колко точно ви привличат мъжките бради
Мъж на 31 съм. Прави ми впечетление, когато си пусна брада на една-две седмици има едно по-често заглеждане от жени към мен от колкото, когато се бръсна или съм с леко набола брада. Идеята ми е наистина ли брадата привлича жените, повече от гладкото лице.
Също така,когато съм с брада и мъжете ме възприемат една идея по-сериозно. Играя си с един пич тенис,за около месец само бъзици и леки разговори. Оня ден като бях с брадата и взе да ми разказва как инвестирал в два апартеманта и т.н. А пък един друг само здравей-здрасти, оня ден с брадата взе да ми разказва за някакви любовни разочорования и да търси съвет.Лицето не ми е някакво бейби-фейс да кажеш,че ме прави кой знае колко по-мъжествен.

Коментари

1.   Мен специално- да. Мъжът ми от години е с брада и много му отива. Поначало е харесван от жените, привлекателен и интересен, но не само заради брадата, а и заради интелекта му.

2.   Аз съм на 26 и от 18 годишен съм с брада. Казвам ти, има нещо магическо в това нещо. Първо ми отива, второ се чувствам по съвсем различен начин. Не я махам изобщо, само с машинката. Така че има значение, гарантирам ти.

3.   Изобщо не ми пука за брадата, стига да е поддържан.

4.   Аз също харесвам повече мъже с брада. Не като на поп де, а от набола до към 1-2 см. Не мога да обясня точно какво е, сигурно ми се струват по-мъжествени, но към един хубав мъж, небрежната брада е чудесен бонус.

5.   Мъж на 27 години. И аз съм забелязал същото нещо. Като пусна брада, забелязвам, че повече жени ме заглеждат, в положителният смисъл.
Преди години се интересувах от книги свързани с психологията и езикът на тялото.
Просто когато мъж пусне брада, чисто визуално челюста му изглежда по-голяма. В профил брадичката му изглежда по-вирната напред, видът му става по-мъжествен и волеви. Вид на човек, който е вече зрял и готов за създаване на поколение. Ако се поинтересуваш малко от история ще видиш как още от древен Шумер, владетелите са описвани с бради. Дори и българските царе са били с бради.
Явно подсъзнателно това се възприема като мъжественост, крепкост, мъдрост, военственост и тн.
Просто повечето жени търсят един вид закрилник и силна фигура, която да ги крепи и тн. Това е според мен.

6.   Жените искат мъж екскурзовод, да ги носи на ръце, да им уйдисва във всичко и да е стабилен откъм пари. Не им е до бради... Лошото е че могат да дадат само едно в замяна

7.   Не знам, много е относително. Аз много пъти съм чисал тук. От около 3 седмици се срещам с едно момиче, което само ме заговори в метрото. Хем съм 1,97 на 21 години, хем все така си седя 61 кг. , хем съм младолик и не ми вярват, че съм на толкова. Нямам представа кое точно привлече момичето, бях се разположил на две седалки и пишех стихотворение, често го правя. Нарекох го на това момиче, най-много ме зарадва, че не е празноглаво и има собствено мислене. Ама по същество - винаги съм бил враг на самобръсначката и ползвам единствено ножичка за подравняване. В момента брадата ми е като на един футболист, Гонсало Игуаин се казва. Така ми харесва - така ходя. Та не знам дали е заради брадата, ама може и да е оказала влияние.

8.   Мразя дълги бради. Най-много леко набола брада, намирам я за секси. Днешната мода на големите бради ми е страшно противна.

9.   Въобще не ме привличат, даже бих казала, че ме отблъскват. Дал си примери с мъже, там не знам как е.

10.   На мен лично бради не ми харесват. Обичам мъжа да е с чисто и гладко лице.

11.   Аз съм жена и ще ми е интересно какво мислят други жени за брадата.
Лично на мен ми харесва , все пак да не е от най-хипстърските бради.
Сегашното ми гадже е със средно набола брада така да я определя и ми е много секси.
Интересното е ,че вече почти всеки по-млад мъж е така в София .

12.   Има две неща, които ме отблъскват във външния вид на един мъж - брадата и дългата коса.
Ж. 29

13.   Лично аз предпочитам гладко обръснати, и по практични и по естетични причини. Но фактът е, че не всички мъже имат хубава структура на долната челюст и една дори лека брада може да направи чудеса. Предполагам и при теб е така авторе, съответно като пуснеш брада изглеждаш по-зрял и мъжествен и всички почват да те взимат по-насериозно.

14.   Обожавам брада, но не и някакви изрязани, подравнени педалски бради, а с естествен вид. Винаги мъж с брада ми привлича погледа... това не е гаранция , че като го погледна по-детайлно ще ми хареса. Ж 30

15.   Изобщо не ми харесват мъже с бради. Нещо ме отблъсква в тях, предпочитам мъже с чисто и гладко лице. По-свежи и симпатични са ми.
Ж19

16.   Няма ли брада не ми го хвали, така казва моята приятелка.
М 19
Моята не съм я блъснал от година и 6 месеца , колкото повече брада , толкова по привлича женското око

17.   Зависи дали на съответния мъж му отива повече с брада или без. Брадата не е фактор.

18.   На някой им ходи на други не.На талибани като нас повече ни ходи, ама ако бях един ариец с руса коса, брада НИКОГА.

19.   Мен супер много ме кефи къса брада. Примерно, от леко набола до към сантиметър, максимум. По-дълга - категорично не!
Късичката е хем секси, хем боцкането възбужда допълнително. Най-любимо ми е да се целувам с някой с къса брада, или въобще да се докосвам до него. Ппросто е влудяващо.

20.   Много е секси, винаги по мъже с бради си падам.

21.   Според мен външните качества на един мъж са така:
- ръст (ако си с мускулу и брада, ама си 1.60 - шанса ти е около нулата)
- мускули
- сини очи / поддържана коса / брада

Но брадата е яка, да, жените я харесват, ама като гледам какви тупалки ходят с ебати шкембелиите и плешивите, ниски мъже, явно колата има по-голям приоритет ;)

22.   Никога не съм харесвала мъже с бради и все се чудя дали не съм единствената, но ето, че има и други като мен. Категорично против брадата съм. Отблъсква ме, нечистоплътна ми е ,

23.   След като отчиташ позитиви, когато си с брада, защо ни занимаваш, това ли е главният ти проблем?

24.   Също съм категорично против брада и дълга коса за мъж. Макар че има мъже на които много им отива брада тип"катинарче"Радвам се, че моят собствен мъж винаги е гладко избръснат. Не искам и да си представям тия с дългите бради как ядат супа например.

25.   До 18

Първо - талибан си ти. Второ - Ако под рус ариец имап предвид човек от северна Европа, то мога да ти кажа, че грешиш и че модата с брадите тръгна от там.

26.   Дълга брада като на поп ми е супер отблъскваща.

27.   Аз съм Н11, и искамм да питам другите момичета тук, бихте ли тръгнали с мъж с тип, , хипстърска " брада?

28.   Хубаво ще е женските мнения да имат някакъв възрастов ориентир. Аз съм мъж на 25 и не понасям да имам брада на повече от 3 дена, преди 4-5 години точно поради тази мистериозна причина, че по-младите момичета харесват бради се тормозих с тези космърля по лицето, честно казано трябва да намеря някоя много специална, че само заради нея пак да си оставя брада.
Интересно ми е дали има млади момичета, които харесват мъже без бради.

29.   Номер 22 не си сама, и аз съм на същото мнение.

30.   Изобщо не ме привличат брадите.

31.   28, има и такива, които харесват мъже и без брада, и с къса такава. Първият ми коментар е под номер 19.

ж22

32.   Питането е към жените, но да се включа и аз. Пуснах си брада около 1 година преди да настъпи масовата мода с брадите. Тогава бях на 30. Никога не съм се ръководел от модерни течения и винаги съм поддържал собствен стил. Когато навърших 30 просто реших да си пусна брада, но не от педалските подстригани и подравнени. Пуснах я небрежено и само я подстригвам от време на време с машинка, но не я оформям с тример. Моите наблюдения са, че повечето жени харесват мъже с бради, но понеже бързо стана мода, съчетана с обескосмяване на краката, ръцете и тялото, стана доста банално. Много жени мразят брадите, но обикновено това са феминистки, които се опитват да доминират. Брадата ги дразни, защото излъчва мъжественост, тя си е мъжки атрибут. Наистина мъжете, които носят бради, но се обезкосмяват навсякъде са много смешни и жалки. Абсолютно педалска мода.

33.   Подкрепям Н31. АЗ съм негов набор и съм със средно голяма брада, много са ми противни, , колеги" които са супер космати в лицето, а иначе обезкосмяват всичко надолу от лицето.
Аз обезкосмявам само интмни части и мишници, лятото -корема. Това е.

34.   Ами никак не ме превличат. Не са ми красиви просто. Едно е да видиш мъж с гладко и избъснато лице, всичко му се открива, красив. Друго е да видиш някой с грозна брада, а и боцка и е гадно, особено при целувки или....Та..да, никога не са ми харесвали.

36.   Привличат ме много. Намирам го за секси. А и обичам да си прокарвам пръстите през брадата, ако си е по-дълга.

37.   Много ме привлича брадата.

Ж. 25г.

38.   Аз съм чиста фенка на бейби фейса. На 22 години съм и приятелят ми е на 30, но мразя бради, мустаци и прочие. Отвратителни са. Обичам идеално избръснато лице и не се заглеждам по мъже с бради. За мен това е нехигиенично и гнусно. Да имаш косми по лицето е пълна гадост, не бих го целунала изобщо. Честно ти казвам. Да, изглеждат по мъжествени, но не е мой тип.

39.   На моя съпруг брадата изключително много му отива. Той поддържа къса такава, повече грижи се полагат от ежедневното стандартно бръснене, но резултатът поне в моите очи е впечатляващ. Единственият недостатък е, че мъжът ми има една много чаровна трапчинка на брадичката, която окосмяването закрива.
Но наистина не понасям млади (пък и възрастни) мъже с бради като на Любен Каравелов. Не зная откъде се взе тази мода.

40.   8, гледай си собствения мустак, лелче.

41.   Млада жена съм, далеч съм от 30-тата си година. На въпроса, не си падам по мъже с бради, не и по повечето мъже с бради. Ако съм погледнала случайно някой такъв, то е по-скоро, защото чисто оптически брадата се набива на очи, както един мъж с по-висок ръст или ярка връхна дреха, или нестандартен модел очила и т.н.

Сега ще аргументирам вкусовете си. Брадата при мъжете е като русата коса при жените. Изисква на първо място качествена, постоянна поддръжка и категорично не пасва на всяка лицева структура и на всяко излъчване. Има обаче мъже, на които брадата, дори по-обилното лицево окосмяване (когато е добре поддържано, естествено) стои зашеметяващо секси. Допълва визията им, кара ги да изглеждат по-мъжествени и същевременно по-елегантни.

Забелязала съм обаче, че тази магия се случва, само когато говорим за мъже, които са изключително интелигентни, с добра самооценка, държат тялото си във форма (не е нужно да са денонощно във фитнеса, но говорим за здравословно тегло и поддържано тяло), обличат се прилично, дори с вкус, тоест така или иначе, с или без брада носят около себе си аурата на успели хора, които инвестират в себе си и им пука не само какво ядат и пият, но и са избирателни по отношение на много други аспекти в живота си. Такива хора не са всеядни - нито към храната, която приемат, нито към жените, с които спят, нито към работата си, нито към облеклото. Такива мъже обаче са изчезващ вид или просто се изисква твърде много работа на всички нива, за да се изградиш като такава личност, а повечето хора търсят преки пътища и "кот такоа".

Та, така. Досега съм срещала само двама или трима мъже, на които брадата да стои като бижу, не като патетична топка косми. Тъжно е, че тази мода с брадите (също като модата на джуките при жените) завзе епидемични размери и куцо, кьораво и сакато тръгна да става модерно на този принцип. Всеки втори - с брада. А 90% от брадите - невидели дори елементарно оформяне, ама иначе да има... Тъжно, тъжно.