На жените трябва да се даде шанс!
Тая вечер си изгледах мача и останах приятно изненадан, че бяха поканили жена в коментарното студио. По принцип канят Вили Вуцов, Владо Манчев и т.н., все личности вряли и кипяли във футбола, знаят всичко за играта до най-малкия детайл, докато това момиче очевидно беше притеснено, но все пак се зарадвах. То в началото всеки се притеснява. Еми друго си е, замислих се, брейй колко добре ще е утре на работа да съм заобиколен само от жени. Честно, не ги разбирам хората които мислят, че мястото на жената е в кухнята. Мястото им е навсякъде около нас. Даже в армията. Представям си утре да ме нападне армия от жени...май ще стана феминист. Не разбирам хората които ги е страх от феминистките. Може би са прекалено комплексирани и страхливи. Знаете ли, че в Иран е забранено на жените да ходят на мач??? Е, беше, тази година разрешиха. Напредък! В Саудитска Арабия пък тази година за пръв път им разрешили да имат шофьорска книжка. Една от държавите които са най-напред с правата на жените е България. Това обаче често остава недооценено, защото на пръв поглед се показва образа на бай Ганьо. Една тънка подробност е, че бай Ганьо всъщност е сърбин, но както и да е...

Коментари

1.   Не разбирам за какво е темата...
Коментаторите на мача (мъже или жени) са били там защото са ЕКСПЕРТИ ПО ТЕМАТА а не заради това дето имат между краката!!!

Поне за едно си прав - в България границите между половете са изравнени, но не защото сме големи феминисти ами защото сме били били социалистическа държава която не прави разлика между физически изправните биологични единици дето могат да поладат труд.

2.   Е, най-накрая да прочета нещо от мъж с мозък. Сърдечно те поздравявам! Може би има надежда за България...

3.   Има тук една женица, която дрънка глупости и постоянно нарича мъжете "ганьо" с което издава собствената си простащина. Ти ли си? Що за тъпа тема? На феминистки да дадем шанс, никакъв шанс! (pun intended)

4.   Личи си, че не си бил в Армията. Винаги е била мъжки клуб и точка. Това не значи, че те не могат да се справят с някои от мъжките неща там, а че когато съставът не е хомогенен, управлението е много по-трудно - и социално и физически -и започва снижаването на подготовката , за да могат мадамите да проврат крак през вратата. Те лятото пускат парното в офисите, ти мислиш да ги изкараш на минус 20 в снега...

5.   Номер 4, колкото и да се тръшкаш и колкото точки да слагаш, армията никога не е била само мъжки клуб, а още по-никога няма да бъде. С всяка изминала година расте броят на жените, постъпващи в армиите. Не само у нас, а в световен мащаб.

6.   Много глупава тема, страшно глупава. Никой не е забранявал жени да коментират футболни теми, просто сред тях има по-малко желаещи и т.н. Намери друг начин да се направиш на толерантен. Писна ми от безсмислени теми. В стил:"не искам връзка, това нормално ли е?".

7.   Не съди за нашите войнички по „Редник Джейн“ или по Израел. Нашите са в казармата главно заради редовната заплата, по-ранна пенсия, неплащане на лични осигуровки и ползване на майчинствата. То момчетата вече не стават за войници, камо ли жените. Армията ни е пълна смешка. Физически жените не могат да вършат всякакъв труд, заплатите на много места са по-ниски. Това, че някаква коментирала мач, не значи, че са решени проблемите на жените.

8.   6, а ако се пусне тема "Мястото на жената е в кухнята" ще я дефинираш ли пак като безсмислена, или напротив?

Иначе и на мен са ми писнали някои теми, но модераторите решават какво да се пуска, така че като ще мрънкаш поне се обръщай специално към тях.

9.   до 5
Армията до 1988 г си беше мъжки клуб, тогава приеха първия випуск жени във Военното училище в Търново. Неуспешен експеримент. Изпожениха се още преди да завършат. Онези с кариерни амбиции преспаха с половината Генерален щаб като завършиха и бойно поделение не видяха, освен една, дето отиде на гурбет /мисия/. Това, че са пуснали жените в армията не означава, че армията е станала по-силна, просто запълват дупки. Израел и Корея са изключение, останалите силни армии по света се базират на мъже и добра военна техника. Това е като с всичко друго по света - жените имат достъп до инженерно образование, ама не се пребиват да влизат, защото се иска учене и се носи отговорност, не е като да се занимаваш с глупости като психология и педагогика. Турция, Русия, Германия - все мощни военни машини. Изключение е Америка, но там войната се базира на техника, а не на жива сила и затова е все едно кой натиска копчетата. В компютрите, архитектурата, машиностроенето на жените е даден шанс, какъвто за мъжете няма, но като гледам, няма наплив от жени за тези специалности. Възможности има, ама си е друго да искаш специално отношение само защото си жена... Авторчето, като иска да дава шанс на жените, да отговори защо при едно и също престъпление тях ги осъждат на по-малко.

10.   до 8
Мястото на жената е там, където е постигнала да бъде с труд и талант. Утре какво да очакваме - задължителни състезания по художествена гимнастика за мъже ?! Или олимпийски игри смесени отбори - състезание по бокс между мъж и жена ? Има си биологични ограничения, понеже се спомена Армията, тя е едно от тях. Утре , ако ми отвлекат детето терористи въобще не искам да има жена в екипа по освобождаването, колкото и да е била амбициозна. Искам корави и зли копелета, готови да убиват в името на нещо. Прав е 7, че надушиха благините в армията жените и юруш на маслините.

11.   Точно обратното, номер 5, колкото и жени да влязат в армията, тя ще си е винаги мъжки клуб, независимо какво казва Космополитън по въпроса. Но за да ме разбереш, трябва да си била там.

12.   Ама тая армия дето я сънуваш, униформите им са камуфлажни прашка и монокини, нали? Целите в кал, тичат към теб на забавен каданс и се препъват една в друга, пък като са на земята се борят една с друга коя да продължи. Ти чакаш с един маркуч в ръка, за да си готов да ги отмиеш целите.

Играч си ти... само и историята да не беше плод на тролски мозък.

Братан.

13.   Аз пък мисля че ти си същия с темите против "феминистките", само че споровете там се изчерпаха и почна наново с обратната плоча! Супер си предсказуем и тъп, как не ти писна да спориш за тъпотии и да търсиш да предизвикваш спорове мъже срещу жени, вече мисля че серизно не си добре! За какво да сме давали шанс на жените те си го дават сами и правят каквото ги интересува. В армията също са много добри, виж тюркските жени които се бият срещу ИДИЛ и много млади са рамо до рамо с мъжете, и ранени продължавот да се бият! Аз съм виждал и жени в ММА които се бият като мъже. Темата ти е безсмилена, и тия "феминистки" са ти само в главата, от които си се побъкал. Даже някакъв ислямски лидер е бил казал, че земята не е свободна, ако жените там не са свободни.

14.   Мястото на жената е под мъжа, до люлката и край тенджерите. Така е било през хилядолетията, затова са просъществували държавите тогава. А сега феминизма съсипва бавно, но сигурно всичко, до което се допре.

15.   Пич, искам да си зададеш само един единствен въпрос и да помислиш върху него:
В кои държави има най-голям прираст на населението и защо?
Там феминизъм ли е, и жените навсякъде ли са?
Ако един ден решиш, че искаш да раждаш - обади ми се, ще ме отмениш като жена...

16.   Да! Не гейовете и на негрите също...
Но въпросът е - кой им е взел шанса и взимал им ли го е някой изобщо?
Май обичаме да вдигаме пушилки, без да имаме никакви основания за това, а?

17.   Напълно съм съгласна с номер 14. Ако мъжът купи къщата, леглото, завивките и осигури отоплението, аз няма да си подам носа навън и денонощно ще съм под своя господар и повелител, стига да иска. Ако набави храната и облеклото за мен и за онова нещо, което врещи в люлката, ще си седя до въпросната люлка с удоволствие. Същото е и с тенджерите - купува дом, печка и тенджери, носи и продукти, които да сложа в тях, и аз танцувам по цял ден щастливо около огъня. Никакъв проблем от моя страна. Но! През кои "хилядолетия" мъжете са се нанасяли в къщата на жената, наричали са я "златотърсачка", ако не си плати сама обяда, гледали са я в ръцете като се прибере с торбите след работа, харчели са й заплатата, зарязвали са я с "онова в люлката" и са имали претенции, ако от умора дреме, докато е "под мъжа"?
Не феминизмът съсипва всичко, съсипва го феминизирането на мъжете. Аз нямам нито една приятелка, която да не е ПРИНУДЕНА от обстоятелствата да работи. Не да работи заради социалната реализация, а за оцеляването на цялото семейство.
Тази вечер с мъжа ми имахме такъв разговор. Боледувам от доста месеци и нямам време да отида на лекар. Нещата се влошават от ден на ден. Е, той ме пита: "Ти кога най-после ще се погрижиш за себе си?" "Когато ти пораснеш" - отвръщам. Защото моя е задачата да осигуря парите за месеца, моя е отговорността сметките да са платени, къщата да е поддържана и в тенджерата да има храна. Ако постъпя в болница, великият господар и повелител буквално ще умре от глад. И затова отлагам. Коремът и стомахът ми са подути като на бременна в седмия месец жена и от половин година не мога да спя от болки, а продължавам да работя на три места защото вече пет години издържам и себе си, и съпруга си. Сега научавам тук от господинчото под номер 14, че това мъчение е защото съм "феминистка".
Мислиш ли, 14, че ако мъжът ми ми каже: "Осигурил съм достатъчно пари, иди се лекувай, не мисли за сметките, погрижил съм се..." аз ще откажа? Но нямам нито един лев заделен, а здравната каса не покрива всичко. И кой кого "съсипва бавно, но сигурно", моля? Не можете един чифт чорапи да си купите, великите мъже, асте тръгнали акъл да раздавате, че и претенции да имате.

19.   До номер 4, армията мъжки клуб? А армията няма делене на мъже и жени! Аз работя в арнията! Ж23

20.   Глупости говорите за армията и че нямало място за жените там. Армията гос'да е комплексна структура в която участват всевъзможни елементи с различни способности. Армията не е и не бива да се бърка с ВАС - кашиците. В армията участват животни(делфини, кучета... гълъби) дори. Това, че тежката работа и мръзненето са квалифицирани от на мъжете като къртовски и непосилен труд не е нищо друго освен комплексарщина. Войните се решават на масата(не, не кръчмарската маса и не в дискотеката), а жените играят ключови роли както в логистиката (една армия не е армия без логистика - справка Наполеон, Хитлер... ), така и в продоволствието, производството, шпионаж и др. Това, че жените са по-слаби физически и имат различна гледна точка, не ги прави по-малко оцеляващи и приспособими от мъжете. А в модерното общество където функциите на семейството са поети от държавата жените трябва да са повече от всякога наравно с нас мъжете. Сори мужици с косми по гърдите като телена мрежа, ама в днешно време вие сте изчезващ вид. А на война като на война. В днешните времена, бойното поле е преместено във виртуалното пространство. А добре окопалия се кашик, често в реалността бива изненадан от дрон летящ на 10 км над него и управляван на хиляди километри от... жена.

23.   Изравнени са вече ролите между мъжа и жената, защото сега масово жената е тази, която работи, за да изхранва постоянно мрънкащия и лежащ на кревата "мъжкар". Тя е тази, която се грижи за децата, ако стане нещо, тя е тази, която работи на 3 места, за да може да осигури на семейството си нормалните неща. За съжаление това става нещо масово, но ние жените сме си виновни. С това поведение приучаваме и синовете си и така... Иначе мисля че нормалната жена не е това, познато ни от разказите преди 100 години. Мъжът и жената са партньори, помагат си и вършат всичко заедно. Това е смисъла.

24.   Моята дъщеря е в армията-отскоро,завърши Военен университет.Не бях кой знае колко съгласна с избора и,но вече мирясах.То като се замислиш при толкова мъже дето си скубят веждите и епилират краката някои жени ще се окажат по-мъже от тях.

25.   Номер 14, такива като теб създават проблемите. Търсиш прости обяснения на сложни проблеми. Мястото на жената е до мъжа, а на мъжа до жената. Под каква точно форма решават само двамата. Номер 8, не няма да я дефинирам като безсмислена, а като отвратително безсмислена. Според това което съм написал по-горе вероятно се досещаш защо.

26.   № 20 - ти в армията ли си? В колко битки взе участие? Колко пъти бяга 20 км с пълно бойно снаряжение? Или тези палаври ги знаеш от книжките и филмите? Говорим ти за българската армия, човеко. не за Междузвездни войни.

27.   До 17. Написаното от теб няма нищо общо с темата. Ти не си феминистка, а мазохистка. А пък мъжът ти е готованец и пет пари не дава за теб.

28.   Номер 17 - от цялата тема единствено твоя постинг ми направи впечатление. Моля те, моля те, иди на лекар, защото това, което описваш може и да е киста и да се налага операция. Остави го да погладува твоя готованин и си влез в болница, ако се налага - ако се случи нещо лошо с теб, ще му е по-зле отколкото ако те няма за седмица-две, нали?

Иначе абсолютно правилно разсъждаваш - проблемът в днешни дни не е, че жените са се феминизирали, а че мъжете не са в състояние да изпълняват традиционната си роля. От жените съответно се очаква да влизат в ролята на мъж, на жена, на майка и на какво ли не. От една страна има смазващ социален натиск да работят и да се справят добре - иначе се гледа на тях като на паразити, използвачки, златотърсачки, боклуци... От друга страна, защо се бутат да заемат мястото на мъжете, защо не си изпълняват женската роля, натискат се да правят кариера вместо да се грижат за дома, не раждат повече деца и подобни.
Е, на кого да угоди първо една жена, уважаеми коментиращи? Какво искате в крайна сметка от жените?