Лишена съм от щастие
Здравейте, на 29 съм момиче.
От заглавието се вижда, ето и проблема ми.
Имам приятел от 9 месеца но аз не чувам добре.
Страшно много ме подтиска, срамувам се.
Мисля как му дават или ще го съветват да не е с мен а да си намери друга.
Виждам в очите му обичта към мен, не се съмнявам в нея.
Отношението е главното - БОЛНО ми е, че би имало разлика между мен и едно здраво момиче....
Ще прикриват или ще го отблъскват, от това ме боли.
Дори мисля как да го накарам да поиска да се разделим, защото искам да е много щастлив а не на моменти да се притеснява заедно с мен.
Да говоря с него за това, нямам смелост.
Мога единствено да се разплача.
Иначе връзката ни е ок. Запознахме ги родителите.
Аз лечение не търся защото няма.
Дори на доктор не ходя, апаратче не желая..

Коментари

1.   Мисля, че ти самата работиш срещу себе си, срещу собственото си щастие.

Много мило от твоя страна да се лишиш от собственото си щастие за да може той евентуално да намери своето но се опасявам, че не си преценила добре нещата. Нито за себе си, нито за него. Защо искаш той да те остави? Не взимай този избор вместо него. Така го отблъскваш и нараняваш. А иронията е, че ти си мислиш, че му правиш добро.

Не знам ти в какъв свят живееш и защо държиш да си сама със твоя "здравословен проблем". Повярвай ми, ако наистина успявате да общувате, в истинския смисъл на думата, това че не чуваш ще е по скоро незначителна подробност. Имаше един филм на тази тема - "perfect sense". Изгледай го и ще разбереш за какво ти говоря.

А сега малко по прагматично - не знам откъде си толкова сигурна, че лечение няма. Но ако и минимален шанс за да чуваш, поне малко, знам, че трябва да положиш всички усилия по въпроса. Просто иначе би било проява на безотговорност към собственото ти здраве. Защо няма човек покрай тебе който да те накара да тръгнеш по лекари? Какво толкова лошо има в това? Защо до 29 години поне не си опитала? А и ако имаш апаратче, това би те направило по "грозна" или какво? :)

2.   Ти самата трябва просто да се приемеш за да си спокойна че и другите те приемат, говори с психолог. Аз работих 7 години работа с изключително много странични и вредни шумове и вибрации и също не чувам добре, но не ми пука и карам хората да повторят

3.   Това дали не е негов избор, а? Как мислиш?

4.   Ето тук именно е проблемът ти. Има апаратчета, които са почти невидими.

6.   Не се обиждай, но си с глупаво мислене. Щом те обича квато си, от какъв зор ще го караш да се разделя с теб?