Заслужават ли всички да бъдат обичани? Върти ли се колелото на съдбата?
Баналната история за баналните чувства, които всеки от нас е изпитвал поне веднъж. Питам се дали всички хора заслужават да бъдат обичани. Не говоря конкретно за мъже или жени. Хората сме много еднакви и много различни. Винаги единия е обичал повече от другия или никога не е бил обичан. За себе си мога да кажа, че никога не съм била обичана от мъжете. Аз обаче съм обичала, в момента също изпитвам силни чувства. Усещам, обаче че тези чувства от любов прерастват в омраза и неприязън. Питам се с какво този човек е заслужил някой като мен. За него едно време бях готова на толкова много неща и направих много неща. Сега обаче, след всеки удар от негова страна, след всяка болка аз изпитвам ярост и желание за мъст. Питам се или по-точно си повтарям, че и моят ден ще дойде. Ще дойде този ден, в който той ще иска да е с мен и да съм същата, но няма да има път назад. Мислите ли, че това са едни мои безсмислени утопични очаквания? Примерно усещам как ден след ден се отдалечавам от него и се питам така ли трябваше да стане. Питам се защо съдбата ни събра при положение, че той не заслужава момиче като мен. Заслужава някоя, безсърдечна егоистична шаврантия. Защо съдбата не го срещна с такава. Длъжна ли съм аз или тези като мен да страдаме и да бъдем прецакани за да може някой да си научи урока. Знам, че когато аз си тръгна ще ме мисли дълго. Не защото ще му липсвам аз, ще му липсва домашния ни уют и моята безрезервна любов, но не и аз самата. Ще се завърти ли колелото и за мен? Ще срещна ли истински обичащият и всеотдаен мъж. Съмнявам се, защото винаги добрите хора губим. А той дали ще страда така, както страдам аз сега, или може би никога няма да изпита това чувство, защото той просто няма такива? Добре де щом не е способен да обича, защо аз го обичах. Какво спечелих? Какво загубих? Кого да попитам да ми каже? Всъщност май никой нищо не знае и никога няма да разберем. Има ли сила, която връща на всяко зло със зло и на доброто с добро. Аз съм на 28 и досега не съм видяла да има някаква справедливост като цяло. Как да вярвам в Бог? В чудеса и в изцеление? Благодаря Ви за отделеното време. Аз ще продължавам да се чудя, и да се надявам че някой ден просто ще спре да ми пука и да се освободя от чувствата и да прогледна, че има много по-важни неща от това някой да ме обича.

Коментари

1.   Стига сме намесвали и Бога в нашите глупости. Така е, ти си идеална и добра, а този до теб е супер лош. Що ли ми се струва позната тази история. Ще му пука точно толкова, колкото ми е пукало на мен когато някоя желае да ми покаже колко незаменима е и да ми го "върне", а именно изобщо.

2.   "Как да вярвам в Бог?" - Вярата в Бог идва от слушането и четенето на Словото Божие. Вярата не е за психотерапия, тя е за спасение на безсмъртната ти душа. Ако прочетеш Евангелията ще видиш, че ние трябва да прощаваме от сърце на длъжниците си а ти имаш желанието да им отмъстиш, обаче изисквайки отмъщение съответно и на теб трябва да бъде отмъстено за твоите грехове, защото с какъвто съд съдиш с такъв трябва да ти бъде отсъдено.

3.   В случая няма какво да му се връща на този, в когото си влюбена, защото човек не може да си избира сам кого да обича и кого не. Както ти не си виновна, че го обичаш и не можеш да контролираш тези си чувства, така и той не е виновен в случай, че няма същите чувства към теб. Недей да го приемаш като несправедливост, просто се опитай да гледаш възможно най-реалистично на нещата. В живота винаги е така - ние не сме равни. Всички сме хора, във вените ни тече една и съща кръв, по еднакъв начин сме създадени, но възпитанието и ценностите, които получаваме, и обстоятелствата, с които се сблъскваме, правят така че животите ни да се стичат по съвсем различни начини. И това е напълно естествено. Пък и нещата не са толкова еднозначни. Човек винаги в едни ситуации е губещ, но пък в други е печеливш. Така че гледай по-позитивно. Има и други важни неща в живота освен любовта и връзките. Освен това, когато на човек тенденциозно не му върви в дадено нещо, трябва да се замисли дали и той самият не бърка някъде. Аз лично не възприемам винаги да се търси вина за несполуките ни само и единствено в някакви паранормални сили или в т. нар. "съдба". Просто се опитай да приемеш за нормална мисълта, че не може винаги и във всичко да ни върви, защото не сме толкова перфектни и толкова разумни същества, че да знаем как да го постигнем. Най-доброто, което можем да направим, е да се опитваме да осъзнаваме грешките и недостатъците си и да се усъвършенстваме доколкото ни е възможно. Недей да приемаш всеки невървеж в дадено отношение като жестока несправедливост.

4.   Не. Не се върти нищо и няма гаранции в тоя живот.

Ако не те обичат, най-вероятно е защото не си за обичане. Това е тъжната истина. Хората, които са харесвани - са харесвани с причина. Същото и с хората, които са обичани и с хората, които са обожавани.

Хората обаче търсят вината / причината за това навън. А тя не е там а в самите хора, вътре в тях. Стани по-добра от колкото си била вчера и така всеки следващ ден. Трябва да се спре да се мисли какво може да се даде на даден човек, а какво този човек ще иска да си вземе от теб.

Братан.

6.   Номер 1, явно и ти си си гадняр по природа, то сте си такива повечето не съм изненадана.

7.   Аз си задавам същия въпрос, защо на курварите не им се случи същество като тях, да видят от къде изгрява слънцето...Защо такива хора не се събират със себеподобните си, а си търсят "жертви" сред свестни и добри жени/мъже?
Авторке, недей да мислиш толкова, слагай край и недей да чакаш възмездие. Този човек ти причинява страдание, т.е. бягай по-далеч от него, и гледай повече с разума следващия си партньор.

8.   На първия въпрос - не, разбира се. На втория - да. Всеки си има съдба - добра, лоша, някаква. Но и всеки има свободната воля да ръководи своя живот. И да, в един момент всеки си заслужава това, което му се случва.

9.   някой хора просто са психично дефектни и никога няма да обичат и да бъдат щастливи, много е просто

10.   Извинявай господин Братан, обаче аз определено ставам за обичане. Всеотдайна съм, добър слушател съм, добър приятел съм. Тактична съм, земен човек съм и още позитиви имам. Имам и негативи, единият от тях е че съм наивна в любовта, комплекси имам също. На моменти избухвам в гняв и викам и крещя, нервна съм. Ето ако заради тези неща не ставам за обичане, нека не ме обичат. Ти не можеш да генерализираш при положение, че аз не съм описала на думи какъв човек съм. Мислиш се за готин и оригинален, но аз не мисля така. На всяка тема пишеш едни арогантни и надменни коментари, ето такъв човек като теб не бих обичала.

11.   Така е, докато предпочитате да вярвате в някакви измислени богове, вместо в себе си. Никой не ти е длъжен. А и ти не си обичала, иначе нямаше да очакваш нещо в замяна. Това е търговия - "обичам те, ама и ти трябва да ме обичаш; ако не ме обичаш, се разочаровам от теб, преставам да те обичам и искам да страдаш. "
Ако си мислиш, че си добра, само защото си се вкопчила и си отдала силата и времето си на някакъв мъж, имаш проблем с понятията.
И да, има хиляди по-важни неща в живота от това да чакаш някой да се накани да те обича.
Честно, в последно време като вляза в тоя сайт и чета истории само от хора, които са перфектните жертви и които очакват някой друг наготово да им снесе това, което искат, че и да отговори на огромните им очаквания. Ехо, пораснете, не сте на 15 години, смешно е.

13.   До 2

Тогава върви да четеш и не ни занимвай с глупсотите си :)

14.   Номер 2, погледни коментарите и темите и ще разбереш, че това да твърде сложни неща за модерните им душици, това за което говориш интересува нас "назадничевите".

16.   Не! НЕ! Не всички заслужават. Освен това чюбовта е нещо, което трябва да се заслужи, преди да се даде!

17.   страшно е да знаеш истината за жените и повечето мъже сигурно щяха да живеят в неведение за нея, ако пошлата им дребнавост не я изваждаха на виден показ. Все пак жените са тези които прехвалват любовта та да излъжат някого че са достойни за обичане, обаче истински плашещата ирония е че самите те я хвалят толкова защото не са и способни да изпитват. Само жената се смята за център на вселената и пише " Питам се защо съдбата ни събра при положение, че той не заслужава момиче като мен". ". " Заслужава някоя, безсърдечна егоистична шаврантия. Защо съдбата не го срещна с такава". Тази богиня изисква мъст от съдбата на другиго за това че не е го наказала така както на нея и се иска. И все пак щом е със така злонрава и отмъстителна жена като нея явно и на него му е писано да има перфектния живот. И печалната егоцентрична реализация - "Как да вярвам в Бог? " Е вярно как да стане като центъра на вселената ще бъдеш не ти, а Бог. То ясно е че на радикалния егоист като вас му ценен нищо друго освен собствения гъз.
Така че госпожичке не се превземайте слушайте drama queen на Графа и си избийте болните фантазии за лична святост от не умната глава

18.   Човек не е роден за да страда и да му е кофти, като виждаш, че една връзка не те прави щастлива, прекрати я. Няма смисъл да си губиш времето и да се залъгваш, че ще стане чудо и той ще види какви качества имаш и ще те обикне като в сериалите. Просто приеми, че този не е твоят човек и отмини. Не си пилей чувствата за някой, който не ти отвръща със същото. Старай се да не мислиш за него, отдай се на хоби, развлечения, чети. Най-доброто отмъщение е безразличието и забравата, ако въобще имаш да му връщаш за нещо. Дали ще вярваш в Бог или нещо друго е много личен въпрос и не виждам защо трябва да го коментираме.

19.   Много интересен казус. Тя никога не е била обичана, но в момента обича силно мъж. Как така като няма взаимност имаш чувства към някой? Аз може много да обичам, но в момента, в който той прояви грубост, лошо отношение или подцени чувствата ми, губя всякакъв интерес къв него. Той е този, който не е достатъчно далновиден, за да ме оцени по достойнство. Той е този, който трябва да съжалява за мен. Продължавам без грам съжаление за бивши. Животът ми е много пъстър и интересен, за да си губя времето и да инвестирам емоции в някакви безперспективни връзки. Ежедневието ми е щастливо и смислено, защото аз си го правя такова.

20.   Номер 6, гаден съм защото не може някоя да ме манипулира с гадно отношение правейки се на интересна. Просто съм достатъчно далновиден за да изхвърлям такива като номер 19 преди да стане твърде късно :Д. Но пък винаги могат да се похвалят колко са щастливи в анонимен сайт, съответно не ги мисли :ДД.