Бившият ми ме тормози
Здравейте на всички. Пише ви едно отчаяно 23 годишно момиче. Ще се опитам да бъда кратка.
Бившият ми приятел ме тормози. Следи ме, причаква ме, прави си фейк профили, за да се свърже с мен, пише на приятелите ми и какво ли още не. Преди да започне да прави тези щуротии бяхме в нормални отношения, но явно, като видя, че нямам никакви останали чувства към него и побесня. Освен горните неща, които изброих пусна слух, че съм изневерила на сегашният си приятел с него, а всъщност няма такова нещо.
Казвам ви нещата от горе от горе, но ситуацията е доста деликатна и в момента с приятеля ми имаме големи конфликти, защото бившият ми е такава лисица и много добре знае как да извърти нещата срещу мен. Иде ми да го удуша, но знам, че не бива да реагирам агресивно, защото съм голям и зрял човек. Но по какъвто и начин да му обясня, че нямам чувства към него и да ме остави на мира все ще го заболи и се страхувам да не продължи да ми прави мръсотии от яд понеже, както се вижда е обсебен от мен и няма да ме остави на мира. Не знам какво да правя. Моля за вашите съвети. Благодаря.

Коментари

1.   Пиши му на имейл с цел да изтръгнеш някакви заплахи от него. Като тръгне да те следи, намери свидетели и подавай сигнали на 112. Да ги има регистрирани, после ще искаш документ, че има такъв сигнал. Събери смс-и със заплахи, ако имаш. При всяка изцепка - пускаш жалба в полицията. После със всички доказателства отиваш при адвокат и завеждате дело за домашно насилие и ограничителна заповед. И имай предвид, че срока е 1 месец ит последната му изцепка. При всяко нарушение на ограничителната заповед, звъниш в полицията. Ще го вкарат в затвора, ако не стои на страна.

2.   Много позната ситуация.
Преди години имах връзка с един мъж и когато тя приключи, той започна да се държи точно по описания от теб начин - следеше ме, причакваше ме, правеше си фалшиви профили в сайтове, които знае, че посещавам, съчиняваше всякакви лъжи за мен. Десетки пъти разговарях с него и го молих да спре и да ме остави на мира - отричаше - не бил той, той не правел нищо, с което да ми навреди, а познатите ми казваха, че именно от неговата уста са чули поредната глупост за мен.
И какво ми помогна - пълната игнорация. Спрях да му обръщам, каквото и да било внимание. На приятелите си казах категорично - да избират, на мен ли ще вярват или на него. И спря. Той видя, че идиотщините му не получават никакъв отзвук, умори се и спря. Явно, докато съм го търсила, за да говорим, все още е имал някаква надежда, че може да ми влияе, но когато му стана ясно, че вече не ми пука от него - просто се отказа.

3.   Приятеля ти не може ли да поговори с него и да го стресне? Според мен той трябва да те защити.

4.   "Преди да започне да прави тези щуротии бяхме в нормални отношения, но явно, като видя, че нямам никакви останали чувства към него и побесня."

Авторке, на жените чувствата свършват само в един случай - като се хванеш с друг! Май е съвсем нормално да се е "побеснял". Със сегашния ли му изневеряваше?

5.   Просто поредният, който не може да приеме, че вече не сте заедно. Явно е мислил, че ти ще изгаряш от желание да се върнеш, но като това не се случва, става зъл и си отмъщава. Като не си негова, иска да ти очерни живота. Комплексарска работа. Твоят приятел би трябвало да вярва на теб и да те защити в ситуацията. Ако нещата продължават, наистина се замисли за защита от закона. Кибертормозът и преследването не са шега.

6.   До номер 3:Приятелят ми се сби с него и го наби, но файда - няма.
Благодаря на всички
Авторката

7.   От чувства се прави. Иска да те вижда.

8.   Авторке, след като приключиш връзка с някого, никакъв контакт повече с този човек. Може да е грубо, но такъв е живота. Нормалните отношения с бивш са точно такива-като нямате контакти и допирни точки, и всеки си гледа живота. Може да е грубо да се подминавате и да се зачеркнете, но друг изход няма. Да, не можеш да спреш някой да те търси от чужди профили и плюе, но може да му поставиш ясни граници, че всичко е приключило. Приятелство с бивш-такъв филм няма. И на мен са ми писали, и съм блокирвала. Хубаво е, че имаш приятел, поне да те защити. Обясняваш ли му се, щадиш ли му чувствата, той още повече ще нахалства. Обърни се към негови близки, приятели, и полицията най-вече.

9.   страшна работа са това психопатите, нямат никакви чувства и морални скруполи, пълни изроди, докато не убият някога и не ги вкарат в затвора няма оттърване или докато не си намерят нова жертва тоест приятелка