Може ли човек да "изпусне" сродната си душа?
Историята ми може да ви се стори малко абсурдна, но все пак реших да споделя "тревогите" си. ( Ж на 23 съм) Преди няколко години случайно се запознах с един човек. Той ме хареса от пръв поглед, настояваше да има нещо между нас, но аз го отхвърлих ( без да съм била груба) понеже тогава много си падах по друг мъж. Та.. от тогава през годините не се бяхме виждали, не сме и комуникирали един с друг в социалните мрежи ( макар че се имаме в приятели).
Но в началото на септември го засякох случайно на улицата. Той ме спря. Заприказвахме се... Боже, оказа се, че има толкова много общо помежду ни! Не спирахме да си говорим. Наистина много се зарадвах, че го виждам, личеше му, че и той е щастлив от срещата ни. Изглежда по същия начин, както когато се запознахме, но пък такова привличане усетих този път... Но всичко свърши с това.
Не ме е търсил ( признавам, не очаквах) и си мисля, че единствената причина да не го направи е, че сигурно си има приятелка.
Честно казано от тогава, колкото и да е странно, не съм спирала да мисля за него и за нашата среща. Дали не изпуснах сродната си душа преди няколко години заради глупост и наивност? Възможно ли е това според вас или хората, на които им е писано да са заедно, рано или късно накрая се събират?

Коментари

1.   Той не те е поканил на среща, вероятно не защото има приятелка, а защото вече си го отрязала веднъж и не мисли, че има смисъл. Той няма как да чете мисли и да знае, че вече го харесваш като мъж, защото по пътя на логиката е по-вероятно да не го харесваш, след като си отрязала преди време. Той може ли през 5 месеца да те пита наново, в случай че случайно си си сменила мнението?

Ако имаш някакви контакти, го потърси и ти го покани на среща или поне му намекни,мче го харесваш. Иначе да, ще го изпуснешм и цял живот мжое да съжаляваш.

2.   Мислиш, че си толкова специална, че Бог е направил специален човек за теб сред всичките 7 милиарда. Аз не мисля, че има сродни души. По-скоро има подходящи и неподходящи. Много налиташ в романтика, явно много филми си гледала. Това ще ти повлияе зле в реалния живот.

3.   Сродна душа означава съвсем друго нещо, не това, което си описала.
По-вероятно е никога да не срещнеш, отколкото да я изпуснеш.
А ако по някакво вселенско чудо наистина я срещнеш то бъди сигурна, че няма как да се разминете.

4.   Е па още стой, чуди се и се вайкай, пък барем се сетил да ти пише.

Т'ва като жената такова чудо няма друго.

Да не говорим, че един разговор с някой... и вече сродна душа?!?!

Аз вярвам, че има хора, които много, много, много рядко се срещат и те са "точните" хора за всеки от нас, ама не смятам, че такова нещо се разбира от два разговора, защото е много по-дълбоко и комплексно.

Братан.

5.   Сродна душа не е това, което си мислиш. Ако се срещнат две сродни души, те няма как да се разминат. Само с поглед ще се познаят една друга и дори няма да има нужда да говорят. Аз имам щастието да съм я срещнал и още като се видяхме, без да сме си разменили и дума, и двамата знаехме всичко един за друг и какво ни чака съвместно. Усещането е, че все едно с този човек сте живели цял живот заедно и си знаете и кътните зъби, макар да се виждате за първи път. Много е странно и знам, че много хора ще ми се присмеят, но това е много трудно да го обясниш на човек, който не го е преживял. Това се случва изключително рядко. И реално техните взаимоотношения далеч не датират от този пръв поглед, а много много преди това.

6.   Добре, прекалила съм с тази "сродна душа", схванах. :D
Прави сте. Просто не знам какво ми стана та си спомних преди ГОДИНИ, че се е държал мило с мен, бил е добър, забавен мъж, просто бях хлътнала по друг. Честно казано не се бях сещала за него, но тази среща ми напомни за достойнствата му и съжалих за избора си и че не му дадох шанс. Имах нужда да си го кажа някъде, както виждате е абсурдна ситуацията. Надали ще има някакво развитие, ясно ми е, че съм закъсняла, но се радвам, че споделих. :)

7.   На вас жените прозрението все ви идва със закъснение. Малко от вас са опортунистки .

8.   Ти реално не познаваш този човек, някаква бегла комуникация от преди, случаен разговор на улицата и вече реши, че той е човека. Ами прочети малко истории, жени по този начин след кратки връзки забременяват, раждат деца и един ден се оказват с бебе на ръце и сами.
За да опознаеш един човек и да прецениш той ли е или не, е необходимо повече време. На въпроса ти, може да, напълно е възможно.
Скоро попаднах на един виц "Той не и се обади пръв, тя не му се обади първа, двамата се бракуват за други и след това цял живот си спомнят един за друг. Идиоти"
Прости приказки, а колко много истина казват...

9.   Защо сте нападнали така лошо Братанчо със по 1 звезда? Напълно прав е, че авторката, като повечето жени страда от синдрома "искам нещо, но ще си мълча и ще стискам палци", вместо да се сети, че е 21 век и не е грешно да правиш първа стъпка като жена. Доста е смешно също да се минава на заключение, че шанса или човека е изпуснат, само за да не се наложи да се направи тази крачка. Едва ли не приехте, че няма как да стане, за да си спести жената "ужаса" да му пише и да покаже, че нещата вече са различни за нея и да пита той дали има интерес. Голям страх!

10.   всеки който харесаш ти е сродна душа докато не намериш следващия, може да имаш няколко сродни души или нито една, при всеки е различно

11.   Сродните души предполагат приемане на лъжливата доктрина за преражданията на душите или трансмиграцията, която в оригиналния и хиндуистки вариант означава, че душите се прераждат в животни, кристали, хора, дървета и подобни, но понеже това не е по-вкуса на съвременния човек е "осъвременена" и е направена така, че да е по-приемлива тоест, че хората се прераждат в други хора. Обикновено ги привличат с това, че в "миналите си животи" са били голямата работа - я принцеси я лордове и царе, явно никой в "миналото" си не е бил слуга. Получава се нещо като при хората, които твърдят, че са Наполеон, комично - да. Накратко - няма сродни души, обаче има хора с които си допадаш и ако поради някаква причина ги изпуснеш - изпускаш ги, едни врати се затварят, други се отварят.

13.   Номер 11, що им разваляш красивата илюзия сега, знаеш ли колко момичета(жени, и мъже) вярват, че в следващ живот ще бъдат с голямата си неизживяна любов..

14.   "Та.. от тогава през годините не се бяхме виждали, не сме и комуникирали един с друг в социалните мрежи ( макар че се имаме в приятели)". Ами пиши му и ще разбереш. Разбира се, не директно да го каниш на среща, защото това би го отблъснало, но не пречи да го заговориш.