Студентка и преподавател
Здравейте, искам да опиша моята история, надявам се да получа добър съвет, гледам че тук пишат интелигентни хора и искам да споделя 'че мисля че имам някакви чувства към преподавателя си в университета, споко не е някакъв дъртак на 31 е а аз съм на 22, той направи първата крачка като ме заведе на пицария. Но не ми е правил никакви намеци, държи се много културно, умен е и възпитан, пишем си много в интернет, почти всеки ден, проявява загриженост за моето образование и здраве (понеже имам здраволсони проблеми ), нищо обаче не предприема към мен, чудя се какво да правя, помагайте!!!

Коментари

1.   Човекът в случая носи дисциплинарна отговорност пред съответния ВУЗ и пред Академичната общност, а и едва ли би рискувал репутацията си. Това, което е направил до момента е предостатъчно, за да ти покаже еднозначно, че има (не само приятелски) интерес към теб. Ако искаш да се получи нещо между вас, обаче, ще трябва ТИ да направиш първата крачка. Освен това ще трябва да сте АБСОЛЮТНО дискретни пред колеги и познати, поне докато ти завършиш или докато той не си смени работното място.
Не забравяй, че на днешните времена и нрави и той може да има своите опасения, да не би ти да си някакъв "троянски кон" и да се опиташ на по-късен етап да го злепоставиш или изнудваш, извличайки дивиденти от това. За съжаление, подобни случаи на днешно време изобщо не са рядкост...

2.   човекът се страхува за работата си, харесва си те, но ще чака да свършиш с изпитите при него, след това - пречка за любовта ви няма!
Срещайте се все пак тайно, докато завършиш, но по принцип, ако нямаш при него изпити, няма проблем. Но определено си те харесва!
Банална история, много често се случва това, спокойно!

P.S. ако нямаш изпити и лекции при него, няма никаквъв проблем. Бъдете дискретни, тези връзки се търпят негласно от академичната общност, защото са си ежедневие и вече рутина.

3.   Ако не е женен - действай и това е. Не се страхувай и бъди по-активна. Без да демострираш отношенията ви пред останалите ти също можеш да го поканиш някъде - на кафи или ресторант. Може той също да се притеснява, че ти е преподавател. От поведението и реакцията му ще разбереш дали има нещо към теб или е било моментен порив и приятелска загриженост.

5.   Според мен няма какво толкова да се чудиш, ами просто действай. Факт е че доста хора се срещат и започват връзка на работното си място. Този случай въобще не е изключение и не трябва да те притеснява. А ако това е голямата ти любов и ти я изпуснеш заради някакви предубеждения? А ако я изпуснеш и след това не срещнеш друга толкова силна? Не живей за хората, а живей за себе си! Дори и някой да ви осъди - не забравяй поговорката "всяко чудо за три дни" Този някой като се прибере в къщи дали ще мисли за вас, а вие ще сте тези които ще се чувствате самотни и нещастни. Така че майната им на хората- да живее любовта! Стискам палци! Успех!