достатъчна, просто разговаряй с него. Той може да има съвсем друга представа за брака (по-традиционна) и да иска да преживее живота си с друг тип жена.
Ел

19.   И аз подкрепям мнението на Яса:). Но от друга страна хората са различни, стига да се чувстваш добре защо пък не...
Ginger~~

20.   Бракът е постановен от Бог. Изневярата води само до болка и наранявания. Жалко е, че морал вече не е останал. Всеки прави каквото му скимне, а когато той самият пострада, пише по форумите.

21.   Оп, Ана, съжалявам - забравих, че в България всеки разбира от всичко, включително малолетните от любов, секс и изневери, и явно затова държавата е на такова дередже...
Нека *Яса, ти и Поешо дойдете тук след 15-20 години и да коментирате собствените си коментари. Или тогава ще кажете, че за съжаление не сте имали късмет да срещнете "истинската любов"?
Лошото е, че някои от детската градина направо минават на антидепресанти заради глупавото си упорство.
Разберете: Светът НЕ Е проектиран нито според вашите, нито според обществените представи и нагласи. Неприемането на фактите води само до зацикляне, психически разстройства и в крайна сметка - липса на развитие.
№20 - не само бракът, но и ВСИЧКО е постановено от Бог. Я ми кажи - възможно ли е въобще да има развитие без болки и наранявания? Възможно ли е натрупването на опит и трансформирането му в мъдрост без проби и грешки? Едва ли... Remember: No pain - no gain. Бог иска от нас да трупаме преживелищни опитности - и за нас, и за Него, а не да си играем на шикалки като избягваме да събираме опит заради някакъв си "морал". При детските игри "липсата на морал" се изразява във възклицанието: "Не е честно! ". Познайте кои деца стават по-добри и овладяват в най-голяма степен играта - тези, които се ограничават само до правилата или онези, които "не са честни"? По същия начин е и в живота...

22.   Ана, номер 14 имаше предвид, че е наивно (детско) да се мисли, че "Ако двама човека НАИСТИНА се обичат, нямаше да мислят за изневери". А не, че в реалността няма хора, които не мислят за изневяра. Разбира се, че има. Но, вие (които подкрепихте *Яса) не правите разлика между влюбване и обич. Когато си влюбен действително е малка вероятността да имаш желание да изневериш. След определена възраст и продължителност на връзката, обаче, чувството на влюбване се заменя с такова на ОБИЧ.

23.   Аз ще се изразя така:
Мнозинството говори за величественото влюбване, което отминава, превръща се в обич и уважение, бля, бля…
Но на никой не му идяа на пипито, че много малко хора в живота си наистина обичат истински и се влюбват истински. Тогава щяха да знаят, че когато обичаш и се влюбиш в някого е до живот… Ти се влюбващ в поведението му, в погледа му, в очите му… Това не се променя с годините.
Така, че… хора, когатпо станете на 50 и наистина се уверите, че не е трайно, тогава говорете..

П. п. – Подкрепям номер 13 и Яса…. Както винаги, такива като тях са малко, в коментарите преобладават хора, които преразказват чутото от нехранимайковците, които не могат дори за едно цвете в саксия да се грижат….

Ж 62

24.   23, позволете и на мен (жена на 31) да знам какво е истинска обич. Да, влюбваш се в очите, поведението и погледа на мъжа, но не заради тях го обичаш след да речем 10, 20, 30 години, няма значение колко точно. Защото да обичаш някой заради очите и погледа му е смешно, а поведението на човек както знаем с годините претърпява промени, при някои хора дори коренни. Според мен, мисълта и желанието за изневяра е въпрос на възпитание, морал, гледна точка, разкрепостено мислене, въприемане на нещата и т. н., но в никакъв случай не измерва обичта на един човек към друг. Все пак, тук не говорим за това човек да има паралелна връзка, а за еднократно удовлетворяване на сексуално желание.

25.   Нямам нищо против теб. Казах, че може би аз разсъждавам така, защото не съм изпитвала до сега таково чувство. Не съм отрекла, че може номер 14 да не е прав в изакзването си по темата.
Единственото, което имах предвид е, че намирам за неуместни сравненията с детската градина и намекът, че всеки, който не е на твойто мнение и подкрепя Яса един вид е малолетен и едва ли не неговото мнение е по-малко от твойто. От коментара ти под номер 21 съдя, че не си в България. И аз не живея от години в България и то сама, явно не съм малотна и все пак имам различно виждане и не намирам за уместни сравненията ти. Не смятам, че ще бъде много зряло, ако и аз започна да слагам хората под общ знаменател само, защото не разсъждават като мен и намирам мнението им за тъпо. Тук сме, за да дадем съвет, а не да се заяждаме за съветите на другите и да ги омаловажаваме.
Ана

26.   Това все едно аз съм го писал...
М 36

27.   Мисля, че има два типа хора. Едните са моногамни, а другите разкрепостени. Това обаче до голяма степен зависи от това дали обичат или не. Аз например от много години обичам съпруга си(мога да кажа спокойно, че той е любовта на живота ми) и не ме привличат други. Нещо повече -дори мисълта за друг ми е противна. Може би съм нещо сбъркана.
Осъзнавам обаче, че има и разкрепостени хора към които явно принадлежи авторката.

Щом те привличат други, ти рано или късно ще се поддадеш, защото това е твоята същност и ти не можеш да избягаш от нея.
Нормално е единия тип хора да не могат да разберат другия тип. Затова и тук постоянно се карат.
Това потвърждава моето схващане, че изневярата не зависи от взаимоотношенията в семейството, макар, че много хора се оправдават с това вместо да си признаят честно "Ами такъв съм си и не мога да живея с един партньор".
Защото ако някой има много лош мъж или жена и живота му е нетърпим, нормално е да го зареже.
Това, че някой има тайна връзка означава, че той се срамува от своето поведение и осъзнава, че постъпката му е продиктувана от негова слабост и другия няма нищо общо с това и не заслужава да бъде наранен. Това, разбира се е подсъзнателно.
Искам да потвърдя думите на Ел, че ако човек е разкрепостен по отношение на себе си, той би трябвало да е разкрепостен и по отношение на другия, т. е. да е толерантен към изневерите на партньора си. За съжаление обикновено изневеряващите са много ревниви, особено мъжете. В реалността важи клишето "Моето мое, чуждото-общо".

28.   И аз се чувствам по същия начин като авторката. Не мога да обобщавам какво значи за другите обич и влюбване, но за мен това са съвсем различни неща. Обичам съпруга си, но ми се е случвало да имам "тръпки". За мен специално изневярата /моята/ не накърнява любовта към мъжа ми, даже напротив - ставам по-мила вкъщи.
По отношение на тези, които съдят и хвърлят камъни, образно казано, ще кажа - светът е шарен и не прибързвайте да съдите никого... защото това е най-лесно отстрани, но всеки си го знае.

29.   Към номер 28, както виждаш, точно обратното- хората, които не мислят като авторката, казват, че хората са различни, а тези, които мислят като нея, нападат другите. :) Някой май е гузен..?

30.   "Ако двама човека НАИСТИНА се обичат, нямаше да мислят за изневери.
*Яса
Напълно съм съгласна с мнението на Яса.
Ана
Напълно подкрепям Яса!!!
Поешо
И аз подкрепям Яса. Нека бъде отживелица, но когато обичаш някого, той ти е напълно достатъчен и не изпитваш нужда от други хора. "

29, я ми посочи в кое от тези мнения се казва, че хората са различни. Аз нещо май недовиждам, а? Към тези мнения бяха нападките и от там тръгна спора може ли човек да обича и въпреки това да мисли за изневяра.

31.   Аз съм в същото положение. Предполагам, че човек трябва да достигне определена зрялост, за да започне да разсъждава за изневярата като не чак толкова лошо нещо. Просто е някакво разнообразие, дискретно, и с предпазни средства, разбира се. Препоръчвам го на всички. А за тези, които са против, ще е хубаво да се замислят, дали не са с ниско самочувствие и изпитват страх, от това партньора да не се върне при тях отново.

32.   Ето някои детайли от личния живот на Жан-Мишел Жар - един от най-големите музиканти на XX/XXI-век, считан заедно с Крафтверк и Вангелис за един от бащите на електронната музика:

Жан-Мишел Жар е роден на 24 август 1948 г. в град Лион, Франция. Син е на оживялата от концентрационен лагер боец на Френската съпротива Франс Пейо и на Морис-Алексис Жар - известен композитор на филмова музика (8 номинации за Оскар и 3 Оскара: "Лорънс Арабски" (1962), "Доктор Живаго" (1965) и "Пътуване до Индия" (1984) ). От други (общо 4 на брой) бракове на баща си Жан-Мишел Жар има полу-сестра Стефани Жар (майка - френската актриса Дани Савал) и полу-брат Кевин Жар (майка - американската актриса Лаура Девон), който е известен американски сценарист, актьор и продуцент ("Рамбо II" (1985), "Величие" (1989), "Тумбстон" (1993), , Жив Дявол (1997), Чакала (1997), "Мумията" (1999) ).

Самият Жан-Мишел Жар има три брака и един отворен годеж, от които - две собствени и едно осиновено деца:
- Жени се за Флор Гийяр на 20 януари 1975 г. Бракът им просъществува до 1977 г., като от него се ражда първото му дете - Емили Шарлот (1975), която става модел;
- Среща втората си съпруга - британската актриса и фотограф Шарлът Рамплинг през 1976 г. на вечерно парти в Сен Тропе. Женят се на 7 октомври 1978 г. и се разделят през 1996 г. Осиновява сина й от предишен брак Барнаби Сауткомб, а по-късно се ражда и техен общ син - Дейвид Жар;
- През 1995 г. папараци от британския седмичник Hello! излавят Жан-Мишел в романтична връзка с 31-годишната секретарка Олди Фрумънт, което води до развода му с Шарлът Рамплинг през 1996 г. ;
- През 2002 Жан-Мишел обявява годежа си с актрисата Изабел Аджани, но по-късно тя прекъсва тази връзка;
- Жени се за френската актриса Ан Парийо на 12 май 2005 г. и се развеждат през октомври 2010 г.

На 9 октомври 2011 г. Жан-Мишел Жар ще изнесе мега-концерт в новопостроената зала "Арена София" в столицата (надявам се модераторите да не го счетат за реклама).

Мисълта ми е, колко от вас, "моралисти" и "стожери на брака и съпружеската вярност" могат да се похвалят с творчеките достижения на фамилия Жар, хората от която би трябвало да са пълни окапаняци според вашите "възвишени" разбирания? Но... въпросът ми май е риторичен - това са характеристики на свободния човек-творец, творец не само на музика и филми (които слушат, гледат и харесват милиони хора по света), но и на съдбата си - своята собствена и на Човечеството като цяло, а не на серийния неудчник, чието най-голямо достижение в живота е "да завърже" някого за себе си с три синджира...

Та плямапайте си тука за верността и вечната любов, колко били ценни и редки, и как единици ги постигали, но за това пък всички трябвало да ги търсим... през същото това време хората навън живеят, творят, експериментират, грешат, анализират, помъдряват и се развиват.
Хайде със здраве!

33.   Колкото и да ме убеждават, че някой може да обича друг истински и да мисли за изневяра, аз пак няма да повярвам. Както каза номер 9, когато обичаш ИСТИНСКИ някого, той ти е напълно достатъчен и не изпитваш нужда от други хора. Тези, които изневеряват на половинката си и си мислят, че я обичат, се заблуждават. Те не я обичат. Тези, които не могат да бъдат верни, значи не са готови за връзка. Ако действително обичаш един човек, ще желаеш САМО НЕГО.
*Яса

34.   *Яса, подозирам, че това, което ти си представяш под ИСТИНСКИ, моето момиче, е много над- и много встрани от човешките възможности. НЯМА как да знаеш това обаче, преди да си опитала многократно. Разбираш ли ме добре?
Нямам нищо против романтичните мечти, естествено. Понякога дори е много вълнуващо да се вживееш в някой сълзлив филм, или да погледнеш света през очите на дете като теб, примерно. Но тук говорим за реалност, за краен резултат, и за многогодишен опит, както личен, така и "чужд", събиран като психолог/терапевт.

Това, срещу което имам нещо против е категоричния начин, по който човек като теб - очевидно нямащ никакъв личен опит с материята, представя собствените си представи и въжделения за чиста и неоспорима истина.

Изказването ти щеше да е много по-правилно поставено, и даже щеше да предизвика умиление у мен, ако беше изказано така: "СТРУВА МИ СЕ, че ако двама човека НАИСТИНА се обичат, нямаше да мислят за изневери.
*Яса"

С най-добри чувства.

35.   Не се оправдавайте с инстинктите си, това си е просто липса на воля, както и да не знаеш какво точно искаш-хем боли, хем сърби, хем драго ми е! Е, няма такъв филм, ако искаш искренни отношения!

36.   "Това, срещу което имам нещо против е категоричния начин, по който човек като теб "
Че и Вие отговаряте по същия начин?

37.   Не знам любовница да прави свирка на любовника си с презерватив, а да не говорим, че дори спермата му гълта. Някои от възможните инфекции от орална любов са: хламидия, гонорея, сифилис, ХИВ, херпес, човешка папшлома, инфекции в устната кухина и т. н. Човек трябва да мисли преди да си легне с някого, ама когото нагона е силен мисъл няма...