Спедитор/ логистик
Какво значи да си спедитор/логистик във фирма. Сложно ли е? Разбрах, че се занимават с пратки, транспорт, клиенти и тн, ноо дали е много натоварваща работа

Коментари

1.   Много натоварваща и ниско платена. Не си заслужава.

2.   Работа за хора без перспектива. По цял ден бичат и карат и разнасят стоки.и пратки Обикалят обекти и зареждат . Няма студ, няма пек. Бившият беше такъв и беше убит от работа. Работят 6 дни в седмицата, и разнаясат. Имат норма и това е. Не е работа за хора с мечта за развитие, друго освен шофьор не може да си. Просто загубена професия. Вън вали дъжд, сняг, лятото жега и ти си на пътя. Ще мръзнеш, ще те пече, ще те вали. Ако те кефи, хващай се.

3.   Аз съм спедитор. Занимавам се с международен сухопътен транспорт.
Работата е натоварена, но е динамична, което на мен ми харесва.
Работила съм и в малки и в големи фирми. Заплащането много зависи от самата фирма,някъде не плащат, другаде заплатата е повече от добра.

4.   Спедитор и логистик са две различни професии, не разбирам защо ги мислиш за еднакви.
Спедитора е човека който ръководи документално транспорта в транспортна фирма. Той се занимава с комбинирането на различни видове транспорт, осигурявайки доставка от врата до врата, или комбинирането на пратки така че камиона да е пълен и да прави възможно най малко празен ход, тоест урежда с разговори с клиенти и документално камион от фирмата за която работи да закара от Пловдив до Копенхаген стока и да вземе от Копенхаген друга стока за Букурещ, след това от Букурещ да го натоварят с трета стока за Бургас, от Бургас четвърта за Пловдив и така.
Логистика е друго нещо, той се занимава с доставка на материали и работници за фирмата в която работи. Примерно Фирмата произвежда дограма, логистика урежда навреме да има добра дървесина за дадена поръчка, да има доставено лепило за дърво, боя за дограма, панти, пяна за монтиране и всичко това на възможно най-добра цена с възможно най добро качество, навреме да има свободни достатъчно качествени работници да изработят и монтират дограмата и такива неща.
Да и двата вида професия се работят на телефон и компютър, обаче нямат кои знае каква обща дейност.