Няколко въпроса относно стереотипите за половете - възраст, роли, брак?
За любовта няма граници, но не говоря за фрапантните разлики, а тези до 10 години. Много често момичетата/жените ходят с няколко години по-големи мъже, още от гимназиалните години дори си харесват главно батковци. Защо жена да е нормално да ходи с няколко години по-голям, ако е обратното и една година разлика да се гледа като много време? Чудя се, защото забелязвам това явление, а и много хора съм чувал да говорят за него. И моля ви, това, че жените узряват по-бързо е пълно клише, външно може би, но това да имаш големи гърди и женски черти в по-млава възраст автоматично не те прави по-мъдър. Нали ги знам, някои мои наборки бяха много големи лигли. Както и тази глупост, че почти винаги мъжът иска несериозни отношения и да се “наживее”, а жената още от дете иска да се види като булка. Аз никога не съм искал да сменям гаджета, винаги съм искал да срещна жената за мен и да създам семейство. И да имам 2-3 дечица. Нямам чувство за малоценност, че да сменям някакви еднодневки. И изобщо не мога да гледам нощни заведения и т. н. Излизам, колкото да се развличаме с жена ми, понеже тя много обича (барове и ресторанти де, не клубове точно). Може да се каже, че винаги съм искал да съм съпруг и баща. За разлика от много мъже, за мен бракът (не сватбата) е много важен и винаги съм искал жената до мен да носи халката, да има моето име, да сме едно. Не бягам от отговорности, даже когато имам деца не си представям да се разведа и друг да ми гледа децата, да им се кара или не дай Боже да им посегне (другото също е недопустимо баща да ги отдели от майката). Ще седя с жената и това е - дори да не се понасяме. Защото с решението да стана баща, децата трябва да са на първо място, после собственото аз. Но да не мисля сега най-лошото. Имам съпруга от тази година, 4 години е по-голяма от мен. И за мен това е нищожна разлика, да аз съм на 25, тя на 29, и? И въпреки че съм мъж, тя беше тази, която по-трудно се нави за брак и така. Да, признавам си, че съм консервативен тип за някои неща. Но за сметка на това пък не съм като някои мъже - мързеливци, чакащи жената да им слугува и те да нямат никакви бащински отговорности (и съпружески). Почти не готвим, а си поръчваме храна, защото и двамата имаме такива професии, които не ни позволяват да стоим 5 часа в кухнята. Тя е много чистотна и подредена жена и тя се грижи за това, защото повече я бива. Но пък градината и всички отговорности в нея, както и за кучето, защото имаме лабрадорче, се грижа главно аз. Направо ми е удовослствие. Другото, което е, че тя главно шофира, аз имам книжка, но карам като убиец, просто не мога и това е. Избягвам да го правя. Имам лактозна непоносимост (ако хапна, сигурно ще се превия на две) и не ям млечни продукти, това не значи, че като зная, че тя много обича, да не ги купуваме. Както и тя е вегетарианка, но аз обичам месо и жената купува. Съвместният живот не е на мен да ми е добре, пък теб кучета те яли. Компромиси трябва и от двете страни, та да има баланс. Стига да няма безразборно харчене за глупости, аз имам право на неща за себе си, както и тя за нея си при положение, че единият не издържа другия, просто живеем като двойка. От къде на къде ще й държа сметка или тя на мен за нещо, което много сме искали? Пиша тази тема, защото много често виждам мъже, които не са никави мъже, както и жени - пълни егоистки. Не ми се струва нормално и да има бебе например и бащата да не може един памперс да смени или да го успокои. Значи ще спиш спокойно докато детенцето плаче, а ако се събудиш пръв ще чакаш жена ти, вместо ти да отидеш да го успокоиш... да разкарваш нея. Това за мен е срам! Още повече се възмущавам и като имам жив пример - ужасен тъст и прекрасна тъща, която не знам как го търпи. Нито работи, нито вкъщи помага, само лежи, излиза с приятели и пак мързелуване вкъщи. А на всичко отгоре намира кусури иначе. Това не е признак на никакво мъжество. И не се имам за перфектен, имам си моите недостатъци, например сръдлив съм малко, но не избухлив и мога да помня нещо дълго време, да ти говоря с недомлъвки и т. н. Жена ми пък е много избухлива, а след 5 минути се гушка. И много обича да се разпорежда, без да се усеща, с всеки. Но заедно гледаме да намаляваме лошите си черти и смятам, че вадим добрите хора един у друг. Мисълта ми е, може ли да оборите гледаната ми точка, да отговорите на въпросите ми, защо стават тези неща? Да дадете лични примери? Не вярвам толкова, но мисля, че доста си влизам в характеристика на зодията си, а именно мъж Рак съм.

Коментари

1.   Е мъжете стават мъже по- късно, искат семейства по- късно. Има всякакви комбинации, просто един мъж да речем иска да има семейство на 35 вече и си търси някоя по- млада, защото жените само до определена възраст могат да забременеят нормално.

2.   Аз така и не видях въпроси тук. Звучиш като перфектния съпруг и партньор, а семейството ви е " Дай, Боже, всекиму! " По-скоро темата трябва да бъде представена като "Ето, хора, не е трудно, ние го направихме, постарайте се да го направите и вие, защото така ще бъдете щастливи".

3.   Да ме извинява авторът, не четох съвсем внимателно описанията на семейния му живот,но разбрах, че нещата им вървят ок за сега. Не разбрах обаче защо някой трябва да го оборва и от какъв зор му е да знае какво правят другите? Това пък със зодиите за мен е просто несериозно. Безсмислена тема.

4.   Важното е просто да се разбирате и да имаш насреща си човек, на който можеш да се довериш и да разчиташ. Какво мислят хората не трябва да ти пука, защото не живееш с хората, не се будиш до тях, не зависиш от тях - важен ти е само партньора ти. Аз съм на 36, съпругът ми е на 31. Не сме имали досега проблеми един с друг, а сме заедно вече 10 години. Нямаме фиксирани роли относно задълженията в къщи. Имаме сходен вкус и сходни интереси, както и общо хоби - може би това доста улеснява нещата.

5.   Не виждам проблем мъжа да е малко по-млад от жената с някоя и друга година. Но по принцип е страшно грозно като видиш двойка с 20 и повече години разлика във възрастта. Айде за мъжете е ясно, че една част са си пълни комплексари и за това го правят. Хората просто не се учудват вече, не че го приемат за много красиво. Ама да видиш младо момче на няма и 20 години и леличка на 40 да му седи в скута е просто много отблъскващо. Все едно има едипов комплекс, отврат. Не ги разбирам такива жени.