Странно ли е, че на тези години искам дете?
На 21 години съм и противно на моите връстнички, мисля, че ако забременея на този етап от живота си, няма да изпадам в паника, а даже бих се радвала. Странно ли е? Студентка съм 3ти курс, от скоро работя редовно. Като идват майки с деца и направо се разтапям. Уча за акушерка и имахме практика в неонатология, направо нямах търпение да дойдат дните за практика, за да съм при бебетата.
Имам приятел от 2г и даже някой път се шегувам, че ако ми закъснее, няма да ми е проблем, но пък той реагира по-остро. А пия противозачатъчни и реално няма как да стане нещо без да ги спра за продължителен период (пия ги заради проблеми с хормоните. )
От финансова гледна точка не сме готови, но като видя дете и отвътре ми трепка. А пък момичетата на моите години да не чуят за такова нещо и ако им закъснее с някой ден и вече шаш и паника, че няма какво да правят ако са бременни. Техните щели да ги изгонят от тях (въпреки, че да вече пълнолетни).
Не разбирам също, защо имат дългогодишен партньор и въпреки специалността, която са избрали, казват че ще правят аборт.
Аз ли нещо не съм добре с главата? А пък и да не говорим, че някои от тях имат гаджета от години и казват, че не желаят те да са бащи на децата им. Нормално ли мислят те, аз ли съм в грешка.
Зодия рак съм и на доста места съм чела, че жените от тази зодия рано стават майки. Има ли нещо вярно?

Коментари

1.   Аз съм момиче на 22 и съм точно от тези момичета, които изпадат в паника като им закъснее. Аз също имам сериозен приятел от 2 години, не пия противозачатъчни, защото ползвам презервативи, но дори като ми закъснее с 2 дни и си купувам веднага тест за бременност. Аз също съм трети курс точно като теб, но не работя и живея при родителите си, а моят приятел живее при неговите родители. Той работи и е по-голям от мен, смята че е рано за дете, но не реагира остро. Аз също съм на мнение, че е прекалено рано. Първо трябва човек да има добри стабилни доходи, да работи по професията си, да си е намерил квартира в която да живее с партньора си и да могат спокойно да си покриват разходите. Ти имаш ли си на идея на днешно време ако не ти помагат приятели и роднини с дрехи от техните деца, колко е трудно да имаш дете? Ние с моя приятел решихме да разгледаме един ден магазин с бебешки колички, то под 400 лева нямаше. Дрехите за деца са адски скъпи, обувките са по-скъпи от за голям човек. Видях някакви обувки 28 размер 50 лева. То ще му станат малки точно след месец. Дрехите същата история. Якето за детето е 100 лева. То моето е 80 пък неговото 100. Просто аз лично преди да го родя смятам да имам събрани поне 5 000 лева за точно ето такива разходи, защото не мога да се моля на приятелки да ми дават дрехи на техните вече порастнали деца. Също така не забравяй, че с детето идват и грижите. Сега ти работиш, но след 7мия месец няма да можеш и после докато тръгне на градина са ти 3-4 години без работа. Твоят приятел ще има ли достатъчно пари да ви издържа без да работиш? Не мислиш трезво. Ти си имаш някакво желание без да мислиш за последиците му. Аз също искам кола марка Порше за 50 000 лева, хубаво примерно ще изтегля кредит, ще получа колата, но като има нужда от нови части и от гориво, тогава аз няма да имам пари. Аз на това Порше всеки ден поне 40 лева трябва да му сипват като гориво, да не кажа и повече. А ако се развали, частите са много скъпи. В случая аз трябва да се отърва от него. Аз ще го продам. А ти какво ще правиш с детето като дойдат всички разходи? Него не можеш да го продадеш. Памперсите са страшно скъпи също. Гледах 8 памперса за 26 лева. То на ден поне 3 хаби. Разходите за дете са крайно много. Моето мнение е, че твоят приятел правилно реагира остро и е прекалено рано. Изчакай поне да станеш на 25 и тогава мисли за деца. Младините ти ще отидат, майчинството няма да избяга. Сега ти е времето да излизаш, да ходиш на почивки, да се забавляваш. Вижда ти се много забавно с чуждите деца, но като ти е в къщата не е същото. Една приятелка има двама сина и ми обясняваше, че първият като се е родил и по два три часа цяла нощ се късал от рев заради колики и тя не беше спала с дни и ходеше да спи при майка си по един ден в седмицата, за да се наспи. Преди да стане майка беше уникално красива, винаги с хубава коса и грим, поддържана, а като беше майка приличаше на наркоманка и клошарка. Очите й вечно подути и умиращи за сън. Лично аз не бих си причинила това преди да стана на 28 минимум. Ти си откачена, честно.

2.   Напълно нормално е за твоите години. Отдавна си вече фертилна. Съвременната еманципация разката това, което природата е заложила в човека. Днес тъкмо прочетох статия че почти половината население в доста дъжави от Африка е от под 15 годишни. Те пък са в другата крайност, размножават се като хлебарки.

3.   Напълно нормално време за раждане.
Колкото по-рано дойдат децата, на 21 е нормално, толкова по-рано идват внуците и усещането за пълноценен живот.

Баба на 50 и баба на 60 е толкова огромна емоционална разлика, че всички, дето промиват мозъците на момичетата, че е рано да се ражда на 21 да речем, е аболютен абсурд.
Когато жената роди, тя става жена, тялото и се променя, тя става желана в пъти повече.

Не случайно момчета залитат по по-възрастни точно защото раждалата жена има особено хормонално привличане.

Само спирай всякакви хапове, просто редовен интимен живот регулира всичко в повечето случаи.
Успех в живота!

4.   Изобщо не е странно. Твоите колежки имат странни взаимоотношения с родители и партньори, направо неадекватно им е мисленето.
Твоят партньор иска ли деца?
Не знам дали е до зодия, знам, че за Раците семейството е на първо място.
От личен опит мога да кажа, че е най-добре да бъдеш млад родител. Детето не пречи на ученето или кариерата.
Бъди с човек, с който искате едни и същи неща от живота. Успех!

5.   Нормално е да искаш деца и доводите ти са сравнително разумни. Не залагаш на глупости, като: "ма те и другите имат, затова трябва" или нещо подобно, а просто го усещаш. В същото време осъзнаваш, че още не сте финансово осигурени, така че не си се юрнала през глава без да мислиш.

Не е нормално да съдиш другите млади жени около теб обаче. Както ти се чувстваш готова на тази възраст, така и те нямат това усещане. Може и никога да не се появи. Причини има колкото щеш. 21 наистина е ранна възраст за днешните стандарти, след като възрастта за първо дете се покачва.
Все пак да израждаш деца и ти сама да родиш са две съвсем различни неща - ангажиментът ти към бебето приключва с изписването на майката, докато другото е цял живот.
Така че и двете страни са нормални, няма какво да се чудиш толкова.

6.   Не е странно. Тялото ти сега има най-големи възможности да даде здрав плод. И ти го усещаш.

7.   Не всичко ти е ок и това, което пишеш е страхотно. Просто наистина е по-добре, когато си и финансово подготвен, защото тогава имаш една страхотна бременност и гледане на бебче без стрес. Иначе и аз като везнах в стаята с новородените и ги заобичах тотално, ако знаеш на колко чужди бебчета съм се радвала и как съм ги гушила дълго преди да стана майка.

8.   Аз станах майка на 19 и да ти кажа не съжалявам. Вярно понякога съм доста изнервена, но не мисля, че това е защото съм млада майка. Аз също съм на мнение, че по-рано е по-добре.

9.   Да обичаш деца не е достатъчно за да имаш свое собствено. Мислиш си, че си готова да го отгледаш, но съм сигурна, че не си. Не е само да го люшкаш и да му сменяш памперса. Какви деца на 21 години и с твоя сте гаджета от 2?! Гледай си образованието и кариерата, че в тая възраст и мъжете не са от най-постоянните и сериозните, деца колкото по-късно, толкова по-добре

10.   Няма нищо странно, даже бих казал си по-нормална от повечето други афиф жени, които искат да изкривят максимално биологията.

Не е разумно обаче, при условие, че не сте финансово стабилни с приятеля ти, а и той вероятно още не е настроен на тази вълна (не казваш на колко е, но вероятно е под 30, а повечето мъже под 30 не са настроени за деца, просто модерната култура е такава).

11.   Не виждам нищо странно. Аз родих дъщеря си на 21.
Но от прочетеното, те съветвам да имате финансова стабилност когато предприемете зачеване.

12.   На 21 да ти е рано не ти е само гледай да не ти стане късно :)

13.   Кое да е странно? Нали знаеш, че биологически жената може да ражда от 16-24г здрави деца, а след 24-25 годишна възраст яйчниците започват да умират и затова жените на повече години раждат увредени деца. Раждат глупави, психически увредени, физически деформирани или и трите вида деца, чиито живот те обременяват, а и те самите си късат нервите като не могат да ги гледат нормално като останалите деца заради проблемите им така че те подкрепям с две ръце. Жените допреди 100г. са раждали на 12 години и пак са им били здрави децата и са се справяли с отглеждането им, така че не приемам тези феминистки глупости, че жената трябвало да мрази децата, да ражда на 30 и нещо години(дърти години за раждане) и че не не било нормално да раждат. Това е просто пропаганда срещу белия народ за да не се размножаваме, таке че да ни претапят етнически черните и да ни завземат земите, а ако го направим на късни години да раждаме то децата обикновенно са слаби физически и умствено, така че болни деца не са им заплаха.

Само те предупреждавам, че този сайт е пълен с някакви болни феминистки, които ще ти обяснят сега, че е лошо да раждаш, защото не стават за нищо но ти не им обръщай внимание.

14.   Не е странно. Много жени на твоята възраст също искат. Добре е обаче и потенциалният татко да е съгласен, а и да можете да осигурите на това дете поне сносни условия на живот.

15.   Питаш ти ли не си добре с главата. Отговорът ми е да. Сега трябва да мислиш за учението си и да се утвърдиш в професията си. Деца не се гледат без пари, и деца не се раждат, защото ти тренажор нещо.За всяко нещо в живота е нужен разум.

16.   Ако приятеля ти е на твойте години разбирам го . На всеки му харесват бебенца , но по - добре да имаш майчинство . Децата отстрани са най - сладки .

17.   Преди години твоите баби, прабаби са раждали дори по-рано, сега виждам доста млади майки-около 20-25 г, което е радостно, а и колкото по-млад станеш родител по-добре, като се отделят децата ще си на 40-45г и си млада за почивки, свободно време с мъжа до теб и т. н.

18.   Хора всякви. Не се оставяй на околните да определят какво е правилно и какво не. Ако искаш да родиш на млади години - давай. Нито е странно, нито е нещо много специално.

20.   Не е странно за мен. Млада майка, бързо ще се възстановиш. А и защо се интересуваш от чуждото мнение,.що се казае до такова сериозно и лично решение, като това да имаш ли дете. Това е въпрос който касае само теб и бащата.

21.   Не си странна. Просто имаш друга гледна точка. Няма нищо ненормално в това да искаш бебе.

22.   Не е странно, природата си знае работата, време ти е. За съжаление телевизията и Интернет съвсем целенасочено насаждат в главите на младите у нас чужди ценности и хората взеха да си мислчт, че най-нормалното и правилно нещо е да раждаш след 30-35 години. Извинете ме, но на тази възраст шансовете драстично намаляват, хващате последния влак дето се вика, и на стари години гледате ученици, вместо порастналите ви деца да се грижат за вас.

23.   Няма нищо лошо в това, стига да си с правилния човек! Хубаво би било да се раждат повече желани български деца.

The Little Donut

25.   Според мен си доста по-нормална от повечето момичета днес. Наистина каква е логиката да ходиш с години с някого, ясно осъзнавайк, че не искаш той да е баща на децата ти, съпруг и т.н.

Иначе на въпроса - нормално е да искаш деца, понеже сега си в най-фертилната възраст, майчинския инстинкт се е събудил. Това, че ти се иска никак не е случайно.

Съвременния свят обаче е такъв, че в повечето случаи не е добре на тази възраст от гл.т. на финанси, стабилност и т.н. Някои хора отиват в крайности и чакат едва ли не да забогатеят първо и чак тогава да родят. Да, обаче човек до 30-40 трудно и забогатял, освен ако няма богати родители.

Съветът ми е да намериш баланса между двете, без да отиваш в крайност. Може би е по-добре първо да си завършиш, да поработиш 2-3 г., хем да придобиеш право на майчинство, че да не ви идва прекалено трудно финансово, хем приятеля ти да свикне с идеята и да се подготви психически, хем да се убедиш, доколкото е възможно дали той е твоя човек, тъй като 2 г. не са чак толкова дълъг период, че да си сигурна в него. Разбира се, 100% гаранция няма никога, но е добре все пак поне още 2-3 г. да се опознаете.

26.   Нормално е да искаш деца, но трябва да можеш да поемеш финансовата отговорност за избора си. За майки на по 19 и 18 няма да коментирам, техните деца финансово са издържани от дядовци и баби. Всяка нормална жена се умилява при вида на бебе. За мен всяка трезвомислеща жена е редно да роди толкова деца, колкото финансово може сама да издържа. Всичко се случва - мъж може да те зареже, да почине и пр. Мен ме е отгледал един родител без финансова или каквато и да е подкрепа на другия. Живях добре, но ако имах брат или сестра, щяхме да сме обречени на мизерия.

27.   Идеята ти е лоша поради 2 причини.
Първо твърде си млада и нищо не подозираш за жертвите, отдадеността и грижите, които изисква едно дете. Не само, че ти е рано, но даже ме досмеша да те чета как искаш да си около бебетата, за да ги гушкаш... Детето не е плюшено мече, не е играчка, а ангажимент. Пожизнен. Забравяш за себе си и се отдаваш на друг човек. Та ти няма какво да предложиш на детето си... Дори не си завършила. Не си намерила себе си, не си открила човекът за теб. В младостта се допускат много грешки, заради липсата на опит, преценка и прибързано решения.
Второ- младите хора, които създават семейство преди 30 години са изложени на риск от раздяла около 60%... Направи си сметка дали ще можеш и искаш да гледаш дете сама. Защото хората се променят, развиват и никой не може да ти гарантира, че този, който ще те оплоди на 21 ще бъде с теб до 70...е, да и на 40 няма гаранции, но поне вече ще имаш опит и образование, та поне да можеш да издържаш детето си сама.
Имам дъщеря на 12, която родих на 22. Тогава смятах същото като теб. Да, обаче баща й не напусна, защото не беше готов за отговорности. Прибрах се при нашите и прекъснах образование, за да работя и да я издържам... Провалих живота й, защото израстна в дом с разделени родители. Не прецених на 22, но на 34 мога... За съжаление не мога да върна живота й назад, макар да съм й дала всичко и не е била лишавана. Аз не й дадох стабилен дом... Мразя се заради това. Всяко дете заслужава майка й баща, а аз не й го дадох... Сега съм повторно омъжена и втория й баща се държи с нея чудесно, но не е същото...
Ако тя ми каже това, което ти й казваш бих направила всичко по силите си, за да я спра. За мен това е грешка. Грешка е да избираме живота на детето си и да го предопределяме, заради незрялостта си, липсата на опит и сигурност. Всяко дете заслужава стабилност, а ти на 21 не можеш да дадеш нищо освен гушкане...

28.   По- странно е на 40г да си без деца. Тогава и да искаш ще е странно да имаш. Не говоря за мъчителните ин витро процедури за лелките.

29.   Имам позната, която забременя на 20-21 и вички около нея я заклеймяваха страшно много.
Роди второто си дете 3-4 години след първото и в момента е майка на две прекрасни момчета, тя е на 25, изглежда потресаващо добре и е безумно щастлива с двете си момчета.

Така че... всеки сам избира как да си живее живота. Единственото, което е от важност е да си наистина щастлив от изборите си.

Братан.

30.   29, аз пък имам приятелка, която забременява на 20, родителите на младия татко веднага си го дръпват и ги разделят, а нея майка и я гони от къщи, защото не се е съгласила на аборт. Тя настоява, че ще си го роди и гледа - прекъсва университета, до раждането отива да живее при баба си. След раждането родителите и я приемат обратно с бебето, но всеки ден има натяквания и скандали. Парите не стигат. Тя заминава да работи в чужбина. Неквалифицирана работа - чисти къщи и офиси и изпраща всеки месец пари на родителите си, за да гледат внучето. И така 10 години. С идване да вижда детето си за по няколко дена веднъж на 3-4 месеца. Детето и израстна без майка - нарича я по име. След 10 години се върна в страната. Записа отново да учи, успоредно и работеше. Бабата и дядото не подкрепяха решението и да се върне и да учи, защото бяха свикнали да си получават месечната финансова помощ. Отново скандали, отново пречки. Справи се сама. Завърши, почна по специалността. След година-две си намери сериозен приятел, събраха се да живеят заедно и най накрая си прибра детето - вече тийнейджър при себе си. Детето е комплексирано, свито, прегърбено, възпитано от баба си. В училище не му е било лесно - умен е и отличник, но е търпял много подигравки. Несигурен е и търси внимание. Живота му дотук определено не е бил песен. С новия и мъж си направиха свое, общо дете. Бебе, грижи - опити да компенсира за всичко, което не е успяла да даде на първото. Първото и дете съответно пак в 9та глуха и пак го пратиха да живее при баба си, защото у тях с бебето стана пренаселено. Майка му естествено обича и двете си деца повече от всичко и казва, че ако може да се върне назад във времето нищо не би променила, че раждането на първото дете е бил най-правилния избор в живота и че не съжалява за нищо, защото си е заслужавало. Обаче заслужавало ли е това дете да премине през всичко това? Просто различна гледна точка - нещата с непланираната и нежелана от партньора бременност просто не винаги се развиват по мечтания начин и накрая най-невинният плаща сметката.

31.   Извода от коментари 29 и 30 е, че трябва да има баланс, както във всяко нещо в живота. Ако родиш твърде млада - има голям риск, ако се вманиачиш в стабилизирането и се решиш на деца на 40, пък други рискове. Така че златната среда, драги читатели. За всяко нещо си има време и мярка. Нито преди да му е дошло времето, нито като е късно, нито прекалено много.

32.   До 27
Глупости на търкалета, ти като си била прецакана от бившия ти мъж докато си била млада не значи, че и авторката ще мине по този път, ти просто не си уцелила на Мъж и слагаш всички под общ знаменател, не разбрахте ли, че годините нямат абсолютно никакво значение за една успешна връзка/брак.
Ценностната система, възгледите и приоритетите на двама влюбени са много по-важни от годините бракът да просъществува. Дали ще се омъжи на 20 или 30 или 40 човекът отсреща, ако е боклук no chance!
Моите баби и дядовци, а и вашите като са се женили на по 18-20г как са остарявали заедно до 80-90, думата развод тогава не са и знаели значението, разликата тогава е била в мирогледа и уважението към човека до теб, където сега все по-рядко ги има, така, че това, което си написала е безпредметно

33.   Съвсем нормално е да искаш да си имаш дете. Няма нищо по-хубаво от това да си млада майка. В днешно време обаче малко млади мъже са готови да поемат отговорността да станат бащи. Аз също винаги съм си мечтала за 3-4 деца, които да родя рано. Сега съм на 30 и съм бременна с първото си дете. Защо ли? Ами не е защото преди това не съм искала, а защото не успях да намеря мъж, който да иска същото. Имах няколко връзки с уж сериозни и перспективни мъже, на които обаче създаването на семейство им беше последна грижа. Всички изпадаха в паника при мисълта за дете, а са били на по 25-30. Най-накрая успях да намеря мъж, който иска същото като мен. Така че искам да се обърна към всички, които заклеймяват раждането над 30-35 - в днешно време дори една жена да иска повече от всичко да бъде майка, е трудно да открие подходящ партньор със същите цели. И така времето неусетно минава, преди да имаш късмета да срещнеш мъж, който също иска да създаде семейство.

34.   32, така е, той я е оставил, не защото е бил млад, а защото е бил боклук. Той и на 40 да беше, пак щеше да я остави, след като си е лайно. Ако мъжа си е боклук дали ще е на 20 или 40, пак ще си заебе детето. Ако е читав, няма да ги остави, без значение на колко години е.

36.   Абе не ги разбирам, дори да са млади мъже, нали те няма да излязат в майчинство, няма да раждат, просто трябва да изкарват пари, за да се гледа детето.
Не са скъпи памперсите, взимам за 17лв и ми стигат за 2, 3 седмици. Може би се плашат, че разходите са големи, а заплатите не особено високи, страх ги е, че трябва да стоят до една жена цял живот.

38.   Баси, 21-годишна жена пита дали на тази възраст било нормално да роди. Ако на 21 не е нормално, то какво е нормалност изобщо.

Всяка година след 18 се увеличава риска от генетични дефекти на детето. По-добре на 21 отколкото на 23, 28 или 30.

39.   до Номер 1
Памперсите скъпи, ама ти си използвай времето сега за забавления и почивки?! Зер,там пари не са нужни..Егати и поколението !

41.   Номер 1 се е изказала много грубо накрай, наричайки авторката на темата "откачена". За мен не е нормално да си на 22 и да живееш при мама и тати. А приятелят й е още по-голям и също зависим... Та от номер 1 очакваме да роди на 50, когато вече със 60-годишния си приятел са се изнесли.

Към темата: Нормално е. В теб се е пробудил майчинския инстинкт. Но не прибързвай: завърши образованието си, натрупай още опит на работа, събери финансови средства... и тогава. (: А и е важно приятелят ти също да иска да има дете... Изчакай две години, не са толкова много - ще имаш диплома за висше образование, трудов стаж, финансова независимост (ако приятеля ти успеете да спестите)… и (надявам се! ) подкрепата на любимия. Детето не е само радост, то е и отговорност и трябва да си сигурна, че двамата сте готови.

42.   Абе вие нормални сте?? Още малко и ще изкарате, че е нормално да се роди до 18. Вие замисляте ли се колко е трудно в днешно време да намериш подходящ партньор? Това не става от днес за утре, трябва време и доказване. Ако една жена е на 25 и е сама да роди дете от някой случаен тип само за да има дете ли? Едно дете иска много грижи, време и финансови средства. Един човек е най-добре първо да завърши висшето си образование и тогава да прави деца. Аз съм на 20 и изобщо не смятам в близките 5-6 години да имам дете. Първо, защото не се чувствам готова; второ, защото искам да завърша висшето си образование и трето, защото нямам човек до себе си. Една жена първо трябва да се порадва на младостта си, за деца има време. И не ме интересува мнението на задръстени, консервативни хора като вас. Предпочитам да остана стара мома, отколкото да се хвана с първия срещнат само и само да съм като другите и да имам дете.

43.   И до номер 38: Рискът от генетични болести не се увеличава след 18, а след 30. Прочети малко по темата преди да пишеш. За ваше сведение човек завършва на 18-19 средното си образование, а вие очаквате едно момиче дотогава да е родило. Това е абсурдно. Нито е достатъчно зряло, нито има нужните средства, нито е готово. Имате много ограничено мислене. Съвсем нормално е една жена да роди до 35.

44.   Виждам, че повечето коментиращи акцентират върху физическата част на въпроса, ако мога така да се изразя. Факт е, че чисто физиологично е по-препоръчително да родиш по-рано, защото след 30-годишна възраст е рисково за плода (поне така казват специалистите). Вероятно е така, не се смятам за експерт по въпроса, затова и не оспорвам. За мен обаче много по-важно е нещо друго, а именно - доколко си узрял чисто психически, като човек. За да възпиташ дете, за да му помогнеш да се изгради като личност, трябва ти самият да си такъв. Това предполага да имаш (доколкото е възможно) богат житейски опит, да си натрупал знания, умения (не говоря само за професия), които да предадеш съответно на детето/децата си. Отделно от това не по-малко важен е въпросът с финансите, но да кажем, че те не са толкова определящи. На 21, колкото и да си зряла за възрастта си, съвсем не си постигнала максимума, има още много вода да изтече както се казва. Сама ще видиш колко различно ще разсъждаваш след 4-5 години, може би тогава ще си дадеш сметка колко много те чака като развитие занапред.
Но това е моята гледна точка, не ангажирам никого с нея. Просто помисли върху това. В никакъв случай не смятам, че има "нормално" мислене по въпроса. Всеки сам преценява за себе си.

45.   Щом учиш за акушерка, съветвам те, поне за сега да се ограничиш до гледането на бебетата по време на практиката.
Защото да родиш дете е лесно, трудното е да го отгледаш! А ти сама пишеш, че в момента с приятеля ти нямате финансови възможности, а и на 21, ще ме извиняваш, но едва ли си емоционално зляла да си майка. Да обичаш децата е едно, да го гушкаш и да си играеш с тях е супер, но да поемеш цялата отговорност по превръщането на едно бебе в зрял и отоговорен човек е много по-трудно отколкотот си представяш. Самата ти едва ли имаш кой знае какъв житейски опит, така че не знам какво ще предадеш на детето си като опит, когато самата ти до вчера си била дете. По-добре се концентрирай върху образованието си, намери си стабилна работа и тогава мисли за дете. Защото дете освен с много любов се гледа, за съжаление и с пари. Нима искаш детето ти да е лишено от нещо?

46.   Братовчедка ми роди на 21 и се омъжи малко след това. На 23 вече беше самотна майка, мъжът и я заряза заради 18 годишна.
Сега си има проблемен тийнеджър, защото покрай всичките драми с развода, борбата да свърже двата карая, не си завърши висшето образование защото забременя, така и не и остана време да се грижи истински за дъщеря си, която я гледаха ту баба и, ту леля и, ту някой друг роднина. И сега си има 16 годишен тийн, който бяга от училище, забърква се в неприятности и създава куп проблеми. Та ако това ти е мечтата, раждай преди да завършиш! Ама после да не плачеш, че си самотна майка, без пари, без обарзование и с неконтролируем тийнеджър.
Хора, мислете какво правите! Да родиш преди да си си стъпил на краката е престъпление! И някой ден детето ви ще плати цената за вашето бързане.
Питате ли го това дете хубаво ли му е било да вижда майка си веднъж на 10 дни, защото майка му работеше на 2 места и редовно пътуваше само и само да изкара пари. И сега защо се бунтува? Ами като цялото му детство са го подхвърляли като куфар межди къщата на баба му, къщата на леля му и не знам си още кой, как няма да се бунтуава? ! Та него го е гледала цялата рода, само не и майка му!
Така ако това ти е мечтата, раждай на 21...

47.   Напълно е, нормално да искаш деца на тази възраст, и особено ако са с твоя човек. Но ми е малко странно че искаш деца, смисъл ти казваш че учиш още, а това дете няма ли да ти пречи? А приятелят ти, май е за смяна. Той не иска деца, значи не те обича. Ако сте заедно от много време, и не иска дете от теб, значи не е сериозен определено. За тези неща няма възраст когато човек ИСКА едно нещо, значи му е дошло време...

Облачето