Лоша майка ли съм?
Здравейте аз съм на 24 г.
Имам бебче на два месеца.
Още от болницата не искаше да суче от гърда и започнах да се цедя.. в един момент свикнах с помпа и този вариант до някъде ми харесва, защото знам колко яде детето ми. Обаче.. кърмата ми спира за жалост и се налага да давам адаптирано мляко..
!! искам да подчертая, че детето има предпоставка за заболеване, защото аз имам такова.. и един от начините да разбера дали всичко е наред е като следя колко хапва детето ми..
Това, че искам да знам количеството изядена храна, и дохранването със сухо мляко поради недостиг на кърма прави ли ме лоша майка?

Коментари

1.   не, не те прави лоша майка. Моята кърма спря на 3 -тия ден и детето ми израсна с АМ. Да ти кажа повечето неща са бабини диветини. База на сравнение племеникът ми - сестра ми го кърми до 1 година и 8 месеца всичко си му жеше в норма кг, ръст, развитие, но си боледуваше зимата, моето дете хранено с Ам като развитие, ръст и тегло всичко си му е наред и пак си боледува зимата. Не е фатално храненето с Ам, фатално е че мислиш сега че си лоша майка и още кой знае какво ти втълпяват и още повече се напрягат и това се отразява на организма ти и като нищо утре можеш да останеш като гръмната, че помпаш а мляко няма... а бебето плаче. Помни -ти винаги ще си лоша майка според околните и според себе си, но ще си най-добрата майка за детето си.

2.   Какво общо има със заглавието?

3.   Дали си лоша майка? Не мисля, че има проблем в храненето на кърма или АМ. За мен е проблем, че прекалено стриктно следиш колко било изяло. Тъй като познавам майка, която хранеше бебето си с минималното количество АМ за възрастта му, защото сестра й и баба й били дебели, следователно родата била предразположена към затлъстяване и с цел бебето да не страдало от затлъстяване, затова му ограничавала АМ до минималното, да, това за мен е лоша майка. Замисли се дали не мериш количеството храна от страх детето да не затлъстее или обратно да не прихване анорексия, ако е така, ти си много лоша майка.

4.   Стига глупости , и до 10 да кърмиш тва не те прави майка . Майката е любов , грижа . Няма значение с какво го храниш .

5.   И аз не можах да разбера какво общо има "лоша майка " с храненето? Ти май се вкарваш сама в някакви филми , а?

6.   Аз кърмих една година, но до захранването додавах и адаптирано, защото не достигаше моето мляко. Съсипах се да се чувствам непълноценна майка. Разбирам те. Обаче не зависи от нас. Дори и да суче, пак може да недостига.

7.   Откъде-накъде да си лоша майка??? Явно си чела повече мамешки групи и форуми, където ако не кърмиш ексклузивно до 5 г., направо си за разстрел :-)
С каквото и да храниш детето, все ще порасне. Нито има връзка с имунитет, нито със здраве, освен може би в първите месеци. Важното е да е спокойно и да наддава добре. Ако това е изпълнено, всичко е ок, а ако някой ти набива вина или комплекси, го прати някъде по-далече :-)

8.   Не те прави лоша майка, дори и да не кърмиш. Но, след като имаш кърма, а трябва да знаеш колко изяжда бебето, би могла да го теглиш на подходящо кантарче. Бебетата имат нужда от близост с майката, успокояват се на гърдата. А в момента ти правиш това, което за теб е удобно, но не и за детето. Пак казвам, кърменето не е задължително, когато по една или друга причина не можеш.
Аз нямах кърма и също дохранвах, но по онова време нямаше кантарчета. За това, се помолих на моя приятелка да ми даде кухненското си стенно кантарче. Слагах бебето в пелена и я окачвахме на кантарчето. Сега има всичко и ти би могла да се справиш.

9.   Не си лоша майка, аз не исках да кърмя и не кърмих, сега ще наскачат в следващите коментари сумати и хора. Изцеждах по малко докато свърши кърмата около 2 месеца и детето си беше супер, спря да се буди през ноща супер рано и почти не е пракало, защото знаех колко мляко трябва, за да не е гладно. Детето ми не боледува повече или по- малко от останалите деца в градината.
Трудно е да се справиш с общественото мнение и подмятания на разни хора, аз не се обеснявах, казвах че храня комбинирано и точка.
Спокойно и приятно майчинство.

10.   С тези гръмки кампании "За кърменето" е абсолютно нормално да се чувстваш така. Аз кърмих сина си 1 година, а дъщеря си само 4 месеца. Отбих я, понеже ми се наложи лечение с инжекции. Нямам наблюдения да има по-слаб имунитет или какъвто и да е било дефицит спрямо сина ни.

11.   Не, номер 5, просто иска да се похвали, че е станала майка... аман от такива тъпоумни разплождащи се индивити.