Спокойствие или паника?
Аз съм студент, втори курс и съм почти на 20 години. От година и половина, много силно ми се прииска да имам гадже, през свободното си време мислех много за това, струваше ми се, че трябва на всяка цена да си хвана, колкото се може по - скоро, защото не издържам, особено като виждам гаджета, приятели, съученици, състуденти, или случайно на улицата. Все пак, трябва да отбележа, че повечето, или поне половината от кръга ми връстници, също не са обвързани. Същевременно, аз не гледам да е с която и да е. Но две момичета, които си харесах, ме отрязаха, други, които съм канил по фейсбук, чрез общи приятели, не са ме приемали. Тъй като, засега не съм открил друго момиче, с което искам да бъда, включително и такива, които са ми приемали фейсбук поканите, реших, че е по - добре да карам по - спокойно, търпеливо и най - вече да си отвличам вниманието от това, дори когато виждам целуващи се двойки. Не да бездействам, но да не се притеснявам, като си казвам, че вече съм на 20, втори курс съм и т. н. Все пак не са 40, 30, или дори на 25 години, за да се отчайвам, че много време е минало и аз закъснявам. Иначе си уча, успехът ми е отличен.

Коментари

1.   По-скоро за паника е. Сега ти е времето да си търсиш партньорка, затова не бъди пасивен. След студентските години става все по-трудно и по-трудно. Повечето студентски връзки се оказват трайни и успешни. Затова бъди колкото се може по-комуникативен, контактен и активен. Никой не говори за преследване на момичета, просто гледай да си колкото се може по-социализиран, да срещаш нови хора, да се опитваш да разширяваш кръга си, че да имаш шанс да се срещнеш с твоя човек.