Въпрос към жените
Защо повечето омъжени жени казват, че им боли главата, когато мъжът им поиска интимност? Много ми е интересен отговорът, дали е от отношението на мъжа, годините, статуса, , настроението?

Коментари

1.   Аз когато го казвам, реално ме боли главата. За другите не знам, но при мен това често се случва.

2.   Не ми се е налагало да лъжа нещо - като не искам, казвам не и толкова. Човек не е робот, случва се да е изморен, да няма настроение. За останалите жени не мога да отговарям.

3.   За мен това не е причина да откажа секс. А често ми се случва да имам, просто съм склонна към главобилия. Приемам, че не при всички е така, но също смятам, че в много случаи това е индиректен начин да се откаже нежелан секс или нежелан мъж.

4.   По принцип жените по често страдат от главоболие, такива са изследванията на учените.
Ако разгледаш обаче възможните причини може да ти стане ясно, защо.
Емоционално напрежение - ядосват се често, подложени на стрес, главоболие поради липса на сън, дехидратация, напрягане на очите- работа на комп, гледане на тв, прекалено четене, пропускане на хранения и спазване на критични диети поради спадане на кръвната захар водят до главоболие и не на последно място миризми на домакински препарати, спрейове за коса, ароматизатори, дори някой парфюми са главните причинители на главоболие.
Стана ли ти ясно, защо точно жените по често ги боли глава?

5.   Не го казвам, но и мъжа да се сеща по често за секс.

6.   Ами при моя няма искам, не искам, боли ме глава и т.н. Всяка вечер си иска, даже без думи, аз си знам просто. Свикнала съм да съм винаги на линия, пък и дори да съм изморена, после ми става хубаво, така че...

7.   Никога не съм се оправдавала с главоболие, дори много пъти съм го правила, когато имам такова. Дори е доказано, че в някои случаи има болкоуспокояващ ефект. Е, ако главоболието ми е прекалено силно и съпроводено с повръщане, мъжът ми вижда, че ми е зле и никога няма да иска да правим секс в такъв момент.

8.   Никога не съм го казвала това с главоболието на съпруга ми. Абсолютно никога не съм отказвала близост. За него е нещо непознато нежелание за интимност от моя страна. Може би затова се радваме на пълноценна сексуална връзка. Нищо при нас не се е променило с годините. Ние много си пасваме във всичко. Гледали сме когато сме се женили, казват шеговито наши близки.

9.   Секс не отказвам никога, така че, не мога да ти отговоря на въпроса.

Жена 45

10.   Номер 4 изчерпателно е изредил причините.
Иначе аз лично казвам, че ме боли глава, когато наистина ме боли глава. Ако имам някакво друго физическо неразположение или пък просто съм изнервена и под стес и нито мога да се отпусна и настроя, нито ми е изобщо до секс, също си го казвам.

11.   На мен пък най-често главата ми минава по време на секс, сигурно заради ускореното кръвообръщение. Трябва да е много зле положението, за да откажа.
Никога не съм лъгала и не съм се оправдавала, че ме боли глава, когато не искам секс. Казвам си, че не искам, и толкова. Но това не се случва никак често.

12.   Рядко ме боли глава, но когато искам да откажа секс се оправдавам с това, просто съм много изморена, преди от работа, сега от детето.. случва се и ние сме хора

13.   Учени са установили, че жените на милионерите по-рядко страдат от главоболие.
А защо не обясняват...

С М

14.   Това с главоболието е изключително клише, което в реалния живот не е универсалната лъжа на всяка втора жена, която не иска да прави секс.

Понякога нямам настроение, това е. Случва се на всеки, не само на мен, но и на мъжа ми. Понякога съм преуморена, изнервена, болнава... Казвам си ги тия неща, не се правя на луда. Обаче съм правила секс с главоболие, дори повечето пъти точно така ми е минавало.

15.   Причините могат да са всякакви, от "наистина съм уморена, имах тежък ден", до "вече не ме привличаш сексуално, освен това правим едни и съши неща, които да ми омръзнали до смърт", та дори и до "имам страхотен, млад любовник, за какво ми е да спя с теб? ! " Така, че за да решиш проблема, трябва да разбереш причините. Ако просто е уморена, оставяш я да се наспи и в почивните дни ви се получават нещата, ако сексът с теб й е скучен или не я привличаш вече е трудно, но пак става. Гледаш да разнообразиш нещата, нови пози, играчки, интересно място...
През останалотот време се държиш мило, помагаш й в домакинството (да, жена може да откаже секс и заради това, просто е скапана от чистене, готвене, пране, че за капак и никой не оценява усиличта й).
Ако обаче причината е "имам си любовник", тогава забрави! Малки са ти шансовете да се конкурираш с някой по-млад и по-интересен от теб, който я глези като Принцеса. Ама при това положение, не знам изобщо дали си струва да продължите с този брак.

16.   Това е само по филмите. Аз отказвам секс само когато съм в цикъл. Мои приятелки също.

17.   16, това сериозно ли е? Искрено ме изумявате с тези приказки. Ами, ако не ти се прави или не ти е до секс? Ако имаш някакво леко физическо неразположение? Все пак си жена - не си кофа. Трябва си атмосфера, трябва си настроение. Никоя от приятелките ми не е готова да прави секс по всяко време. Колкото пъти сме си споделяли или е отваряна тема, всички твърдят че правят само като им се прави или без да им се прави като изключение вече много дълго са оставили мъжа си без секс и ги загризе съвестта. Чувала съм че има и такива жени, които никога не отказват, но наистина не познавам такива. Аз не мога да си представя по всяко време да съм готова - честно си казвам, не мога. Ако наистина ви има тези, дето не отказвате, то доста дигате летвата за нас останалите :)

18.   Обикновено отказвам секс само когато съм емоционално наранена. Но не се оправдавам с главоболие, а казвам истината: "Ти ме обиди, ядосана съм и ме боли от думите ти. Продължавам да те обичам, но тази вечер не ми е до секс". Има и дни, в които се прибирам у дома като изстискан лимон. Ако от предишния ден съм приготвила вечеря и съм си свършила домакинската работа, ок - вземам си душ, отпускам се с чаша вино и умората малко по малко започва да ме отпуска, така че един разтоварващ тялото и отвличащ мислите секс е нужен и желан. Обаче, ако тепърва ще мъкна торби, ще готвя, ще прибирам пране, ще гладя, ще слушам оплакванията на мъжа си, ще сервирам и отсервирам и накрая полужива ще се строполя в леглото - какъв секс? Всичко, което искам, е да заспя.