Момичето което харесвам и мой приятел
Здравейте.
Мъчи ме един проблем.
От известно време се занимавам с едно момиче.
Запознах я с най-добрият ми приятел.
След няколко излизания и споделих, че се държи странно и, че се дразня от това което прави.
Реално не е нещо кой знае какво, но ми прави впечатления, че когато той е с нас тя му обръша повече внимание или поне така ми изглежда. Смее се на шегите му.
И от както и споделих имам чувството, че тя нарочно ми говори за него постоянно (да ме дразни).
От негова страна не съм видял нищо съмнително.
С него се познаваме от доста време и му имам доверие но се притеснявам да не се виждат тайно.
Кажете ми какво да правя?

Коментари

1.   Единственото, което можеш да направиш е културно да и кажеш, че желаеш да се разделите, защото харесваш друго момиче.
Щом се заглежда по приятеля ти, вече не те харасва достатъчно. И не, не бъркаш.... това, което изглежда е. Нищо не можеш да направиш, освен да прекратиш отношенията си с нея.
Не можеш да кажеш на един човек кого да харесва. Ако тя е изстинала към теб, нищо добро не те очаква с нея, днес е приятеля ти, утре ще е някой друг. Приеми го и продължи напред, без ревност, защото тя издава несигурност. Направи раздялата еклегантно и без драми.... все едно е по твоя вина.
Светът не страда от недостиг на жени и не е редно човек да се измъчва с някой, който не го харесва достатъчно.

2.   Ти си от тея пичаги, от които трябва да се бяга с 300.

"Занимаваш" се с нея, следователно дори не сте заедно, а ѝ търсиш отговорност?

Братан.

3.   Не се виждат тайно - щеше да е по-прикрита и да не говори за него. Може би е хлътнала по него, а може и наистина да те дразни нарочно, с цел да ти е по-интересна (вероятно не си дава сметка, че това може да има обратния ефект, т. е. да те отблъсне). Аз бих се отдръпнала за известно време. Ако й е безразлично, че си се отдалечил, ясна е работата.