Бременна съм, а скъсахме
Здравейте
Да разкажа моята тъжна любовна история
Март месец се запознах с едно момче в приложението badoo. И двамата търсехме сериозна връзка . Разменихме си номерата и почнахме да си пишем по whatsap и messenger. Той искаше да се видим още първата седмица , но аз бях малко резервирана, защото нямам голямо доверие на онлайн запознанствата. Той се ядоса и ме блокира , защото му отказах да се видим . След няколко дни той ми писа смс, че много съжалява и иска да продължим да си пишем . Не му отговорих. Чак в края на март му писах пак в badoo на шега , че е винаги онлайн там . Той не ми отговори веднага, а чак след 4 дни . Добре пак почнахме да пишем и на 6 април се видяхме . Много се харесахме и станахме гаджета . Така аз ходех всеки уикенд при него, защото той живее сам , а при мен нямаше възможност . Юни му отидох на гости за 2 седмици , но Юли се скарахме обаче жестоко, защото приятеля му беше дошъл през уикенда да спи у тях заедно с неговота приятелка, която пък има две деца от някакъв си и до 1 и 30 тази луда жена така и не сложи децата си да спат. Наложи се аз да и напомня че е време да си лягат . Следващия ден той цял ден не ми говори и излезна в 17 ч и се върна чак след полунощ бил при приятели . Никой не познавам в неговият град и ми стана наистина много криво , че бях цяла вечер сама. На другия ден си тръгнах и му казах всичко свърши . Два месеца не ме потърси . Чак септември се появи отново да ми каже , че не ме е забравил и много съм му липсвала .. Два месеца как ли е издържал без да ме потърси ако ме е обичал ? И така той ме помоли отново да пробваме заедно . Не бях съгласна цял месец му отказвах , но октомври приех . Той каза , че мога да отида там за един месец да видим дали ше може да живеем заедно този път . Приготвих си багажа , но пак нещата не потръгнаха между нас . Карахме се все за глупости . Останах там само три седмици. Той беше много груб с мен обиждаше ме , излизаше си късмети иска . Като го питам къде е бил той отговаряше, че не е моя работа. 3 седмици нито веднъж не излезна с мен навън нито ми даде ключ за квартирата . Последните дни ми даде ключ , но като го пробвах разбрах , че е фалшив . За рождения ден не ми родари абсолютно нищо .. Наистина много се ядосах и реших , че няма смисъл. Казах му , че ще си тръгна . Той нищо не каза не се опита да ме спре.. на същия ден той излезна ядосан без да каже нищо , аз след това му писах по whatsap , че е лъжец и всичко, което ми е обещал не го е изпълнил . Той веднага ме блокира там и навсякъде . После като се прибра не говореше нищо , а аз си приготвих куфара. Последната нощ реших да му го върна и да го обидя където ще го заболи най -много .. Казах му , че бившият ми е бил по добър в леглото .. Не че го мисля наистина , но от яд го казах . Казах му , че май не съм бременна и много ще се радвам ако е така..
Тръгнах си . Той ме изпрати до влака, заплака и ме погали по главата . Каза че никога няма да ме забрави и че винаги ще мисли за мен , и че никога повече няма да се видим . Едвам се сдържах да не заплача и аз .
Като се прибрах вкъщи си направих тестове за бременност- положителни . Нямаше как да му звънна да му кажа понеже ме е блокирал .. затова леля ми му звънна . Той и каза , че не е сигурен че съм бременна и че ще ми се обади на другия ден . Така и не се обади вече 5 дни минаха . Незнам какво да правя . Казал на леля ми че ще се грижи за детето , но защо тогава не звънни .
Наистина не мога да го разбера какво иска . А аз до понеделник трябва да взема решение за аборта
Помогнете ми . Дали пък да не отида до у тях

Коментари

1.   Много съжалявам за това, което ти се е случило. Да приемем, че не ти се обади - готова ли си сама да поемеш грижите за детето? В историята си говориш основно за приятеля си и ми се струва, че подценяваш бременността си. В момента трябва да мислиш за себе си без значение дал ще абортираш или не. В момента той е човека, който е редно да ти звънне. На твое място бих задържала детето, но не знам как е ситуацията при теб. Работиш ли, ще се справиш ли финансово и най-важното е - искаш ли детето? Ако решението за детето е продиктувано само от телефонен разговор с него, това е твърде жалко. Сега е важното да си спокойна и да вземеш едно важно решение за теб и бъдещето ти. Съветвам те да не се унижаваш и да не го търсиш. Успех!

3.   Не си писала на колко си години, но явно сте доста млади. Слушай сега, детето е огромна отговорност. Дори при двама родители си е трудно, камо ли ако останеш самотна майка. А повярвай ми с този така наречен мъж тъкмо самотна майка ще си. Изключи го от картинката ама наистина, без значение дали утре ще цъфне с някоя тирада колко си му липсвала. Изключи го от картинката и тогава си представи ще се справиш ли да гледаш детето сама. Имаш ли помощ странична, родителите ти какво мислят? Това момче вятър го вее. Няма да просъществуват отношенията ви с или без дете. Един човек, който държи на теб никога ама никога няма да се държи по начина, по който се държи той. Иде ми, дойде ми. Този човек не става за семейство, не си го и помисляй. Приключи с него сега, ще си спестиш много страдание. А за детето отново ти казвам мисли! Това е невинно същество, което ако дойде на този свят няма да е виновно за нищо. Но ще заслужава грижа и обич нали? Ще бъдеш ли способна да му осигурил нормален живот? Ако отговорът е не - аборт! Мисли трезво, сега мисли, че после ще е късно!!

5.   За мен ти не можеш да разчиташ на този човек, независимо какво ще ти каже, защото явно при него няма нищо сигурно. Действията са му незрели и егоистични. Прецени си сама дали би гледала детето.

6.   Иди, иди... я си стой на д.... о, ти родители нямаш ли си? А пипе в главата? И не писа на колко години си, не че има голямо значение.

7.   Не той, ти трябва да го блокираш от живота си, завинаги. Този не знае кой е и къде се намира. Направи аборт, може и медикаментозен, дишай дълбоко и продължи напред сама. И не се занимавай с виртуални хора! Те са лъжци и лузъри в голямата си част.

8.   Тук не е мястото да получиш такъв важен съвет като дали да направиш аборт или не. Има прекалено много тролове в този сайт, не е сериозно. Посъветвай се с близки хора и решете какво ще правиш.

9.   Един месец не можете да живеете заедно, дете правите. Той те блокира, не иска да говори с теб, карате се, ти не се замисляш да вземеш мерки как да се пазиш и забременяваш от него. Без да се обиждаш, но това са цигански работи. Нито връзка имате стабилна, сигурно и материално не сте добре, дете ще гледате, пълна безотговорност. Изходът е аборт. И внимавай със следващия.

10.   След няколко години стаж като самотна майка, почни да пишеш как всички мъже са боклуци, и да даваш акъли на други жени как да постъпват. Примери тук в този форум като теб колкото искаш. Сами се закопавате, след това питате какво да правим.
Отговори си на въпросите, защо ходи при този човек? Защо допусна да забременееш от него? Защо продължаваш да се самозаблуждаваш, че ще се промени като си бременна и ще поеме отговорност?
Ако не е още късно, прави аборт и забравяй за него. В твоя случай това е поправяне на грешка, след което много внимавай с кой си лягаш и какви предпазни средства ще използваш.

11.   Не виждаш ли, че този мъж има психични проблеми и е емоционално нестабилен? Аборт, понеже това може да се придаде и на детето. И далеч от него.

12.   От Авторката
Мина вече цяла седмица от както знае че съм бременна. Още не ме е потърсил да ми каже какво ще правим. Май ми остава само да абортирам.
Мисля, че няма да мога да се справя да бъда самотна майка. Много ми е тъжно. Уж много ме обичаше. Казваше, че никога няма да ме изостави

14.   Авторке, всеки ,с който се запознаеш и след месец му станеш гадже може да ти обещава вечна любов. И ако ти вярваш само на думи и не настояваш да ползвате предпазни средства, значи си безотговорна към себе си. Вината е колкото в него, толкова и в теб. Но последствията са само за теб. Дано ти е за урок.

16.   Вие сте емоционално лабилни и неспособни да се грижите за другиго. Затова - аборт, а занапред - противозачатъчни мерки!!!!

17.   Това да ти е за урок друг път да гледаш делата на даден човек, а не думите му. Само си прочети историята отстрани: писали си, после спрели, после сте се видяли, но сте се скарали, 2 месеца не си писали, после се събрали за месец, но издържали 3 седмици... тук спрях със сагата...
Това ли ти е представата за нормална връзка? Човек, с когото не можете да се понасяте дори месец? Не дете от него, и куче не трябва да вземате заедно.
Дори да те потърси, го блокирай, зарежи, забрави. За аборта виждам, че си решила, така че явно е най-добре. От този човек не можеш да очакваш да бъде баща и щом не си готова да гледаш сама детето, най-добре е да не го раждаш.
Вземи си обаче сериозна поука за друг път - не слушай сладки приказки, а гледай какво прави човекът. Всеки може да каже, че те обича, а дали действията му по-горе го показват? И не си позволявай да забременяваш от човек, с когото не сте живели поне няколко месеца, да имате стабилна връзка, да решите и двамата, че искате дете.
Успех!

18.   От Авторката
Аз съм на 25 , а той е на 31 години

19.   Авторке, затова хората мислят преди да правят деца. Мислят и преценят. Всеки може да ти сваля звезди от небето, но ако като човек не става и те разочарова, ами не правите секс без предпазни средства. Хората преценят парньора, гените му, семейството. Аз не си представям да създам дете с някой, на когото не зная от какво семейство е. Не е безразлично твоето дете чии гении ще вземе.
От такива сайтове са или женкари или ненормални. И занапред не живей с някого, ако не го познаваш добре.

20.   Познаваш ли родителите му, роднини, близки?! Е, как тогава е сериозен?! Ти си била просто чистачката и за под ръка за леглото. Как сте щели да живеете заедно? С брак ли или без? Щеше ли да признае детето или не?
Не знам на колко години си, но това е много безотговорна постъпка. Детето по-добре го махни, няма нужда да носи гените на такъв човек. И това да ти е за урок, деца се правят с акъл и като имаш пълно доверие, а не празни приказки.

21.   Правиш аборт,махаш се,започваш живот си наново.Иначе покрай обърканият ти любовен живот ще има и едно нещастно дете.И най-важното,да ти е за урок.

22.   Нито става за баща, нито ще се грижи за детето, нито те обича и имате бъдеще заедно. Вариантите ти са или абортираш, или отглеждаш детето сама. Аз не бих го осъдила за бащинство, защото за сметка на символичната издръжка, която ще плаща, ще си задължена да се съобразяваш с него за какво ли не - например няма да можеш да напускаш дори за кратко страната заедно с детето, ако той не е съгласен.

23.   Защо всички съветвате авторката да направи аборт, това е грях, да убиеш невинно създание, тя сама трябва да си вземе това решение, да се допита до родителите си, и откъде сте сигурни, че момчето е ненормално, сякаш сте били с него? Това е важно решение и не бива да се взема спонтанно, а и не всички в сайтовете са ненормални или използвачи, зависи от човека, той може да е изплашен и несигурен, но това не го прави ненормален, авторката е била с него, би трябвало тя да го е опознала и да си прецени, но по - добре да не бърза да прави аборт, една моя приятелка не направи, въпреки че приятеля и отиде в чужбина и я остави, но и помагаха нейните родители и след време си намери друг мъж. Трябва добре да се помисли и тогава да се предприема такава стъпка, говори с близките си и не се отчайвай, няма да си само ти самотна майка, успех и пиши :)

24.   23,
Защото сме реалисти. Живяла с някакъв , който не е стока и да му запази детето. И като гледа това дете да се сеща за бащата какъв е.

25.   23, ти виждаш ли едно нормално нещо в разказа ѝ? Очевидно има забавяне на развитието. Тя емоционално и когнитивно не е способна да отгледа дете.

28.   От Авторката

Направих медикаментозен аборт. Всичко мина добре. А въпросният така и не се свърза с мен да пита какво решение съм взела.. Явно наистина не му пука и добре че се отървах от него..
Благодаря ви за коментарите. Много ми помогнахте да взема правилното решение.

30.   Момиче, такова решение не може да е правилно от гледна точка на детето, но от гледна точка на майката - да, правилно е според мен. Преди 23 години така направих аборт от един недорасляк (като мен тогава) и той наистина не се обади, не попита, не знаеше, ходи ли на тоя свят едно негово дете някъде. 20 години по-късно животът ни срещна отново. Виждахме се покрай общи приятели два пъти. Не попита. Като видях как се е развил неговият живот и как моят, отдъхнах си малко. Било е правилно за мен. Поне това.