Искам да си я върна
Здравейте! Толкова съм отчаян, нямам идея откъде да започна. Пиша тук, защото не знам вече на кой да споделя и как да излея мъката си. Всеки ден плача, чувствам се ужасно, боли ме. Това не е поредната история за това как някое момче се е разделило с бившата си, а става въпрос за момиче, което никога не съм имал и няма да имам. На 19 съм, всичко започна преди година и половина някъде, да кажем две. Запознах се с едно момиче по фейсбук, нищо специално, поредните забивки и т. н., приемах я като развлечение, тъй като бях доста голям аутсайдер и тя беше от малкото хора, които ми обръщаха внимание. Казах си, че няма да се влюбвам, тъй като наскоро ми бяха разбили сърцето, но усещах, че точно натам отиваха нещата. Ами, влюбих се. Усещах, че и момичето имаше нещо към мен, веднъж я видях в един магазин, исках да я заговоря, но много ме беше срам, казах си, айде друг път ще се видим, не е бил момента, а и щеше да е доста неловко. Тя почна да ме вика за навън, но аз все отказвах, все обръщах внимание на приятелите си, все казвах, че не мога, а и ме беше срам как ще реагира като ме види, защото не съм първа хубост, не съм от най-богатите, а момичето си беше малко по-заможно или поне такова впечатление ми остави. Не спираше да ме вика за навън, а аз като пълния тъпак продължавах да казвам, че имам работа и, че съм се разбрал с приятели да караме колело. Постепенно почнахме да си пишем по-рядко, казах си, ще и пиша, бях готов най-накрая да преодолея срама си и да я помоля да се видим, писах и, при което тя ми каза, че няма да може, помолих я да излезнем утре, други ден, отново отказа. Стана ми тъпо, но я разбирах. Все пак тя се е чувствала по същия начин, когато аз и отказвах абсолютно всеки път. Така и не си писахме повече, просто ме сийна и дотам. Постоянно я следях навсякъде в социалните мрежи, докато не видях в профила и, че се е обвързала преди 3 дни, не ми излезна като публикация, явно тя така го е направила, но в профила и го има. Явно точно в тоя период тя се е забивала с въпросното момче, защото пишеше, че са тръгнали преди 4 дни. Тогава ми стана много гадно. Казах си, как може да съм такъв идиот, но все имах надежда, че ще скъсат, че някой ден ще е моя. С всеки изминал ден не спираха да качват сторита как са заедно, как спинкат заедно, на кино са заедно, каквото и да правят винаги са заедно и така около година. В един момент около седмица да кажем рязко спряха и двамата, момчето го нямам в приятели, но мой приятел го има и ми споделя какво качва, та в продължение на около седмица нито сторита, нито нищо. Казах си, че може да са скъсали, да са се скарали, обвързването им си стоеше, но нямаше и вест от тях. Нейният рожден ден наближаваше, казах си, че не трябва да се отказвам, а и ако дори само са се скарали, а не са скъсали пак имам някакъв шанс, дори минимален. Бях казал, че ще и пиша точно в 00:00, но докато чаках да стане толкова бях заспал. Събудих се на обяд към 12:00, видях, че не е на линия от 11 часа, реално е стояла 1 час след полунощ да види кой ще и честити и си е легнала. Викам си, ще чакам да дойде на линия и след това ще и пиша, за да ми отговори веднага. Тя дойде на линия към 18:00 часа, бях почнал да пиша пожеланието си на мен, тъй като има функция да пишеш на себе си, написах сигурно цял роман, дори в любов и се обясних, точно когато го копирах и вече тръгнах да го пращам видях нещо, което ме срина. Преди 2 минути беше качила стори, в което беше тагнала приятеля си, който ясно от снимката се виждаше, че и е предложил брак, защото снимката беше как тя си е снимала ръката с пръстена и неговата ръка също е с пръстен и беше написала "Думите са излишни, обичам те", оттогава мина месец и още не мога да си намеря място, боли ме, искам я, не искам да са заедно, а виждам колко много се обичат, не мога да си представя друго момиче, не знам какво да правя. Дори не мога да си представя, че вече той не и е гадже, а съпруг. Та тя дори не е голяма толкова, на 21 е (2 години по-голяма е), а приятеля и доколкото разбрах е на 20 (дори е по-малък от нея с година), как да си я върна? Моля Ви! Имам нужда от вашата помощ, защото усещам, че няма още дълго да издържа без нея. Тя ми е всичко!

Коментари

1.   Ми не можеш, пич. Съжалявам, но това е положението. Малък си още, ще се научиш. Не трябва да си изпускаш шанса заради глупости, защото после не се връща. Също като тебе съм страдал заради такива грешки като твоите, но се научих. Всички сме минали по този път, така че горе главата. Това момиче го забравяш, със следващата гледай да действаш на време. Понякога трябва да се примириш със грешките си, сега се измъчваш, чувстваш се виновен пред себе си. Обаче нищо не можеш да направиш, след време ще срещнеш друга, тогава вече ще имаш нов шанс с нея. Поработи върху самочувствието си, за да те хареса толкова въпросното момиче, значи не си жив зян, какъвто се представяш. Също почни да спортуваш, да ходиш на фитнес. Нещата ще се наредят, животът е тепърва пред теб. Успех!
М36

2.   Да бе всичко ти била, а къде беше когато имаше възможност? Не я заслужаваш и не се заблуждавай че я обичаш, просто скимтиш защото ти е наранено егото.

3.   Боже, Боже, какъв си филмар. Я се стегни , ти мъж ли си или п*тка с извинение?!? Как може да страдаш за човек с, когото не си излизал дори веднъж?! Тя е непозната за теб, опомни се!

4.   Как така ти е всичко? Та ти дори не си се виждал с нея на живо! Обсебил си се по някакъв измислен образ за нея, който вероятно има много малко общо с реалността. Това не е любов. Остави я на мира и другия път недей да се криеш, като птичето чука на вратата, всъщност най-добре събери смелост ти да чукаш на неговата.

5.   Искаш или не, късно е приятел. Пък и жена казала "да" на друг.. как може още да я искаш. Малко самочувствие нямаш ли. Остави я, тя има право да избере този с когото смята, че ще е щастлива. Ти също, но избора ти в този случай видимо не е правилен.

6.   Нека ти е за урок. Има поговорка даже, че птичето каца веднъж на рамото. Не го ли грабнеш, край и това си е. Затова срамежливите хора не успяват в живота - и в работата, и в любовта.

7.   Тази е голяма за теб. Ориентирай се към 16-19 годишни. Винаги бъди няколко години по-голям от приятелката си. Това е абсолютно задължително. В най-лошия случай бъди с наборка.