Колко пари харчите по жените/приятелките си?
Интересувам се по колко пари ви струва жената до вас. В смисъл - харчове, които са изцяло за нея или заради нея - например нов телефон, нова кола само за нея, дрехи, козметични процедури, всякакви подаръци (бижута, козметика и пр. ), екскурзии (където без жена не бихте отишъл сам никога), вечери в ресторанти и пр. Питам, защото в периода докато бях сам, пестях солидно всеки месец. А сега, от 3 месеца имам нова приятелка и парите като че ли се изпаряват неусетно.
Знам, да си имаш гадже е съсвем различно от това да ходиш на платени компаньонки - поне за периода, докато си с нея, го вкарваш само ти (или поне се надяваш да е така) и уж имаш някакви емоционални преживявания. Но много скъпо излиза това удоволствие, мамка му.

Коментари

51-89 от 89

52.   Авторе, след като прочетох коментара ти, мога да кажа следното. Ти нямаш опит с жените, а с проститутките. От там си придобил и изкривената представа, че сексът и връзките се купуват с пари. Така си и подходил към тази мадама, че даже си нацелил и джакпота. Едва ли случайно, вероятно за такива си развил вкус. А тя те е надушила какъв си и е решил да се възползва на макс. Учудвам се, че и секс получаваш, очаквам той да стане рядкост и да се случва, само когато другото умилкване не свърши работа или пък когато наистина се изтърсиш яко, какъвто е и случаят с телефона. Така си те дресира като кученцето на Павлов.

Така става, като вместо да се научите да сваляте жени, прибягвате до проститутки. Намирате си такива и за приятелки.

53.   Защо демонстрираш стандарт, който не ти е присъщ? Не е много ясно кой-кого баламосва

54.   "Абе честно казано, българските мъже са скръндзи - повечето. Мама ги е учила, че пари по жени са пари, хвърлени на вятъра. Но виж, да ги издържа жена, не ги е срам! Ама никак! А каква да е жената?"

Това е някаква болна и извратена фантазия, която не заслужава допълнителна дискусия ...

55.   Аз съм Номер 7! Просто ще търся някоя скромна, подходяща жена-да работи, да си наляга парцалите и много-много да не иска неща, без които може да живее! Аз много добре си правя сметката, но едва ли ще съм като автора-да пръсна 15 бона ей така, за една от улицата! Хайде, няма нужда! По-добре да ми е пълен хладилника, а не да правя оборот на бизнеса, с надутите им цени! Да, то е ясно, че аз и тя, като си дойдем от работа, ще искаме да вечеряме! А тя ще приготви всичко, няма да гледа телевизия я! Няма проблем, нали? Какво толкова се впрягате?

56.   Авторе, това твоето не е съвсем нормално. Всичко би било на място, ако връзката беше стабилна или ако сте семейство. Но както разбирам, от скоро сте заедно и има вероятност да си използван материално. И то без да ти искат нещо. Твърде много пари даваш. На техните за къщата ти е било излишен разход, дали изобщо за това са отишли парите, знаеш ли? Това са много пари, помисли колко дни си работил за къщата на хора, които не са ти никакви. Ти все пак преди всичко имаш отговорност към себе си, не към къщите на хората. Недей така да раздаваш. На нея също не ѝ трябват парфюми и огърлици. Екскурзия може, хубав жест е, навън на ресторант дори и на теб ти е приятно вероятно и се чувстваш мъжки, ок. Но сложи някакви граници. Ще я свикнеш така и един ден няма да има насищане просто. Постави си твои финансови цели и лимити. Тя ако те зареже заради пари, ами честно, услуга ще ти направи.

57.   Благодаря ти, 32, направо ѝ го начука в празното канче! :)

58.   Авторе, аз ти предлагам да направиш следния експеримент: кажи й, че имаш финансови проблеми и няма да можеш да поемаш всички разходи, че ще се наложи да свиеш харчовете и тя да поеме половината. Кажи, че си поръчител по заем, че помагаш на родителите си за лечение или каквото там се сетиш.
Ако не си промени отношението и те подкрепи, значи наистина те обича. Имаш право да знаеш с какъв човек живееш, все пак животът не е само цветя и рози, почивки и ресторанти, все някога ще имаш истински проблеми и трябва да знаеш можеш ли да разчиташ на момичето до себе си.

59.   46 съм до номер 50
каазвам го защото и в коментарите всички наблегнаха не на това,че такива жени не струват, а че поддръжката им е скъпа. Някой по - горе дори направи сравнение с ферари, т.е едва ли не това са някакви топ жени, които всеки иска,но не може да си позволи. Проочети отново коментарите и ще се съгласиш с мен.

60.   Авторе, ти си пълен балък. За едното бодване плащаш луди пари на една общо взето използвачка. Жена съм. Много си глупав, че чак й като ти изпърхат с мигли два пъти даваш “заеми” от по 5к на родителите й, а сте заедно от 3 месеца?!?

61.   Аз сама си поемам всичко, като гледам някоикак ги глезят сериозно се замислям дали не е време да сменя мъжа. Натъжава ме фактът, че моя приятел не предлага да плати поне по някой път сметката, не заради парите, а просто ей така да се почувствам жена.

62.   Разни хора, разни идеали, както е казал Алеко. Лично аз не приемам и двете крайности - да се харчи неразумно и без мярка, както и стиснатост като при номер 7.

63.   Авторът до номер 49: Аз на 36, тя на 27.
Поздрави.

64.   Авторът е паднал толкова ниско с темата си, че няма накъде повече.
Големите сметкаджии винаги остават сами, да го знаете.

65.   Числата, които до тук си написал
- 1500 лв. вечери през първия месец, след това по 1000 за следващите 3 м. = 4500 лв. за 4 месеца
- 800 лв телефон
- 2000 лв. екскурзия Гърция
- 2500 лв. кола
- 3000 лв. огърлици, бижута
- 5000 лв. заем, който вероятно никога няма да си върнеш

Това прави 17 800 лв. за 4 месеца или по 4450 лв. средно на месец, които си дал за тази мацка. Евала, че можеш да си го позволиш, но според мен това лудост. Тази жена е с теб само заради парите ти.

Огледай се, има супер яки и свестни мацки, за които можеш да се грижиш и глезиш и накрая ще ти остават пари за черни дни, когато я останеш без работа, я нещо друго недай си боже със здравето изскочи.

66.   От това което си написал в ком.38 събрах посочените от теб суми и наистина е около 15,000. Ами за толкова пари аз щях да изчукам най-малкото 100 различни момичета и без да си губя времето с тях за други неща. Но явно ти си доста аджамия с младите момичета, а те са толкова лесни, но трябва да знаеш как да ги омагьосваш. Не всеки има тази дарба.

67.   Авторе оня с примера за колите съм сега като прочетох какво къде си дал ми се струва че си си взел голф а наливаш в него луди пари с надеждата някога да стане нещо по добро от него ама той само си остарява.
Взел си дъщеря на родители които нямат 5 хил да си направят ремонт, за три месеца си хвърлил по нея над 10 хил, но нито ти нито някой от коментиращите разбира, защо си го направил.

68.   Мъж съм, но номер 52 е прав/а. Това е още едно доказателство как ходенето на проститутки изкривява съзнанието. Просто автора е свикнал да си плаща за секс. Тя като не му е вързала в самото начало, той естествено вдигнал цената сам. Той от ходене по проститутки вече е развил подсъзнателен усет към жени, правещи секс за пари, каквато на практика е "приятелката" му. На него вече му е чуждо чисто човешкото непринудено отношение и всичко в неговото съзнание се свежда до придобивки и секс на среща и точно така е подходил и такава си е намерил.

Като се замислиш, нищо неестествено няма в ситуацията - той си търси такива и си е свикнал да си плаща, тя пък си прави секс за пари и точно такива мъже привлича. Нали ви е ясно, че ако дори единия от тях не беше такъв, никога нямаше да се стигне до подобна лудост - 15-20 бона за 3 месеца и използвачество. Общо взето - търкулнало се гърнето и си намерило похлупака.

Между другото на никого ли не му направи впечатление, че родителите на момичето също нямат проблем с това да използват путката на дъщеря си като разменна монета? Правете си извода колко и е възпитанието и кой я е възпитал. На мен би ми било некомфортно да приема "заем" (и то не малка сума) от двумесечния приятел на дъщеря ми. Ако са от дълго време заедно или семейство, може и ще си го върна, но при това положение и те изглеждат като използвачи. И аз съм давал заем на тъща си и съм взимал от нея, но все пак с дъщеря и сме женени с деца.

69.   59, аз не смятам, че тя е топ жена, така че не важи за мъжете по принцип. Но да, сигурно има и мъже, които смятат такива жени за топ, стига да можеш да си ги позволиш. Както има и жени, смятащи фитнес батките с БМВ и лош поглед за готини.

70.   32, да, има мъже, които са минало по този - не са попаднали на свестни жени и предпочитат да си плащат за секса и да не се занимават с глупости. Но тук въпроса е като с кокошката и яйцето. Дали повечето жени не струват или повечето мъже такива жени ги привличат. Според мен е по-малко и от двете. Защото ако се замислиш, ако в едно общество жените не струват, много е вероятно и мъжете да не струват и обратно. Мисълта ми е, че можеш да се замислиш дали пък и ти нямаш някаква вина. Защото цял живот на проститутки да караш, пак не е решение. Да, решение е за секса донякъде, но нали ти е ясно, че и 1000 простутки не могат да заместят един качествен партньор. Дори и в секса не могат, защото едно е да го правиш с проститутка, която го прави по задължение, друго е с жена, която те иска заради самия теб и те обича.

Не ме разбирай погрешно, аз напълно те разбирам и не съдя, но просто искам да те накарам да се замислиш.

71.   68, прави впечатление, разбира се. Има и бедни хора, но с достойнство, които не биха приели такъв заем, дори да им е супер належащо. Идеята да я пробваш, че нямаш пари хич не е лоша. И веднага е ясно какво ще стане - ще си врътне задника, взимайки със себе си и нов телефон, и огърлица, и заем. 100 на 100 не е и някоя неземна красавица.

72.   Ще ти кажа колко пръскам за приятелките си. За празника Свети Влентин, бях в супер макета и чаках да платя на касата. Покупките ми на лентата бяха една червена роза в целофан и пакет презервативи. Зад мен бяха две млади жени и чух как едната шушукаше на другата; "Тоя се е порязъл... Поне да и беше взел и кутия с шоколадови бонбони. "

73.   Вие осъдихте само половинката на автора. Но какъв човек е той? Забавен ли е, отговорен ли е, интелигентен ли е? При тези качества първо на първо, той нямаше да стине чисто от социалната си среда до такъв тип момиче/жена. Във връзките и взаимоотноешнията всичко е взимане-даване. Във вашия случай тя взима пари, ти от нея секс. И излиза, че и двамата май нямате друго за даване, или че поне към момента не сте се усетили, че ако искате друго да получите друго ще трябва и да дадете. Има взаимоотношения, в които единия прави жестове, обажда се, прави изненади, символични подаръци, а другия върши домакинските задължения в знак на това. Но тези неща пак са разменна единица. Хората са два типа-взимащи и даващи. На теб в случая ти се струва, че даваш повече, но всъщност това са просто пари, само зареди които някоя друга жена даже и на вечеря не би излезнала с теб. Във взимането и даването трябва да има баланс. Едно нормално отношение на един мъж към жена е подаряване на цветя два-три пъти в месеца, приготвяне на закуска, взимане от работа, 50 лева разходи за посещение на заведение, където ще бъде нейн любим изпълнител, и всичко това с много страст. Съответно жената поддържа до някаква степен домакинството, прави жестове от същия тип и показва загриженост, като подкрепя мъжа до нея. Разходите при едни семейни начала трябва да порпорционално на възнаграждението на двамата човека. Ако тя взима 1000, а ти 10 000, и очакваш да идва с теб на вечери с фирмени партньори.. накрая очаквай и да и останат пари за ток, хаха. Но тя винаги може да се реваншира само с присъствието си в живота ти. Такива глезотии пред магазините са адски глупави, една жена трябва да работи и да се грижи за себе си, дори дохода й да е 300 лева. За сметките, ако заплатите ви са сходни като сума-делите. В твоя случай, авторе, пак е добре ако това искаш с живота, красива, сексуална, и представителна госпожица. Това ти дава тя. Ти на нея пари, и сте квит. Ако търсиш любов, или поне нещо наподобяващо на нея, трябва да потърсиш малко повече дълбочина от момиче, което си събува скъпото бельо за двойно по-скъп телефон.

74.   Номер 20, остава ти сега да намериш и някоя, на която да платиш да ти роди деца и си готов. Ама после и да ти ги гледа.

75.   Добре, а тя харчи ли пари, за да ти се хареса? За козметик, кола маска, кремове, бельо, фризьор, маникюр, педикюр, грим, секси дрешки и обувки? Или си хваща косата на опашка, тегли си един бръснач и обува гуменки? Щото изброеното си е разход също, а го очаквате от нас да е налице.

77.   75 Една жена и без грим и маникюр може да е хубава . Мъжете маникюр не гледат , освен ако е протрит лака само биха забелязали .
А всички мъже ли си падат само по нагримирани мадами ?

78.   Жена съм. Прочетох историята ти и коментарите, особено тези на мъжете.. Все съм се чудила как така едновременно нямате проблеми да си "викнете" някоя, че и разпалено после коментирате колко било "яко", не ви пречат там разходите, даже за някои явно е и начин на живот.. И в същото време, ако се поохарчите за половинката си - ауууу, каква меркантилна жена, какъв ужас, какво жестоко прецакване... Да сравним за неразбралите - първата ти дава само секс, следи си стриктно времето, освен с теб, днес е била с още 10 мъже, най-вероятно симулира с всички, а може и болести да лепнеш.. Втората е с теб, защото е видяла нещо, заради което си заслужаваш, дава любов, инвестира години от живота си, грижи се за теб като си болен, вкъщи поне половината домакинска работа е за нея след работния ден, най-вероятно и тя работи, за да се гордееш с нея, а и да не те натоварва с разходи, ражда ти едно-две-три деца и от грижи се амортизира двойно.. И вие, мъже, смятате, че малко ви е дала и сте се охарчили с парите за кино, вечеря, парфюмче, дрешка??? Не ви е ли е малко неудобно? Кола след 3-месечна връзка и аз считам за прекалено, както и изцяло поета екскурзия някъде си, но такава жена сте искали, такава сте взели, нали? В една съседна тема тук пък мъжлето се сетило да си поиска обратно средствата, похарчени по бившата.. И съм забелязала, че не мъжете с ниски доходи са особено и грозно стиснати, а точно такива с добър стандарт, от които очакваш поне друго мислене и отношение. Ето, аз не искам кола или телефон и обичам също да глезя, приемам плащането на сметки и подаръци като жестове на обич и внимание, а не прецакване на другарчето. И пак съм се нагледала на образи и номерца. Съжалявам, но стиснат мъж не приемам и за приятел, а какво остава за партньор в живота. Не може аз да си посветя живота на някого и да съм с него в добро и зло, да не изневерявам, да го подкрепям и... насреща си да имам консуматор. Като са ви по-скъпи паричките - не губете времето на жените, живейте си сами и не вгорчавайте чуждия живот. И после не се чудете къде са истинските жени и защо има само "мъжкарани".

79.   Кон да ви клати всичките!
Какво значение има колко пари харчите, важното е да идва от сърцето. Само за златотъсачките гювеча е важен.

80.   Стигнеш ли дотам един мъж да те издържа било то любовник или мъж пиши се боклук.

81.   По мен никой нищо не харчи. Не обичам да ми дават материални нещица. Това ме кара да се чувствам като просякиня. Едва ли не нямам пари и от съжаление ми дават.
Не, благодаря. Такъв живот не е за мен. Каквото ми трябва си го купувам (дрехи, обувки, телефони, козметика), а останалото, което ми е необходимо, но не мога да си купя, търся у другите (любов, внимание, подкрепа, уважение, приятелство).
Не е никак трудно да направиш една жена щастлива. Стига ѝ само да си честен с нея, верен, любвеобилен, грижовен и да си до нея - винаги. Не е толкова много, нали?

Ж, 22

82.   Жена съм. Авторът наистина няма опит с жените, на 36 е и най-вероятно е поредният програмист. Наистина залюхана история. Точно така е станало - има сбъркана представа за една връзка, какво даваш и какво би трябвало да получаваш в нея, какво искаш от човека до себе си и най-вече какво не искаш. Тези неща обаче идват само с опита, който той на цели 36 г. няма.

83.   Всичко си е до човек и недейте да генерализирате. Имам 27 годишен брак три години преди това гаджета със съпруга ми. Той ми е студентска любов. Още тогава ми каза, че за него е обидно да си делим сметките. Той поемаше всичко. Това продължи и след като се оженихме. Моята заплати си оставяше за мен и не се интересуваше от нея. Не умее да ми прави подаръци, дава ми пари да си купя нещо. Така е и до днес. Така прави и с децата ни. Две наши деца сме отгледали и още две на моя първа братовчедка, която загина с мъжа си. Децата им бяха малки на 5 и 7 години. Не сме ги осиновявали бяхме им настойници и попечители. Ние ги приемаме като свой. Една стотинка не сме пипнали от средствата, които им се полагат всичко се спестяваше, за да имат като порастнат.

84.   Около 35000 EU годишно, без да броя храна и битови разходи. Това са само за подаръци.

85.   Когато бях млад и глупав плащах за моята бивша като живяхме заедно. Сметки, автомобил, солариуми, маниюри, джобни за работа, ремонт на апартамента. От толкова плащане познай какъв е резултата?
Моят съвет към всички е да спрете да плащате за желанията на вашите гаджета. Плащайте само от общия бюджет. Жената ще свикне и след време ще ви зареже, когато животът ѝ поднесе по-заможния господин на пътя ѝ.
Имам случай с един приятел. Наскоро се раздели с приятелката си, но преди това беше платил екскурзия, която предстоеше до екзотична дестинация. Сега той няма да си види парите обратно, а бившата му приятелка ще ходи с новия си тъпкач до тази дестинация безплатно. Голям мъж бил, че плащал ХА ХА ХА.

86.   Момче, каква кола и телефон на приятелка, която имаш от 3 несеца ще купуваш? Кола се купува на съпруга, а телефон може и на пруятелка, но след 1, 5- 2 години връзка.

87.   6, скъпа ти е поддръжката. Нормално по празници да получиш само едно цвете. Че и нагла и колата да ти поддържат. Оставяш горчив вкус в устата.

88.   14, сандвичите в Събуей не са 2 от 200, но ти тъй като не си работеща и скоро няма да проработиш, няма как да го разбереш.

89.   Мен чуждите неща не ме влекат. Но и никой не трябва да ми държи сметка за какво си харча аз парите. Не съм нито от пушачките, нито от пиячките, нито от най-ящните. Тоест като си платя месечните сметки по-голямата част от останалото мога да го изхарча за дрехи и козметични процедури. Или да си купя нов телефон, таблет или смарт часовник. И след това мога да си карам на хляб и лютеница. Не обичам дори шоколади и подобни неща. Ако някой иска нещо специално ще трябва да се бръкне той. И пак в ресторанта аз ще си хрупам цяла вечер една салата. Храната ми е на последно място по важност. Това за "мъжете" броящи залъците на жената.
За екскурзиите същата работа. Не държа на тях, но мъжът предложи ли трябва да поеме всички разходи по нея. Не да предлага и "дай половината" - ако е така директно да заминава сам и да не се връща.

90.   Имам поглед над нещата, една жена така все излизаше евтино на приятеля си, случайно той да не се охарчи, че нямал пари. Той отиде на малко по-добре платена работа. Роди им се дете и се наложи жената 3-та година, която е неплатена да остане по майчинство, понеже детето не е прието в ясла, а мъжът казва "пари за частна ясла няма откъде да извадим". И в момента тази жена майка й й дава някой лев да има в себе си, мъжът й не в тази една година. Изводът е - не бъдете скромни и все разбиращи мъжа, защото когато сте в нужда той ще ви се е качил на главата. Давам пример, в който не става въпрос жената да е меркантилна, даже тя е излизала евтино навремето на мъжа си, за да го разбира, но когато тя е в труден момент мъжа й не дава тя да има едни 150 лева на месец, които навремето е давал за да си ходи по проститутки в тяхната връзка, докато тя си е взимала най-евтиното кафе в заведението без мляко и сметана "за да го разбере", че той се жали, че няма пари. Не жалете мъжете, една голяма част от тях жалят, че нямат пари, но дават много повече по проститутки, за да ви изневеряват или на трудоспособните си родители зад гърба ви, докато имате малко дете и сте в труден момент.

91.   Бившият ми много се пазеше да не харчи нищо за мен, после и за детето ни, това напълно ме отврати от него, накрая нито му исках пари, ни него. Сега на мъжът ми му е кеф да покрива повечето неща, защото е така разбира нещата и го може, аз пък не се възползвам, като невидяла, така че участвам и си ни е много добре.

51-89 от 89