2 години съм живяла в лъжа. Как да продължа напред?
Здравейте, аз съм млада жена на 23 години. Пиша ви с огромна болка в сърцето. Ще се опитам да бъда кратка. Преди 2 години се запознах с 12 години по-голям от мен мъж. Аз бях на 21, а той на 33. Разведен, без деца. Знам, че разликата ни е голяма, но сърце глава не пита. Няма да изпадам в подробности, само ще кажа, че доста бързо пламнаха искрите помежду ни и решихме да опитаме да сме заедно. Живеем в малък град. Аз се изнесох да живея на квартира още когато навърших 18 години и веднага започнах работа. В началото ми беше доста трудно, но вече свикнах. А и бих казала, че трябваше да се изнеса от вкъщи, защото не се разбирах изобщо с родителите си.
Та... влюбих се толкова силно в този мъж, че неусетно той се превърна в смисъла на живота ми. Лягах и ставах с мисълта за него. Давах всичко, за да бъде той щастлив. Нямах нужда от нищо друго, след като той е с мен. Той беше единственото нещо, което ми носи щастие. Толкова го обичах, че когато се карахме, се чувствах сякаш ми е трудно да дишам без него. Да вмъкна само, че не живеем заедно, но оставам при него почти всяка вечер. Винаги съм правила всичко, за да му угаждам. Явно в това беше и грешката ми. С течение на времето той започна да ме приема за даденост. Вътрешно започнах да го усещам, но не исках да го проумея. Все си повтарях, че се притеснявам излишно. Винаги съм му давала пълна свобода, никога не се бях съмнявала в нищо. И така до скоро... От около 2 месеца забелязах промяна в поведението му. Все по-рядко правихме секс, не ми обръщаше внимание, започна да си крие и телефона. Започнах да се съмнявам, че си има друга (за което искрено се надявах да греша). Не съм тръгвала да се карам с него, опитах първо с доброто, правих мили жестове за него, опитвах се да му напомня колко го обичам, но така и без никакъв ефект. И ето, че дойде най-кошмарният ден в живота ми. Преди 5 дни го видях с друга жена. Съвсем случайно, бяха в неговата кола и се целуваха посред бял ден. Няма да ви описвам как се почувствах в този момент. Излишно е да казвам, че светът се срина в краката ми, когато ги видях. Веднага му се обадих. Очевидно той не ме беше видял, защото твърдо отричаше. Започна да ми крещи, да казва, че съм луда, че имам психични отклонения. Крещеше като луд, сякаш аз съм тази, която е изневерила. Аз треперих от нерви, не бях на себе си, през сълзи му казах просто да се разкара от живота ми и никога повече да не ме търси за нищо на света, след което затворих телефона. Продължи да звъни цял ден, накрая го блокирах навсякъде, защото не спираше да звъни. От тогава не съм имала никакъв контакт с него, няма и да имам. Не искам да ми дава обяснения, не ме интересува защо го е направил, не искам да знам нищо. Това е краят между нас, ясно е. Започнах да се ровя и разбрах неща, от които изпаднах в още по-голям шок. Въпросната жена, с която ми изневерява е на 35 години, омъжена, с 3 деца. Дори познавам мъжа й. И другото нещо, което ме убива - връзката им не е от вчера или от онзи ден, а от... цяла година и половина. Прочетох доста техни разговори, които не съм сигурна дали трябваше да прочитам, защото останах меко казано потресена. Хора, не ми се живее, не пожелавам на никого да изпита тази болка. Не мога и не искам да приема, че съм живяла в лъжа толкова много време. Не мога да повярвам, че това ми го причинява мъжът, за когото бих си дала живота. Не спирам да си задавам въпроси, на които отговор не намирам и вероятно никога няма да намеря. Питам се къде сгреших? Какво му липсваше? С какво заслужих това, което ми се случва? Боли ме, мили хора. Много ме боли. Виждал се е с нея през деня, ходили са по хотели извън града, а вечерта се е прибирал и си е лягал до мен. Прегръщал ме е с мръсните си ръце, с които преди това е докосвал и нея. Не мога да повярвам как животът ми се срина за един ден. Боли ме от това, че ми се разкрещя, че не ми каза дори едно, , извинявай''. Мисля, че поне това ми дължи. Не знам как да продължа живота си от тук нататък. Съсипана съм, а болката става все по-силна с всеки изминал ден. Не искам да го виждам, нито да го чувам. Нямам намерение да създавам проблеми и на другата жена, да казвам на мъжа й, да раздухвам случилото се и т. н. Нищо няма да спечеля от това, а и силно вярвам, че Господ гледа и един ден всеки получава това, което е заслужил. Спокойна съм за това, че моята съвест е чиста. Единственото нещо, което искам, е да се отърся от този ад, който ми се случва в момента. И един ден да бъда щастлива отново с някой, който ще ме обича така както аз го обичам...
Благодаря на всички, които си направиха труда да прочетат историята ми. Имах нужда да споделя как се чувствам, а и предполагам, че тук има хора, които са преживели същото и могат да ми дадат добри съвети, които да ми помогнат да се съвзема малко поне... Благодаря предварително.

Коментари

1.   Просто си млада и много наивна...
Друг път вече ще знаеш колко да влагаш в една връзка и колко да не влагаш.
Връзката не е смесване и разтваряне в другия, загуба на индивидуалност или нещо такова. Хора всякакви, разбирания за живота всякакви... Трябва да намериш такъв, с когото да постигнете задоволителна и за двама ви степен на доверие. Познавам семейства в които и двамата кръшкат, но не парадират с това и не се нараняват... Гласно или негласно са се разбрали. Обичат се и се уважават. Гледат си децата заедно и не правят циркове.
Така или иначе тръпката след 2-3-5-години преминава. След това оставате или приятели и партньори, които взаимно се уважават и зачитат, или кой от къде е.
Болката ще мине с времето. Но ти си направи съответните изводи колко можеш да даваш и колко да се разтвориш в една връзка...

2.   Напротив, кажи на мъжа й, един бой ще му дойде добре на този бившия. Заслужава си пълна програма! Не чакай съдбата да му върне, ако ти имаш възможност за това. Не ти, той е гадняра и предателя. Както и оная урва. Нарича се сладко отмъщение. После продължи напред, защото си се отървала от един пълен боклук. И за в бъдеще, проверявай, преди да се доверяваш. Запомни - доверието не се подарява, а се заслужава! Само тогава отсрещната страна го цени.

3.   Знам колко силна е болката от разбитото сърце и предателството, но почти всеки е минал през това. Особено гадно е, че те е лъгал толкова време. Ще ти мине с времето, предприела си правилните действия. Не го оставяй да продължава да те оплита в лъжи. Някъде ще срещнеш мъж като тебе, който ще те обича и уважава. Аз също като теб страдах много заради такива предателства, но срещнах правилната жена и сега сме щастливи заедно вече много години. Не се отказвай, продължавай напред с гордо вдигната глава. И повече не се занимавай с разведени.
М36

4.   Не намесвай Господ в гнусните истории на някои си.
Казваш, че си блокирала бившия отвсякъде, сложила си край, но си тръгнала да ровиш като детектив къде, кога, с каква, чатове и т. н. Стана ли ти по-леко, като научи подробностите? Едва ли. Като искаш раната да заздравее, не я чоплиш повече. Може би е трябвало такова разследване да направиш като си тръгнала с него- защо, например се е развел, дали не е направил същата мръсотия и на бившата си съпруга?
Спри да търсиш вина в себе си и най-перфектната жена в света да беше, той пак щеше да постъпи така, защото е лъжец и предател и такава му е к-рвенската природа.
На твое място щях да разкажа всичко на мъжа на любовчийката, той също е потърпевш като теб и трябва да знае с какъв боклук живее. Всеки заслужава да знае истината, като не му казваш ти прикриваш предателството на жена му.
Знам как те боли, но животът продължава. Не се затваряй с болката си, излизай, забавлявай се, дори и да не ти е до развлечения, грижи се за себе си, смени си стайлинга, ходи на танци, курс за чужд език, екскурзия, ако имаш възможност, въобще занимавай се с нещо, което ще ти отклони мислите от случилото се. Този вече е минало, миналото трябва да си остане мъртво и да не трови настоящето.
И най-важното- направи си извод от тази история и в бъдеща връзка не допускай друг да бъде смисъл на живота ти, помни, че в центъра на твоя живот стоиш ТИ. Не живееш за да угаждаш на някого си, нито пък когато той започне да се държи студено с теб, трябва да бъдеш още по-мила и да му правиш по-големи жестове. Виждаш докъде водят емоциите без да се влага разум.
В общи линии нещата в живота са прости, ние ги усложняваме.
Дано да съм ти била полезна с нещо. Пожелавам ти да бъдеш силна.

5.   Мила, с нищо не си виновна и нищо не е зависело от теб. Той просто те е използвал, защото не може да има връзка с другата. Знам, че и от това ще те заболи, но трябва да го осъзнаеш. Добре си направила, че си отрязала всякакъв контакт, дръж същия курс. Понякога и времето трудно лекува, най-добре става с друг мъж. Ще разбереш, че можеш да получаваш нещата, които той ти е давал и от друг, и даже да са истински. Успех, и това ще мине!

6.   Нищо не си направила, просто някои хора са си такива и толкова. Само на 23г. си, той да му мисли

7.   Ей това вече има вид на истинска история.

И повярвай ми, много, много хора са преминали през същото.
След време всичко се оправя.

Много често, когато някой обича толкова силно - бива нараен жестоко и е нормално, защото без всички чувства, които изпитваш не би ти направило дори впечатление.

Хората са боклуци. И мъжете. И жените. Приемай, че светът е кално блато и има супер малко бисери, заровени на дъното.

Бъди перла, заради себе си. Защото от нас зависи да не се поддаваме на мизерната миризма на заобикалящото ни калчище.

Много хубво си направила, че веднага си се махнала и си прекъснала контакт. Той е боклук, каквото и да ти говори, както и да се опитва да ти го представи. Сега ще потъне в дън земя, защото заради някаква фуста, разколачена от 3 деца си захвърля цялото бъдеще на вятъра.
Защото тя не може да му предложи дори половината на това, което ти си щяла да му дадеш. Нека гние.

Бъди силна в идните дни и помни, че сме добри защото така сме избрали.

Братан.

8.   Мога да ти кажа само едно клише, но в него има много истина. Дори сега да не я осъзнаваш и приемаш, то съм сигурна, че след известно време ще си кажеш, че съм била права с баналните си речи.
В ситуация, в която мъж ти е изневерил, ти не си загубила нищо.
Замисли се.
Какво си загубила? Човек, който не е бил отдаден на теб по начина, по който ти си била отдадена на него. Някой, дето не те е оценил, лъгал те е, правил е секс с друга... Това не е загуба.
Любовта, която си му дала- тя си е твоя, от теб е тръгнала, не си я хвърлила на вятъра, не си я губила, не те е напускала.
Времето, което си му отделила, ти си го прекарала с човек, когото обичаш и за теб е било хубаво.
Нищо не си загубила, а и си много млада още. Заслужаваш мъж, който ще ти е верен и ще те обича. Да кажем, че сега имаш възможност да го намериш. С времето болката ще мине.

10.   Проблемът е не той какво е направил, а ти как реагираш. Защо си му угаждаш толкова, обезличава си се и носиш очевидно някакви проблеми от родителите си и детството. Пржблемът е, че ако ти не се промениш утре историята пак ще се повтори. И не на последно място изневерява не е повод за раздяла, а за преосмисляне защо се е стигнало до тук. Защо той е тръгнал по този път. Много семейства го превъзмогнат и продължават на чисто и връзката им става още по-силна, други реагират твърде емоционално, късат, реват, крещят. Има ли смисъл? Ти хем си му звъннала да искаш обяснение, хем после го блокираш.

11.   Ж33
Това не е рядко срещана история. С моята първа любов живеехме заедно и той си е водил предишното си гадже, докато не съм била в квартирата. Аз дори и открих обицата вкъщи, голяма сребърна и дебеа, като гривна и дори не направих връзка, защото приятеля ми имаше снимки в компютъра с въпросната жена носеща тези накити и аз съм ги разглеждала. Дори не ми направи впечатление, че късметлийската ми находка изчезна от къщи кратко след като се похвалих с нея на приятеля си, човека и я е върнал. Нещата бяха чисти и прости обицата останала под дивана от предишните наематели. Просто, когато обичаш и си измисляш тъпотии и се правиш лесни обяснения. При мен той скъса и аз доста дълго време бях готова на всичко, за да си го върна. Най-трудно е в началото, първите няколко месеца. Тогава се записах на курсове по езици след работа, за да не стоя вкъщи и да съм максимално ангажирана. Помогна при мен.
Истината е че трябва да продължиш напред и да се виждаш с други мъже. След време ти самата ще осъзнаеш, че бившият ти не е бил толкова готин и не е такъв пич. Ще срещнеш някой който прави много повече за теб от колкото ти за него и ти ще го оцениш и ще му се отблагодариш. Просто си случила на кофти мъж, това не означава, че всички други са такива.

12.   Не си сбъркала в нищо, просто този е боклук като много други. Да си ходи по курвите, пък дано да е щастлив на повикване. Хванал те е млада и зелена, завъртял ти е главата и толкова (не е много трудно с 12 години разлика). Ще намериш друг, повярвай ми и даже няма да искаш да се сещаш, че си ревала за този. Един съвет занапред. 2 години са прекалено много, за да не живеете заедно. От там още ми стана ясно, че си пази квартирката за секс срещи.

13.   Ти авторке освен за секс май за друго не можеш да пишеш. Всичките ти истории започват страхотно, влюбваш се много в мъжете, а след време те започват да ти изневеряват. Как стават тези неща като си много красива, високо интелигентна и даваш всичко от себе си. Сигурно има нещо в твоята физика /тяло/, което на него не му харесва. Ти виждаш ли такива недостатъци по тялото си. Не само това ами той ти изневерява с жена която е родила вече три деца и е 12 години по-голяма от теб. Щом предпочита по-стара от теб жена и с 3 деца това означава, че ти не го привличаш толкова,колкото на теб ти се иска. Намери си някое младо момче, по възможност още девствен, за да ти се радва много и да не се отделя от теб и правете секс по всяко време на денонощието. Само да не започне да ти омръзва и не го обвинявай ако не е толкова опитен колкото теб. Ти го научи на всички техники.

14.   Здравей. Аз също преминах през същата ситуация, в която се намираш ти в момента.
Моят съвет към теб е да не се предаваш в никакъв случай. Да трудно е, изневерили са ти, предали са те, но се опитай да си силна не заради някой друг, а заради себе си.
Следващите няколко месеца ще са тежки, тази болка трябва да я превъзмогнеш и ти обещавам, че след няколко месеца ще си благодарна, че този човек се е махнал от живота ти.
Именно болката е тази, която ни прави силни.
Сигурна съм, че те чакат само хубави неща за напред само бъди силна. И в никакъв случай не се връщай при този човек.
Ж на 22

16.   " И един ден да бъда щастлива отново с някой, който ще ме обича така както аз го обичам... " - това е най силният опиум който блокира разумът ни. До сега на никой не се е случвало, даже и на Ромео и Жулиена! Живейте без илюзии, и без прекалени надежди, живейте за мига щастие, живота е силно повратлив!