Странно държание
Здравейте. От два месеца съм във връзка с един мъж и искам да споделя нещо, което ме озадачава. Как звучи това да се пегърнете и след това ти да му кажеш "липсваше ми", а той да отговори с " Тогава защо не ме прегръщаше по-продължително? " Друго нещо, да го питаш как е и какво прави, да смените за малко темата и после да ти каже "няма ли да ме питаш как съм, това онова? " Също така ми каза, че той винаги се стараел да се облича добре и хубаво, и не че аз съм се обличала лошо, но не било различно..
На какво се дължи това според вас?

Коментари

1.   Това се дължи евентуално нс комплекси някакви, така ми изглежда. Може би в предишни негови връзки не е получавал достатъчно внимание, или пък е пт лигавите.
Някой хора наистина се обличат ужасно, не съчетават добре цветовете, обличат неподходящи за тяхната фигура дрехи. Не всеки може

2.   Това е психопат и енергиен вампир. Заплиташ се бавно и сигурно в гъста паяжина и е въпрос на време да си изпатиш много!
Нормалните хора не говорят така. Обичащите хора - съвсем.
Сменяй го и не търси обяснение за всичко казано - повярвай ми, някои неща не ти трябва да ги знаеш, камо ли да ги преживееш. Токсична връзка не ти е нужна, търси човек с когото да ти е естествено приятно и да не си задаваш подобни въпроси.

3.   Звучи ми като да си попаднала във връзка с човек, който е пасивно-агресивен с теб. Не мога да ти казвам как да си живееш живота, но има риск тази връзка да те изцеди. В момента се чудиш, може би се ядосваш или натъжаваш, но с течение на времето ще става по-зле... ще започнеш да вярваш, че не се обличаш добре, че не му даваш достатъчно любов и внимание, че си недостатъчна, недобра и така нататък. Един вид самочувствието ти може да се срине. Не е задължително да се случи, но е много вероятно.

4.   Звучи като комплексиран тип с извънредно богат вътрешен живот. Той си разиграва в главата някакви филми, има във въображението си супер конкретни представи и очаквания към жената до себе си и само седи, сравнява и пише черни точки, когато нещо в действителността не се разиграе като в главата му. Поведението и коментарите му са неприемливи и дори леко агресивни. Недоволен е от теб заради нещо случващо се изцяло във въображението му и дори си позволява да те държи отговорна и да натяква. Не е ОК и още на втория месец да критикува "деликатно" външния ти вид - това не е човек, който е влюбен. Може би те сравнява с предишни неуспешни връзки или с жени, които са се отнесли зле към него. Сигурно го е страх от отхвърляне, но не е прав още в такъв ранен етап от връзката ви да се държи с теб така. Това е човек пълен догоре с претенции, подозрения, страхове, очаквания и накрая ти ще си му виновна за всичко.

5.   Тези типове са ми познати. Бягай, бягай надалеч, преди да те е съсипал, защото повярвай ми ще те съсипе. Ниска лична оценка, желае да бъде забелязван.
Ще стане много зле, махай се от този вампирец.

6.   Какво му е странното в поведението, най обикновен разговор, с намеци, че не получава достатъчно внимание. А комплексарите веднага дават съвети - бягай, на големи психолози се правят. Авторката не уточнява възрастта си, явно е още млада и неопитна в подобни връзки и затова е изненадана. Младите са обикновено разсеяни и подобни разговори са допустими. На тази възраст по добре говорете с телата си, а не с думи. Само делата са най искрени.