Мъже, замисляте ли се за това?
Темата ми е породена от един разговор с приятеля ми нааскоро, в който той каза, че няма да му е интересна жена, която не работи и е домакиня. Това ме накара да се замисля давате ли си сметка мъжете какво значи една жена и дда работи и да домакинства, защото поне в България това правим 80 процента от жените.
Това значи не само да работиш същите часове като мъжа си, но като се прибереш и да напазаруваш, да сготвиш, да си измиеш след това, да обърнеш внимание и на децата, разбира се и на мъжа си и евентуално ако ти остане време и на себе си. Ние все още нямаме деца и той много ми помага, но все пак не мога да го пратя да напазарува защото или влиза за едно и излиза с пет неща или купува най - скъпото. Да готви не може, така че и това правя аз. Всяка вечер сядам да почивам около два часа след като съм се прибрала от работа, донякъде това е и защото се старая да спортувам поне половин час на ден. Ако имахме и деца това значи, че ангажиментите ми ще приключат реално когато заспя, защото съм наясно, че мъжа си очаква и секса. И в един семеен живот, когато жената е натоварена със сто неща в доста от случаите или мъжа й се заглежда по някоя без ангажименти и неуморена от задължения, или пък кротува паасивен и кротък на дивана, докато жена му изнемогва да съчетава и кариера и дом. При един евентуален крах в. отношенията децата отново остават с майката, а мъжа отново е освободен от ангажимент. Също така в. повечето професии заради майчинството, отсъствия заради детето и т. н жените са и финансово ощетени. Не напразно започват да раждат все по - късно. На всяко. интервю питат имате ли деца.
Та, темата ми не е да се заяждам с мъжете. Знам, че много от тях помагат доколкото могат на жените си. Просто искам поне малко да ви покажа какви жертви прави една жена в името на семейството и че би оценила всеки малък жест от вас. Не е нужно да е нещо материално. Изключвам всички кифли, материалистки и т. н които стават все повече, . Говоря за средностатистическата жена у нас, защото в много страни жените масово не работят. Изключително трудно е жената да е сто процента и на работа, и като домакиня, и като съпруга - да не забравяме, че трябва и да е красива, нали? Оценявайте жена си ако е такава!

Коментари

51-56 от 56

54.   47, не всички мъже разбират от техника, да не говорим за по специфична такава.
Обикновено се вика майстор. И бойлер/климатик/печки и т. н. не се развалят всеки ден. В годината 1-2 я се случи, я не.
А новите такива имат 2 годишна гаранция.
Кола-по същия начин-дава се на сервиз. Но дори и мъжът да разбира и да я оправи, кола не се чупи всеки ден.
Всички тези неща не се случват ежедневно, затова не се споменават. Не се омаловажава труда на другия(в някои случаи просто телефонно обаждане, за да дойде техникът).
Но от 365 дни в годината да си заангажиран 2 седмици с такива поправки, а останалите 351 дни да си чоплиш носа и да чакаш нещо "да се счупи", и да не пипнеш друга домакинска работа в къщи, си е егоизъм без значение от кой точно е проявен.
А по принцип ми е странно мъж да чака на жена му да му купи личните тоалетните принадлежности. Хайде случило се веднъж-не забелязал, че е свършило нещо, жена му на пазар, звъни й да му купи. Ама всеки път като малко дете да чака за всичко "на мама", странно ми е.

55.   Боже, колко много гнусни мъже има в темата.
Щом домакинската работа ви се вижда толкова малко, защо не почнете вие да я вършите всичката?
Нали е много лесно и време не отнема, а?

56.   Номер 42, аз съм номер 38. Има разлика между женски задължения и това да изпикаваш мъжа си в тоалетната, образно казано. Авторката споменава работа, чистене, готвене, пране, чисто женските задължения и два часа почивка на това отгоре. Тежко й е. И да, геройство е да ходиш на работа, да си изчистиш дома, дрехите да са ти чисти и подредени, да не се оплакваш и това наравно с всичко останало. Много жени не го умеят, а и не искат. Ти накъде наклони темата - до изпикаването на мъжа ти в кенефа. Не бъркай двете неща. Едното е прищявка при това не твоя, другото поне на мен ми носи удоволствие като гледам дома си подреден.
И да, и аз ходя като ми се изкрещи от другата стая, мило къде ми е хавлията, първо защото аз подреждам дрехите след пране и второ това е мъж и съм наясно, че и 100 пъти да повторя къде съм сложила хавлията, той информацията, която не го интересува няма да попие. Колкото по-малко излишна информация, толкова по-добре.
Доста мъже се опитаха да обяснят своята гледна точка и са много прави. Моят казва така, ти може да чистиш един час ситрин и един час вечер, но и на мен ми отнема време да те заведа до работа и да те взема. Да не споменавам, че върши нещо вкъщи и аз го прекъсвам, за да дойде да ме вземе. А ако попадне в задръстване, времето се удвоява. Онзи ден излизам да простирам на терасата, нещо се движи бясно и се сви в единия ъгъл. Специално го събудих, дойде за десет секунди, хвана гълъба и го пусна. Да, техниката рядко се разваля, но ако се случи, пак е той. Преди две години купих грамофон за подарък на майка ми и не бях наясно. Оказа се, че трябва доста неща да се купят към него, за да тръгне, до ден днешен ми се натяква, първо да питам преди да купя.
Понякога ние жените просто не виждаме по-далече от носа си.

57.   51, поредният кух коментар, които пишеш. Нищо съществено не казваш в нито един от коментарите ти. Твоите "аргументи" са безпочвени нападки към мен и твои предположения и мисли, които ги представяш като "факти".

58.   53, кои са "погрешните статистики"?
И двамата цитираме националния статистически институт.
И не си затварям очите за сивата икономика, но ти в първия си коментар твърдеше, че едва ли не икономиката за работата на жените е " на светло", а мъжете в сивия сектор.Глупаво е, защото положението е такова, че ако може , голям процент от работодателите биха пуснали и мъже, и жени без трудов договор.
Сега , специално за трудовите договори ги затегнаха нещата, но масово през 90-те години не се пускаше трудов договор и на мъже , и на жени.
А в момента голям процент от работещите са осигурявани на минимална заплата, а взимат другото в плик под масата.
Тук няма мъже и жени,има неспазване на закони.

59.   Така е, браво! И аз съм домакиния, ценете жените бе събеседници, оценявайте ги истински и тичайките като подскачаща топчица индикираща текст на песен. Нормално ли е сестрата така да страда и да се мъчи, че до тук да стига и пише изобщо... СЛУШАЙТЕ жените, защото са по-силния пол, отгледан съм от жени, и като по-силен пол слушам и изпълнявам, дори ако не са прави свежедам глава а ми идва със сведената глава такива истини да изрека, че да се стигне до инсултища ии прочия.
СЛУШАЙТЕ братя моля ви слушайте и изпълнявайте, няма друг начин. Слушайте, че ще умра още сега ще колабирам от самота, слушайте не ми вдигайте кръвното, на 29 съм 20 от които живея в самота, слушайте, защото ми писва от пасивната агресия ама адски ми писва, особено да бъда удушник на такава.. ;О и на непознати.. женската солидарност няма граници и това прави горенаписаното от МЕН - ФАКТ. А мъжка солидарност няма, 2рия мъжки екземпляр острани ще се изхили, а не защити вербално събеседника си. РЕГРЕСИРАМ, а не е честно, защото съм емпат... жената от мъжа и се оплаква, аз от пола си.. Дай му мила да ми прочете коментра, аз съм алфа мъжкар и съм като женичка, питайте всяко бездомно куче в люлин, какво тогава са останалите... Тарикат човек не писка, А не можеш да ка еш никому, презрението на подтисничеството на свобода се внедрява в днк-то ЕЙ МЪЖ НА автора, така аз страдам... надали и мое поколение, но ме разбирате... домино ефектът. Лека на всички, ще си хапна сготвих леща и за десерт мл. баница. Майка ми и сестра ми работят, не мога да не им чистя, пера и готвя.. не е ли така :) мисълта.. хахах :)

51-56 от 56