Годеникът ми мрази бившия ми и се заяжда с него!
Жена на 26 години съм, приятелят ми е колкото мен. Годеник вече, защото на моя рожден ден през пролетта ми предложи. Лятото на 2020 ще е сватбата. Никога не съм му давала причини да е ревнив, нито той е обсебващо ревнив спрямо мен. Тоест дава ми цялата свобода на света. И аз оценявам факта. Не ме спира да излизам с приятелки, не ми държи сметка, нито аз на него, не ревнува дори от мъже приятели. Също така е много добър домакин, вкъщи си делим всичко. Не е мързелив, много интелигентен и любознателен човек, има особено и изтънчено чувство за хумор и е един от най-привлекателните мъже, които съм срещала. За мен си е най-хубав. Буквално сме си дали много свобода, но сме моногамни и нямаме очи за други.
И тук идва това “но”. В редки случаи, в които друг мъж е имал или има чувства към мен и не се откаже или сме имали някаква история, се отключва някакъв дявол в него буквално и иска да смачка този мъж. Ненавижда бившите ми, особено единия от тях. Първият живее в чужбина, в Англия, и това го спасява, моят да не ревнува от него, като само ми е казвал “как красива жена може да пусне на такъв кривоноско” и че е “мъжка кифла”. Не поддържаме контакт, тъй като връзката ни завърши с изневяра от негова страна. С другия ми бивш обаче бяхме заедно доста дълго време, но бяхме много на различни вълни и аз просто му казах, като по-късно той се опита да осъществи контакт с мен няколко пъти. Махнах го все пак от мрежите, именно заради евентуална такава ситуация, когато и ако имам нов партньор. Така де моят сегашен приятел познава двамата ми бивши само по физиономия и от социалните мрежи, защото е настоявал да му покажа и да му разкажа за миналото си. Не ме съди, няма значение, но в същото време има, защото изпитва силна омраза към втория бивш. Оплюва го с най-различни имена, следи му профилите и ме припознава във всеки втори пост на човека, няколко пъти му беше писал заплахи, от рода “ако смяташ да се върнеш при нея, ще те смачкам, тя обича мен и ти си мъртъв за нея”. Казвал ми е, че ще ми прости изневяра с всеки друг и да го оставя заради всеки друг, но ако се върна при бившия, ще го пребие. Подчертавам, към мен никога не е проявявал никаква форма на насилие, много обич и уважение има към жените и не е избухлив човек. Обаче намрази ли даден човек, за мъж става дума, ще го подлуди. Изобщо не е някаква мутра, затова не разбирам това мутренско поведение. Казвам му да се спре, той само повтаря, че е мъжки въпрос и аз да не се кося, не било заради мен само, а въпрос на чест. Драматизира просто. Ще ми кажете да го оставя, но аз го обичам и повтарям, че към мен не се е държал грубо никога! Но това не значи, че ми харесва да третира друг така. Нямам чувства към бившия, но му желая всичко най-добро, отдавна сме се забравили и не знам защо годеникът ми дълбае толкова. Миналото си е минало. Имаше и по-грозни сцени. По средата на Фантастико се срещнахме с бившия и приятелят ми извика “ей боклук” и развяваше среден пръст. Събрахме погледите. Друг път се засякохме на Витошка вечерта, бяхме пийнали, а бившият ми просто се разхождаше и моят почна да го цели с хартийки от джоба, което беше изключително грубо и незряло. Да бяхме тийнейджъри разбирам, ама големи хора в средата на 20-те, които планират семейство в скоро време. Предупредих го да не прави така. Срамно е за близо 2 метра мъж така да се излага. И за жалост, историята ми е 100% истинска. Скоро не е имал такива прояви, ама не спира да следи профилите и да сипе огън и жупел по адрес на бившия. Аз не ревнувам от бивши, които не се месят в живота. Миналото си е минало. Какво е това поведение? Ако има значение, аз съм от Велико Търново, бившият ми приятел си е от София, а сегашният от Плевен. Изобщо не ме е познавал преди, нито те двамата са се познавали, че да враждуват. Всичко е необяснимо.

Коментари

1.   Годеникът ти не е тинчо, но е по тъп и от такав. Явно е комплексар, по добре не се обвързвай с такъв, ще ти вгорчи живота!

2.   "тя обича мен и ти си"... Не бил ревнив. Ревнив е и още как. Докато дойде сватбата току виж си размислила като гледам. Не знам каква свобода ти е дал, но ако те види с друг ще стане цирк. Преструва се много здраво, а ти си наивна като ученичка.

3.   Годеника ти изобщо не е цвете за мирисане, както го описваш ти, малко си заслепена от любов. Това неадекватно и арогантно отношение към твои бивш ми подсказва за дълбоки комплекси. Не се знае след време дали няма да се озлоби към теб, защо си била с тоя и ония, те са еди какви си, пък виж ме мене мамин неземен.. Дано не се окажа права.

Ж. 25г.

4.   Имаш си работа с емоционално нестабилен инфантил и комплексар. Спасявай се, докато не се окажеш главна новина в централните емисии новини!

5.   Много незряло поведение. Струва ми се, че годеникът ти е комплексиран човек.

6.   Изобщо не е необяснимо!
Селски бек, който отявлено завижда на бившия ти. Ама не за теб, а нещо в него го кара да се комплексира.

От колко време сте заедно? Защото на мен ми мирише на пробойни във фалшивата му персона. Такива като теб, най-много пищят след няколко години...

Братан.

7.   Напълни се със селяни столицата...

Заживейте в родната му дупка Плевен, поне бивши няма да срещате.

8.   Гадно му е, че сте били дълго време заедно и го усеща като заплаха.

9.   О, изобщо не се притеснявай, душичка. Като поживеете още малко заедно, като мине периодът на цветята и розите и като влезеш под венчилото, двуметровият принц на бял кон ще обърне това поведение и към теб. Селяндурщината си е селяндурщина, и тя избива рано или късно. Към възлюбените маааалко по-късно, но за сметка на това - неизменно.

Съдейки по описаното, тук има замесена и властна майка, така че очаквай големи проблеми с бъдещата си свекърва. Разбира се, напълно възможно е проблемите със нея да изглеждат като бели кахъри, сравнени с това, което двуметровият селяндур ти е приготвил. Когато се появи детето - живот и здраве - ще стане ад. Ще проклинаш деня, в който си решила, че той "за мен си е най-хубав".

Няма да те съветвам нищо. Ти си знаеш и ти си решаваш най-добре за себе си.

Успех!

10.   Приятелят ти е луд, спасявай се на време!

11.   Зарязвай го този смешник, защото накрая ще завърши пребит пред очите ти на улицата. Аз да ти кажа за себе си, мъж съм и бях в ролята на този твой бивш. Една моя бива приятелка си беше хванала такъв ревнив смешен палячо, който си мисли, че като злобее и подскача е голяма работа. Включваше ми се във фейсбук, наричаше ме леке и т.н. и аз подминавах това, предлагаше ми да се срещнем като мъже :))), игнорирах и това най-вече от уважение към бившата си с която имахме приятелски отношения. Спрях да контактувам с нея не от страх пред този господинчо, а защото исках да им дам пространство за връзката след като очевидно съм бил пречка. Засичаме се веднъж в парка, те вървят след мен, аз съм с ново гадже. Ясно е, че пред жена и то моя трудно ще преглътна отново. И оня почва да мели - виж походката му, пе*ал, как можа с такъв мухльо....и моята слуша и вика абе този на тебе ли говори. Казах й да, човека не е съвсем наред има проблеми...и в следващия момент получавам един ритник в глезените, все едно ме спъват като в ученическите години....Това премина границата, извърнах се и с няколко туката го пратих на земята и после го наритах доста доволно, бая бой отнесе този, за жалост в парка, много хора, имаше и полиция и ме арестуваха, накрая и виновен аз излязъх. Но идеята ми е, че тзои твой отворко го чака страшно голям бой някъде, направо ще му смелят фасона

12.   Обзалагам се, че бившия ти е видими по-слаб физически от него и се прави на мъж. Хора които се държат с другите според ситуацията и възможностите си за мен са най-неприятни и противни за мен. Това обяснява и добрата държание с теб, когато реши, че няма къде да ходиш ще се разбере дали съм прав. Това е предположение и дано греша, но времето ще си покаже. Успех.

13.   Просто не е трябвало да му разказваш и показваш бившите си.
Не мисля, че той е показал своите такива.
Да беше измислила нещо, Авторке. Например, че си ги блокирала или нямат профили.
За да не ти е гузно, че лъжеш, можеше да ги блокираш наистина.
Той се е вкопчил в миналото ти.

14.   Обясни му в спокоен разговор, че това поведение НЕ Е нормално, при положение, че въобще вече не комуникираш с бившия си. Кажи му в прав текст, че има явно някакъв проблем и се нуждае от специализирана психилогична/ психиатрична помощ. Обърми му внимание, че много се излага и той самият и теб пред свидетелите на изблиците му. И че си има култура на поведение, която е нормална, и всяко отклонение е признак за някакъв проблем в психиката. Ти обаче дискретно поразпитай за психично болни роднини в рода му. Съвсем сериозно - това са признаци на психично отклонение, тази мания, която е развил на тема бивш.

15.   Не звучи добре от тоя, което разказваш. Ти искаш ли да имаш такъв мъж до себе си?