Чувствах, че ме харесва, а не предприе нищо
Здравейте, жена на 22 години съм, уча в чужбина и наскоро се прибрах за малко в България за 10тина дни. Нашите се преместиха в по-голям град от известно време и реших да им отида нагости, но понеже няма място в тяхната квартира се разбрахме с един колега и приятел на баща ми да остана у тях (той е на 26, с 3 години по-голям от мен). Ние също преди бяхме излизали, но после прекъснахме контакти и той продължи да си комуникира само с баща ми главно по професията. Когато пристигнах той не беше много общителен, по-затворен е. Забелязах, че не е щастлив, изглеждаше тревожен и самотен. Аз се постарах да внеса ведрина в живота му - помагах му с почистването на апартамента, готвех и за двама ни, разказвах му забавни истории и полагах усилия да завържем разговор или да правим нещо интересно. Личеше си, че харесва нещата, които правя. След няколко дни вече беше много по-комуникативен, усмихваше ми се и в очите му имаше блясък когато ме гледаше и бях сигурна, че ме харесва. Ние с него се оказа, че имаме доста общи интереси и разбирания - и двамата сме активно спортуващи, храним се здравословно, харесваме едни и същи филми, обичаме да ни е чисто и подредено и т. н. Надявах се, че преди да замина ще предприеме нещо, но уви, физическата близост се свеждаше до една прегръдка, в повечето случаи по моя инициатива. Аз съвсем скоро се връщам за постоянно в България и ще живея в същия град. Хрумна ми, че може да си има приятелка, но нямаше много смисъл тогава сам да предложи да му отида нагости и да остана у тях за този период? В последствие имах опасения, че или си въобразявам или се притеснява, защото познава родителите ми или като цяло е по-притеснителен. Като си заминах ми писа, благодари, каза, че му е било приятно, дори сърчица ми изпрати, но дотам и съм леко объркана. Ще се радвам да чуя мнения и съвети.

Коментари

1.   Измислена история.

2.   Прати му гола снимка. Ще забрави и притеснения и задръжки и всичко.

3.   Приятно му е било някой да му прави услуги, да разговаря на теми, които са му интересни, да има някой, който споделя мнението му, емотиконите се слагат понякога в отговор на твоите, прегръщала си го и как да те отблъсне, като си била добра с него? Но това може и да не значи, че чувства любов към теб. Не бързай, не насилвай нещата, колкото и да ти се иска. И не се филмирай, не натоварвай приятелството ви с големи очаквания. Жените често вземат желаното за действително.

4.   Най-вероятно е гей.

5.   Голяма си шматка обаче . Знаеш че е притеснителен , повтори го сто пъти , и пак очакваш той да поеме инициатива ? Еми съжалявам ама бавна ли си?

6.   Жена съм и щях пиша, но видях, че номер3 е казал всичко, което и аз мисля по твоя случаи. Само за едно ще го поправя - не само жени често взимат желаното за действителност, много мъже също са така. Иначе авторке дано да не сме прави аз и 3, ами наистина да се окаже, че просто е много срамежлив, но си имай на ум и нашата гледна точка.

7.   Както казва №5 голяма си шматка. Учиш в чужбина а не знаеш каква е разликата между 22г и 26г. Абе нещо важно ти липсва в главата щом казваш че е 3г. по-голям от теб. Май алгебра не си учила затова не знаеш да събираш и изваждаш прости числа. Може и въобще да не те харесва за интимни отношения като знае с какви ли мъже си била в чужбина. Човека може да се страхува от някакви вносни венерически болести така, че не се учудвай че не проявява интерес за интимни отношения. Както казва №1 и на мен ми се струва, че историята ти е измислена.

8.   Поеми главичката му отдолу и виж дали пак ще се дърпа. Ако го направи - значи е обратен...

9.   Няма нищо учудващо, човека може да е имал лоши моменти при свалки и затова да е дистанциран и пасивен. Спри да слагаш мъжете в някакъв измислен от теб калъп и да имаш очаквания към тях какво би трябвало да направят в дадена ситуация, всеки е различен, има различни преживявания и може да реагира по-различни начини, от теб се иска не да се оплакваш, че не влиза в представите ти а да се нагодиш към него и да допълниш там където има липси.