Западна жена за българин? Възможно ли е?!
Здравейте, напоследък се замислих как така толкова българи живеят на запад, НО не съм чувал за мъж омъжил се за примерно немка или която и да е западна жена. Изкажете мнение и дайте примери, ако имате познати. Благодаря.

Коментари

2.   Хората в България си представят чужденките, като някакви аристократи. Чужденките са същите като българките. Просто жени на различно ниво, високи, ниски всякакви. Германките и германците въобще са масово в смесени бракове. Дори в момента не се сещам за германка жената за чист немец. Включително знам и за българин женен за германка.

3.   Има такива, но не пишат в сайтове като този.

4.   Като цяло ние сме известни с това, че сме се обвързвали сериозно само с други българи, много пъти са ме питали защо... макар да познавам случаи за каквито се интересуваш. Не знам какво има да е възможно, ако стане сериозно се минава на следващ етап и т.н.

5.   Майка ми е от Австрия, а баща ми си е българин. Не виждам нищо странно и вече все повече хора, жиеещи в чужбина си хващат чужденци, което е напълно нормално, когато си в чужда среда. Хора всякакви, а и няма значение кой от къде е, ако има любов :)

6.   Познавам двама българи, но те живеят в чужбина. Единият се ожени за англичанка, а другият за американка. Повечето българи в САЩ се женят за местни жени и забравят, че България съществува.

7.   Виж сега, от години живея в Западна Европа, в Англия по-точно.
Не знам защо много хора си мислят, че едвали не чужденките/ците са нещо недостижимо. Българите не сме кой знае колко по-различни от останалите европейци. Като знаеш език и имаш някакъв чар, харизма и подход, винаги можеш да си намериш жена, независимо от къде си.
Англия специално е мултикултурна страна. Особено пък столицата Лондон. Там има хора дошли от другия край на света, така че никой не го интересува от къде си. В смисъл българин може да е с испанка, англичанка, германка и тн. Познавам много такива българи.

9.   Напълно е възможно.
Ако се ожениш за американка ще получиш американско гражданство.

10.   Аз съм от малък град. Братовчед ми миналото лято доведе за първи път приятелката си - англичанка. Бяла като пуканка и стройна като фиданка. Сини очи като морето и черна коса. На тази черна коса бялото и лице изпъкваше. Той искаше да ни изненада. Снимки не ни беше показвал. Ние очаквахме някоя дебелана и много надута, защото нали така се говори за англичанките. Останахме обаче очаровани. Много земно и приятно момиче от 16 годишна работи и е от семейство с четири деца. Тя е третата. Три сестри и един брат.
Тази година са подписали, но сватбата ще я правят в България. И момичето вече е бременно. Очакват първото си дете.
Ами да са живи и здрави.

12.   Имам един далечен роднина женен за французойка, но май е единствения. Повечето или ходят с българки или с друга емигрантка, но не и с местна жена. Според мен причините са доста.
Например финансите. Кое местно момиче ще се хаване с беден емигрант от Източна Европа?
Второ, да не ми се сърдят българите, но на повечето манталитетът им си е балкански и очакват жена им и да работи и да е перфектна домакиня и да го обгрижва като мама... е, да ама пред жените в Западна Европа този номер не минава. Тя или работи и има домашна помощница, или е домакиня и си седи вкъщи, но изклучително рядко е 2 в 1 като българките.
Та причините са ясни, различен манталитет и липса на материални възможности.
Един такъв емигрант, без значение българин или друг от Източна Европа какво може да предложи на една германка, французойка, англичанка и т.н.? Живот в краен квартал с други емигранти? Вечни икономии, за да спести пари? Работа на 2 места за да върже двата края?
Е, тук говорим за масовия случай. При лекарите или другите българи с престижни професии е различно. Моят роднина, който споменах в началото, все пак е лекар, въпреки че преди години и той е почнал като санитар и не са му признали дипломата. И родителите на жена му хич не са приели добре връзката им. Та му е трябвало много време да си стъпи на краката и да го приемат.
Все едно да се чудиш защо българките в България масово не се омъжват за бежанците, които сега пристигат от кой знае къде без доходи, без работа, без нищо.
Съжалявам ако не ти харесва, но в повечето държави гледат на нас и на останалите емигранти от Източна Европа като на втора категория хора и трябват години за да се докажеш и да те приемат за един от тях.

13.   Имам бивши съученици, познати и приятели в Чехия, Австрия, Дания, Франция, Швеция, Испания, Унгария, Белгия, Ирландия, Германия и Беларус. И първите почти за по-малко от половин година престой се задомиха в Беларус, Швеция и Дания. Останалите си имат гаджета. Но, не намирам за редно заглавието, тъй като не е било проблем за един българин да си намери жена в чужбина, няма и да бъде. Реално, ако всички тези пичове бяха тук, по-малко от половината щяха да са обвързани.

14.   12 твоя манталитет е такъв, приятелю и заради такива КОМПЛЕКСАРИ като тебе и другите се предубеждават, че българите сме едва ли не втора ръка хора и ганьовци. По добре си мълчи.
-------
Имах едно даже, французойка. Запознахме се в Париж. Живяхме в Люлин една година. Много й харесваше в БГ и всеки ден намилаше баница и кис. Мляко. Разделихме се в Германия на едно пътуване и нито българското в мен, нито финансите, нито културните ни различия бяха причината. Даже по скоро аз наклоних везната да се разделим, защото ми беше дошло до гуша от капризите й.
Бил съм и с други чужденки, но със западно европейка няма да повторя. Американка пък абсурд, тия вече вече клонят към дебилизим.

По добри жени от източно европейките няма! Точка.

Даже бих казал, че ако няма успешни връзки между мъж-българин и жена-зап. европейка, то това е много често защото ние мъжете не ги харесваме. Те самите лапат даже на мангали от ония - икономическите "бежанци", схемаджии някви.
В момента живея в Лондон и една шотландка буквално ще ме изяде, но както казах... изобщо не ме интересува. "Културата" им ми е гнусна вече дори.

15.   Възможно е, нали вече сме към Западния свят.

16.   Възможно е, но май не е трайно. Познавам много такива двойки, само едно, две семейства оцеляха, макар и те да имаха много трудни моменти. После българите си намериха българки и не искат и да чуят за местни.

17.   Западнячките обичат да се ебат с имигранти, българи включително, защото западните мъже са джендъри и меки китки.

18.   Българите и българките предпочитат да се женят едни за други, защото имаме еднаква душевност и култура. Има и такива които се женят за чужденци, но повечето от тях не остават заедно и евентуално се развеждат.