Бивше гадже на “приятелка”? Грешно ли е да съм с него?
Здравейте, хора. Отскоро много си паднах по едно момче, година по-голям е и някога учихме в една гимназия. Аз съм на 21 иначе. Той ходеше с една близка позната, почти приятелка, 3 години. Това момиче винаги е било мило към мен, макар че не сме общували много (и с нея сме били в различни класове). Сега все още си честитим празници и се поздравяваме като се видим, понякога се заговаряме. Миналата година са се разделили лятото без лоши чувства. От известно време си пишем с момчето и усещам химия, много общи теми и така, не можем да се наситим на разговорите ни. Излизахме и като приятели само. Но той ми каза, че ме харесва и аз него също го харесвам. Тук идва въпросът. Тя не ми е чак толкова приятелка, но се е отнасяла добре с мен. Затова се чувствам гузно. Как ще я погледна после? Разбирам да беше кратка връзка, но те са си били първи един на друг и така, 3 години си е много време. От друга страна, не знам тя дали ми направила същото за мен, а и в крайна сметка не е човек, на когото да съм разчитала и който да е бил до мен, а просто учтива позната. Какво да правя?

Коментари

1.   Аз лично не бих се занимавала с него, но според мен най-учтивата форма на това е да и пишеш примерно и да и кажеш за ситуацията и да я питаш. Сега, естествено че ако каже не ти може да си правиш каквото искаш а не да я слушаш, но поне знаеш че си била достатъчно добра да и кажеш вместо да се криеш и да се чувстваш гузно или да я отбягваш. В крайна сметка сама го каза не сте близки, но от уважението го направи и я предупреди.

2.   Не виждам проблем, щом не сте близки.

3.   Ама ти нищо не й дължиш на тази "приятелка". И от морална гледна точка нищо лошо не правиш. Те са се разделили и чак след това, ти си тръгнала с него. Да, може да е сконфузно малко като ви срещне заедно, но това все пак е ирационално чувство в случая. Прави разлика. Тук всякакви да не казвам какви, се хвалят как са развели женени мъже с деца, а ти си се затръшкала за глупости :D

4.   Аз бях в същата ситуация когато бях тийнейджърка. Обаче моя близка приятелка имаше връзка с него, но постоянно се събираха, разделяха и караха, но накрая се разделиха окончателно. Тя си хвана друг, а той започна да ми пише и на един купон се събрахме, станахме двойка, спах с него, той ме представяше на неговите приятели като момичето до него. Един ден просто от нищото спря да излиза с мен, спря да ме търси, беше явно, че сме се разделили. Бяхме се разбрали да не казва никога на моята приятелка и месец по-късно той й разказа всичко. Тя откачи, искаше да ме убие буквално, сложи ми отрова в питието на един рожден ден, стигнах до болница, искаше да ме пребие, каза че приятелките не правят така. Аз не съм ги разделила, те бяха разделени вече като се събрах с него. Обаче той явно го е направил, за да я нарани. Така развали нашето приятелство. Вие с това момиче не сте приятелки, но има шанс тя да се озболи към теб и да иска да те бие или да ти навреди.

5.   Щом вече са разделени, какъв е проблемът? За него тя е минало, както и той за нея.

6.   Гадно е според мен, намери си друг.

7.   Това са глупости. И какво, като сега не е с нея, трябва да умре сам ли? Ами ако това е любовта на живота ти? Да не мислиш че ти си единствената позната/приятелка на това момиче? По твойта логика това момче не може да си хване приятелка, защото половината град може да са приятелки или познати на бившата. Това тийнейджърско мислене е страшно глуповато, егоистично и незряло (ако бившата се сърди). И ако тази бивша действително реагира тъпо или нападателно, както в един от коментарите, то тя е недорасъл индивид. Щом са се разделили, има причина. Тя не го притежава и е част от неговото минало. Считам че съм човек с висок морал, и именно такива ситуации говорят за криворазбрано чувство на морал у хората, опитвайки се да бъдат 'морални', си изпускат късмета. Сам да си слагаш бариери когато някой човек е свободен и те харесва, а иначе останалите коментиращи в сайта се занимават с женени...
Хора, много е просто. Свободен със свободен се взима, а чуждо не се закача! Това не е аморално, а както трябва да бъде.
Разбирам ако ти беше сестра, роднина или много близка приятелка, тогава би било различно, но тя ти е просто позната.