Какво се обърка в 6 месечното ни съжителство ?
Здравейте пише ви млад мъж на 26 години, видимо объркан. Млад, здрав добре изглеждащ със сексуален проблем, който до сега нямах. От 6 месеца живеем заедно с моята половинка която е на 23 страшно красива млада дама, с която сме заедно от 8-9 години. Хубав, страстен, продължителен секс докато обаче не дойде да живее при мен, с което нещата се объркаха. Сега не знам какво се случва но не е нормално, някак не ме привлича достатъчно колкото и грубо да звучи, обичам я но нещо се обърка и какво е точно се обръщам към вас, защото чувствам че се дразни от това че не и давам каквото би трябвало да давам. С риск да прозвучи пресилено сега давам 20 % от това което мога да дам, така го усещам ! Но защо? ..

Търся помощ, защото и кавгите вече са на лице а не искам да я губя. Моля за съвети, не за критики! .. благодаря!

Коментари

1.   Не ти е интересна, виждаш я постоянно.

3.   Омръзнали сте си. Време е за смяна.

4.   Вярвай на червата си, Авторе. Щом така го усещаш да и даваш само 20%, значи не е същото за теб. Съвместното съжителство разкрива всички черти на онзи с който живееш. Може би си започнал да прозираш, що за птица е приятелката ти и съвместния ти живот с нея логично е започнал да не ти харесва толкова.

Замисли се дали как се виждаш с тази жена след да речем 1 година. Сега се запитай как се виждаш с тази същата жена след 5 години. Искаш ли деца от нея? Там е отговора, Авторе.

5.   Омръзнало сте си, връзката ви е изчерпана и т. н.

6.   Припомни си какво ви е събрало. Помисли какво куца. Гледай простичките неща.

7.   До 3 - Как пък така всички възрастни двойки които познавам са с по 50-60 годишни бракове и не са си омръзнали? Дори и на тази възраст винаги ходят под ръка и се смеят на шегите си. Не мога да разбера какво е объркано в днешното общество, че младите хора толкова бързо си омръзват и така лесно се предават във връзките си?

8.   Човек като изгуби нещо тогава го оценява. Внимавай сине

9.   Ами как да ти кажа... прогледнал си отвъд външността ѝ.
Още си твърде млад, но с годините и опита (и може би с голяма доза изненада) ще откриеш, че човек не е (само) външност... даже далеч не е външност. Аз така бях много изненадах като опитах на вкус чиста ванилия, и се оказа че изобщо не е сладка, както си представях, а е кисело-горчива с вкус на химия...

10.   До 7 Ти пък колко 80годишни двойки познаваш, трябва да са на по 80г щом имат 60 годишни бракове.
"Не мога да разбера какво е объркано в днешното общество, че младите хора толкова бързо си омръзват и така лесно се предават във връзките си?"
обърканото е че днешните млади много по трудно правят комромиси, трудно отстъпват, не са научени да прощават. Не знаят какво е днес да се молиш да целунеш ръка на свекъра/тъста, който снощи ти се е скарал и те е "напъхал в кучи гъз", че си направил неправилно нещо дребно или просто злобее срещу теб. Докато старите двойки са го преживели това, прощавали са големи неща, и прошката/компромиса за партньора им е нещо толкова лесно.

11.   7, ами много просто - те са научени ДА КОНСУМИРАТ, а не ДА ГРАДЯТ.
Връзката се гради с години, с любов, с доверие... Тя не е нещо, което се намира на улицата. Необходими са КОМПРОМИСИ, ТЪРПИМОСТ, МИСЪЛ ЗА ДРУГИЯ.
Къде ти такова задълбочаване у днешното поколение. което е научено, че НОВИЯТ Ariel пере по-добре от стария. Че човек живее не в полза на обществото или на собственото си развитие, а да събира лайкове, щото се е снимал по бельо... Че модните и скъпи дрешки, скъпият часовник и фешън-прическата, или това, че си отишъл в Дубай и си яздил камила определят цената ти като човек..

12.   №7, в дълбока заблуда си! Старите не се разделят, защото се ползват взаимно за упори. Ако се махне единият, пада и другият, живеят като съквартиранти, но любовна тръпка няма вече. Младите се разделят, защото глупаво са се събрали и по късно им идва акъла. Нали сте чували - любовта е сляпа. Събират се слепешката, а когато прогледнат бързо изтрезняват. И този младок бързо се е наситил, или вече не му става и затова реве!?

13.   Номер 7, то е ясно.
Младите хора са неблагодарници, вечно търсещи тръпка, емоции, забавления. Така, както са ги учили в холивудските филми. Ако трябва да вникна по дълбоко..
Не знам дали световната политика е целенасочена в това, но е факт, че всичко, което гледаш пред екрана и слушаш те превръща в консуматор. Все нови и нови неща, излизат, които ти "трябват". А живота ти се струва празен, защото си гледал в американските филми "Животът мечта", който ти така и не успяваш да живееш. Защото този "живот мечта" е една глупост. Всъщност зад целият блясък на успеха стои много труд, пот, лишения, дисциплина, които няма как да ги видиш. Да не говорим, че хората, които отиват да живеят в америка прекрасно знаят, че между филмите и реалността, разликата е огромна.
Но да оставим филмите и да се върна на темата. Просто смятам, че ние българите трябв да се учим на благодарност, на ценни качества и това трябва да бъде смисъла на живота ни.

14.   7 Преди семейството е било ценност и не са се разделяли , повечето хора са били с един сексуален партньор . Сега неата не са така . Всеки иска да получава и да не дава .

15.   До 7. Възпитахме поколението да са консуматори. Не дават, не търпят, не носят отговорност. Само консумират.

16.   Когато погледнеш лицето на един мъж, виждаш натуралния му истински образ.
Когато погледнеш лицето на една жена, виждаш резултата от нейната фантазия.
Случвало ми се е да дръпна красива мацка в дискотеката и на сутринта като се събудя, се чудя какво е това същество което лежи до мен. Цялата възгавница омазана и изплескана с грим. Уж не бях пиян вечерта, но тая сега не прилича на мацката от снощи.
Мисля че това се е случило с теб.

17.   7< медии, кино и тем подобни постоянно ни втълпяват, че трябва да получаваме само най-доброто и на момента, защото "го заслужаваме", разбирай по дефолт, демек не е необходимо да даваме, а само да получаваме наготово. Ако панталоните ни са се скъсали, защо да ги шием, респ. да решаваме проблема, а просто не хвърлим и не си купим нови. Ако имащ парички ще си купиш по-лъскав, по-модерен, това ти вдига статуса и ти чеше егото. Нали трябва да купуваме постоянно ново и ново, за да върви икономиката. Айде за панталона не е проблем, но този манталитет се прехвърля и във връзките - ако жена ми ме е издразнила няколко пъти, защо да се хабя да оправям проблема, като мога просто да я сменя с нова. Хем ще е нещо ново, нали всяка втора реклама крещи "ново". Новото е символ на свежа емоция и на това, че заслужаваш ново, вместо да градиш и поправяш старото, което е символ на липса на възможности. А и ако имаш повечко парички, може и новата ти жена да е по-лъскава, съседите да ти завиждат и т.н.

Филмите, песните и рекламите постоянно ни втълпяват как цял живот трябва любовта да е по мед и масло, как трябва непрекъснато да има тръпка, бурен секс и т.н. И всичко това ни се полага по подразбиране и ако някой не ни го даде, едва ли не е някакъв злодей, който ни е ощетил несправедливо и причината никога не е в нас, а само в него. И в първия момент, в който партньора ти поомръзне, не те задоволява сексуално, няма бурна разтърсваща тръпка или пък се усетиш, че хуя му не е 20 санта като на порно актьор или циците и не са най-големите сред комшийките и колежките и първата мисъл, която ни минава е "аз не заслужавам това", "не съм щастлив така", "той трябва да се старае повече", но не и "какво му има на човека", "с какво мога да му помогна", "той е моя спътник в живота и трябва да си помагаме взаимно", "да, може да е сбъркал, но всеки греши, и аз съм бъркал, но тя ми е прощавала".

18.   Отговори си на въпроса дали имате някакви проблеми от друг характер. Дразни ли те с нещо, което не си забелязвал преди да заживеете заедно? Ако нейното присъствие наоколо ти е приятно и постоянно търсиш близост с нея, не знам какъв може да е проблемът, за да не я желаеш. Ако обаче не ти е приятно да се гушкате, целувате и прегръщате, това може да обясни и проблема със секса. При много двойки скуката и сивото ежедневие убиват любовта. Затова се постарайте да разнообразявате ежедневието си, да имате общо хоби, да правите планове за уикендите. Просто си създайте занимания, които ви обединяват, а не разделят.

19.   " Романтиката мигновено се изпарявала, в момента в който и двамата почнат да ходят в една и съща тоалетна...."

20.   От автора:
Благодаря на всички за изчерпателните съвети ! До номер 18, мисля че си прав, и то много ! И точно това ще направя ;)

21.   Нормално е - връзките се развиват - на вашата и време да мине на друго ниво.
Това, което пишеш ти се струва така, защото го сравняваш с преди. Преди си я виждал рядко и си я желаел всеки път. Сега - обратно - виждаш я постоянно, но я желаеш не всеки път. Реално - сигурно пак толкова си я желаеш, колкото и преди.

Задай си въпроса как ще се чувстваш ако нея я няма?